“Bionic Model” Rebekah Marine walczy o różnorodność mody, odzież adaptacyjną

Rebekah Marine doskonale pamięta, kiedy chowała się pod luźnymi swetrami lub nieporadnie poznaje się z obcymi, by nie zdać sobie sprawy, że jest w niej coś innego.

Marine, lat 29, urodził się bez prawego przedramienia.

“Całe moje nastoletnie życie spędziłem ukrywając się przed kamerą” – powiedziała TODAY. “Byłem bardzo samoświadomy”.

Rebekah Marine,
Rebekah Marine jest znana jako “Model Bioniczny”.Chris Loupos

Może się więc wydawać zaskakujące, że Marine, która mieszka w West Deptford w stanie New Jersey, teraz buduje karierę z tego, czego najbardziej obawiała się: bycia w centrum uwagi. Tak zwany “Model Bioniczny”, który odnosi się do jej zaawansowanej technologicznie protezy, został zaprezentowany w kampanii Nordstrom i różnych magazynach o modzie, a ona szybko staje się ostoją na wybiegach podczas New York Fashion Week..

POWIĄZANE: Model z jednej ręki walczy o różnorodność w świecie mody

A w czwartek wieczorem poszła na galę Runway of Dreams i Fashion Show w Nowym Jorku, wydarzenie mające na celu podniesienie świadomości potrzeby adaptacyjnych ubrań i zaprezentowanie nowych projektów Tommy’ego Hilfigera dla osób niepełnosprawnych.

“To było niesamowite,” powiedział Marine, ambasador Runway of Dreams.

Rebekah Marine,
Marine przeszedł wybieg na pokazie mody Runway of Dreams 9 czerwca w Nowym Jorku.Bryan Bedder / Getty Images for Runway of Dreams

Dołączyła do kilku modeli – w tym Jillian Mercado, która pojawiła się w niedawnej kampanii Beyoncé – na wybiegu, ubrana w magnesy zamiast zamków błyskawicznych i guzików oraz regulowane hemliny i rękawy, wszystkie proste dodatki do projektowania, które ułatwiają zakładanie ubrań i startuj dla osób niepełnosprawnych

POWIĄZANE: Model, który utracił zespół nóg do wstrząsu toksycznego, debiutuje w Fashion Week

Marka Tommy Hilfiger, która w tym roku wprowadziła adaptacyjną linię odzieży dla dzieci, wkrótce rozszerzy się na dorosłe rozmiary.

Pas startowy Of Dreams Inaugural Gala And Fashion Show
Jillian Mercado, po lewej, i Alex Baeurle pojawili się również w pokazie mody.Getty Images for Runway of Dreams

“Ubrania adaptacyjne są tak ważne” – powiedział Marine. “To jak, dlaczego nie zrobiliśmy tego tak dawno temu?”

“Walczyłem dużo, ucząc się, jak robić wszystko”, dodała o swojej własnej niepełnosprawności. “Kiedy dorastałem, nie mieliśmy Google ani Facebooka, więc nie miałem środków, by zapytać, hej, jak mam zawiązać buty? Albo jak mogę zapiąć koszulę? Musiałem się uczyć na własną rękę. Nawet nie uczyłem się, jak układać włosy w koński ogon, aż do 16 roku życia. “

POWIĄZANE: “Jak wygląda włączenie”: Pokaz mody przedstawia dzieci o wszystkich zdolnościach

Dla Marine, która także mówi motywująco i pracuje w grafice, modelowanie to jej sposób na edukowanie społeczeństwa o niepełnosprawności i zachęcanie do różnorodności.

“Modelowanie jest tak wielką platformą edukacyjną dla ludzi, którzy nigdy nie widzieli kogoś, kto ma różnicę kończyn”, powiedziała.

Oczywiście, to także coś więcej. Moda była marzeniem całego życia dla Marine, pomimo niechęci do kamer, które mogła mieć podczas swoich nastoletnich lat.

POKREWNE: Dziewczyna urodzona bez ręki gra muzykę z drukowaną protezą trójwymiarową

“Byłam taka szynka dorastająca i uwielbiałam przebieranki, więc wiedziałam (modelowanie), co chciałem robić” – powiedziała. “Dorastałem bardzo pewnie i zabawnie i wychodząc jako dziecko.”

Kendra Gottsleben modeled at the Runway of Dreams
Kendra Gottsleben zaprojektowała również nowe projekty Tommy’ego Hilfigera.Bryan Bedder / Getty Images for Runway of Dreams

Dopiero gdy Marine miał około 12 lat, zaczęła postrzegać brakujące ramię jako ciężar.

“Pamiętam, jak chodziłem do agencji modelek w Nowym Jorku i kiedy dostałem tę odmowę, zdałem sobie sprawę, jestem inny i rzeczy nie będą dla mnie takie same jak inne dziewczyny” – powiedziała.

Minęło kilka lat, zanim Marine zbudowała odwagę, by ponownie spróbować modelowania, we wczesnych latach dwudziestych.

“To było coś, co naprawdę chciałem zrobić, a my tylko jedno życie do życia … Czułem, że to był właściwy czas”, powiedziała. “Agencje są teraz bardziej otwarte na dostrzeganie różnorodności. Moją największą przeszkodą jest teraz mój wzrost, nie moje ramiona, co jest ironiczne – mam 5’3 “.

Marine nauczyło się jak najlepiej wykorzystywać swoją niepełnosprawność. Jest ambasadorką Touch Bionics, firmy produkującej jej protetyczne ramię, i-limb quantum, eleganckie, futurystyczne urządzenie, które kontroluje na swoim iPhonie i porównuje do “modnego dodatku”.

“Mam aplikację na telefon komórkowy, która pasuje do niej, więc mogę zaprogramować niestandardowe uchwyty”, powiedziała. “Mogę zatrzymać filiżankę kawy lub zrobić znak” rock on “lub podać środkowy palec. Mogę zrobić prawie wszystko, co może zrobić zwykła ręka. “

POWIĄZANE: Model, który stracił nogę na syndrom wstrząsu toksycznego ląduje w kampanii Nordstrom

A teraz udowadnia, że ​​potrafi robić wszystko, co chce w świecie mody. Marine powiedziała, że ​​jest zachwycona swoim marzeniem i współpracuje z organizacjami takimi jak Runway of Dreams i Lucky Fin Project, organizacja non-profit, która celebruje dzieci, które mają różnicę kończyn górnych, np. Marine.

“Chodzi o uczenie dzieci, że mogą realizować każde marzenie, niezależnie od tego, czy mają jakieś niepewności, czy też jakiekolwiek bariery, które mogą napotkać” – powiedziała. “Musisz ciągle naciskać.”

Pokaz mody świętuje dzieci z niepełnosprawnościami

1 kwietnia 2016 r01:16