7 rzeczy, które chciałbym wiedzieć zanim na stałe wyprostuję moje włosy

Nasze wspólne “problemy z włosami” były pierwszą ważną rzeczą, z którą moja mama i ja się związaliśmy.

Spróbujemy wszystkiego: masła Mayo, aby usunąć frizz, piwo i żółtka, aby dodać połysku, mini puszki po sosie do wrzucania włosów i prowizoryczne suszarki do siedzenia pod wodą. Ostatecznie niewiele można było zrobić, aby poskromić moją kędzierzawą, kędzierzawą grzywę. Im bardziej starałem się nim zarządzać, tym bardziej musiałem się poddać i zlepić go w kok.

Tutaj I am with curls at 2 years old and my straightened hair present day
Tutaj mam loki w wieku 2 lat i moje wyprostowane włosy w dniu dzisiejszymDzięki uprzejmości Aly Walansky

Kiedy wszedłem w moje nastoletnie lata, zaczęliśmy zabawić się w relaksatorach w domu, takich, jakie można kupić w sklepach z artykułami kosmetycznymi. Zapach był czymś w rodzaju zgniłych jajek, a chemikalia były tak silne, że moje oczy płonęły, a moja skóra głowy była podrażniona i krwawiona. Najsmutniejsze było to, że te jedwabiście proste zamki nigdy nie wytrzymywały więcej niż jednego szamponu. Następnym razem, gdy myję i zdmuchuję włosy, będę miał więcej skrętu niż kiedykolwiek, moje włosy będą smażone od wszystkich nadużyć.

Z czasem, wiedzą i dochodami, próbowałem o wiele więcej przez te wszystkie lata i nauczyłem się, jak poszedłem. Tak bardzo chciałbym wiedzieć, że wiem teraz!

Mów prosto o kręconych włosach między dziewczynami i ich matkami

3 kwietnia 2017 r05:47

1. Uważaj na pogorszenie obrażeń

Wydaje się oczywiste, że chemiczne prostownice osłabiają włosy, ale firmy znalazły sposób na przedstawienie tych zabiegów jako łagodniejszych niż w rzeczywistości. “Większość środków relaksujących stosuje wodorotlenek sodu (ług) lub bliski kuzyn chemiczny. Nie daj się zwieść pozornym obietnicom “- powiedziała Victoria Wurdinger z Latest-Hairstyles.com.

Wtedy tego nie wiedziałem. Wierzyłem w pudełka, które mówiły, że są “bezpieczne” i warunkujące, a wszystko, co wiedziałem, to to, że chciałem wyglądać bardziej jak Kelly Taylor z “90210”, a mniej jak “Felicity”. Po uzyskaniu początkowego leczenia poczułem złoty, ale to naprawdę tylko rozpoczęło proces odchodzenia od korzeni co kilka miesięcy, nawet zawodowcy mają trudności z unikaniem nakładania się chemikaliów na już leczone włosy..

Jakakolwiek kuracja relaksująca lub wygładzająca powinna być zawsze stosowana na linii włosów jako ostatnia. Jest to najbardziej delikatny obszar i często ma najwięcej “włochatych włosów” (to jest złamanie!), A jednak ludzie nie biorą pod uwagę tego przy stosowaniu.

2. Prostownice nie są równe, ani nie są uniwersalne dla wszystkich

Często patrzymy na reklamy lub obrazy w popkulturze i chcemy widzieć dokładnie ten styl, który widzimy, zamiast pytać, jakie produkty są odpowiednie dla naszych włosów.

“Najlepsze salony i specjaliści od chemii dadzą ci dogłębną konsultację”, powiedziała Diane Stevens, stylistka NIOXIN i właścicielka salonu Cole Stevens w Waszyngtonie. Obejmuje to “analizę elastyczności, porowatości, tekstury, gęstości, wzoru curl w różnych obszary i ogólny stan włosów przed zaleceniem najlepszego systemu wygładzającego. “

Na stałe straightening hair
To ja w wieku 10 lat. Nie wiedziałem, że moje życie będzie później krążyć wokół moich włosów.
Dzięki uprzejmości Aly Walansky

Chciałbym wiedzieć od początku, że mogę dostosować moje zabiegi. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz japoński (który jest mocniejszy), czy też keratynę (który jest półstały i szampony przez kilka tygodni), możesz mieszać formuły w zależności od potrzeb włosów. Jeśli twoje włosy są delikatniejsze w niektórych obszarach, możesz użyć łagodniejszej formuły, aby nie spowodować dalszych uszkodzeń lub złamania. Wiele osób nie wie, że jest to możliwe. Nie zrobiłem tego i miałem z tego powodu wiele złych doświadczeń.

3. Sprawdź wcześniej narzędzia

Możesz odkryć, że istnieje pewna formuła, która działa najlepiej dla ciebie i twoich włosów. Możesz robić to regularnie. Świetny! Ale jeśli idziesz do różnych salonów z różnymi profesjonalistami, upewnij się, że gorące żelazka fryzjera nie są stare i uszkodzone. Stare narzędzia mogą spalić włosy i dosłownie wyciągnąć blokady.

Mówiąc o narzędziach, należy zwracać szczególną uwagę na instrukcje dotyczące późniejszej konserwacji. W przypadku większości zabiegów nie można używać narzędzi grzewczych przez co najmniej kilka dni. Raz nie słuchałem i myślałem, że robię fajne fryzury z moją lokówką. Moje włosy były tak smażone pod koniec, że całą zimę spędziłem w czapkach (i łzach).

4. Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo

Prawdziwa rozmowa: czy jesteś w porządku z wielogatunkowymi włosami? Czy jesteś gotowy, aby wyprostować włosy co kilka miesięcy lub przejść do nieskończonych poprawek? Czy chcesz być taki jak ja i zawstydzać swoich przyjaciół i bliskich przez noszenie czepków w miejscach publicznych, ponieważ twój szał jest tak trudny do opanowania, że ​​nie możesz nawet pojąć pomysłu złapania w deszczu? WSZYSTKO DO STAŁEGO PROSTOWANIA. To jest twoje nowe życie. Może być z tobą w porządku. To jest moje normalne. Robię to od prawie dwóch dekad. Sheesh, chciałbym wiedzieć, w co się pakuję.

Jeśli po raz pierwszy wyprostujesz włosy na stałe, poproś swoją stylistkę, aby najpierw potraktowała próbkę, abyś mógł sprawdzić, jak grzywa reaguje na chemikalia. “To hazard. Włosy mogą za dobrze lub wcale nie zależeć, [zależą od rzeczywistej substancji chemicznej i historii włosów, “mówi Tippi Shorter, dyrektor artystyczny teksturowanej fryzury w Aveda Global.

Jest to trudne. W najgorszym przypadku niszczysz włosy. Najlepszy przypadek, twoje życie skończy się krążyć wokół włosów.

(Ale, czekaj … czy twoje życie już nie krąży wokół twoich włosów?)

5. Pamiętaj, aby ujawnić historię włosów swojemu styliście (i zachować ostrożność w kolorze)

Prawdziwa historia: po raz pierwszy dostałem kolor na kilka dni przed mitzvah mojego brata. Mam naturalnie platynowe blond włosy (co myślałem?), Ale naprawdę chciałem lowlights, aby dodać wymiar. Sparuj to z niedawnym eksperymentem prostowania w domu, którego zaniedbałem opowiadanie stylistce (duże nie, nie, ale byłem młody i głupi) i mam zielone, kędzierzawe włosy we wszystkich zdjęciach bar micwy mojego brata.

Na stałe straightening hair
Widziany tutaj na bar micwy mojego brata, moje 17-letnie ja przechodziło przez fazę “zielonych włosów”.
Dzięki uprzejmości Aly Walansky

Upewnij się, że zawsze ujawniasz swoją historię włosów każdemu profesjonalistom, do którego się wybierasz. “Kobiety, które po cięciu prostują się pod wpływem impulsu … kończą się” cięciem chemicznym “- powiedział Shorter..

I bądź świadomy, jeśli chodzi o kolor. “Wraz z nowszymi i popularniejszymi keratynami nieformaldehydowymi lub półtrwałymi prostownicami do włosów, kolor powinien być zrobiony po zabiegu” – powiedział Henri Borday, mistrz stylisty w salonie Mizu New York i dyrektor ds. Edukacji w Cezanne. Jeśli jednak stylista używa prostownicy na bazie formaldehydu, należy wcześniej wykonać kolor.

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie większość formuł nie zawiera formaldehydu, ponieważ są one lepsze dla zdrowia. Niestety, nie działają tak dobrze na twoich włosach.

6. Bądź przygotowany na rezygnację z innych opcji

Chciałbym teraz nosić moje kręcone włosy, ale naturalne loki nie są już dla mnie alternatywą. Mam wyżej wymienione włosy o mieszanej fakturze. Czy uwielbiasz czasami nosić proste włosy i kręcisz innych? Oczywiście, zawsze możesz to odtworzyć za pomocą narzędzi grzewczych, ale jeśli chcesz nosić naturalne loki, agresywne prostowanie nie jest odpowiednie dla ciebie.

Jeśli chcesz mieć więcej opcji i więcej ciała, rozważ skorzystanie z czegoś półtrwałego, na przykład leczenia Keratyną. Jeśli chcesz, aby twoja naturalna tekstura stopniowo się zwracała, Keratin (często nazywany brazylijskim) jest najlepszym wyborem dla ciebie. Japończycy są o wiele bardziej zaangażowani, ale mają o wiele bardziej trwałe wyniki. To może być dobre lub złe w zależności od tego, co chcesz.

Prawdę mówiąc, możesz nie chcieć w ogóle stosować leczenia prostującego. Chemikalia nie są jedyną opcją, którą chciałbym zrozumieć, zanim zrobiłem tak wiele włosów, że potrzebuję przedłużenia, aby odzyskać dawną pożądaną długość i objętość. Istnieje wiele nietrwałych sposobów na zmniejszenie skurczów, takich jak stosowanie zabiegów głębokiego kondycjonowania lub szamponów i odżywek kontrolujących sztyfty. Wyniki nie będą tak dramatyczne, ale zaoszczędzisz czas, pieniądze i zdrowie włosów.

7. Uświadom sobie, że podejmujesz zobowiązanie

Ilekroć zaczynamy coś nowego – miłość, dieta niskowęglowodanowa, zmiana fryzury – wychodzimy poza naszą strefę komfortu. To może być niesamowite, ale powinieneś zadać sobie kilka ważnych pytań, zanim podejmiesz takie zobowiązanie (zwłaszcza, że ​​nasz największy związek może dotyczyć naszych włosów). Czy jesteś gotowy na podjęcie dodatkowej pracy? Czy będziesz szczęśliwsza z prostszymi włosami? A może powinieneś po prostu pracować z tym, co masz?

Jest to decyzja, którą sam sobie wyznaczyłem, ale dla każdej kobiety pozostaje decyzja, czy są gotowe do podjęcia prostowania włosów.

Jak 1 fryzjer pomaga kobietom na całym świecie ująć ich kręcone włosy

Jan.08.201804:36

Artykuł został pierwotnie opublikowany 26 stycznia 2015 r. W witrynie TODAY.com.