6 lekcji, których nauczyłem się w szkole artystów makijażu, które każdy powinien znać

Można powiedzieć, że mam związek miłości / nienawiści z makijażem. W niektóre dni lubię bawić się różnymi kolorami i podekscytować się, gdy moje smokey oka wyjdzie idealnie.

Ale są takie dni, kiedy mój liniowiec nie chce iść prosto, mój bronzer sprawia, że ​​wyglądam na zwariowanego, a moje rzęsy nie chcą się zwijać (Amy Schumer dokładnie wie, o czym mówię). Właśnie wtedy chcę wyrzucić moją kosmetyczkę przez okno w łazience.

Miałem jeden z tych dni w zeszłym tygodniu i po tym, jak wszedłem do pracy mając dwa bardzo różne uskrzydlone końcówki na moich oczach, mój redaktor przydzielił mi nową historię: Idź do szkoły makijażu i napisz o tym.

Oto, jak możesz czerpać korzyści z mojej edukacji makijażu.

Lekcja nr 1: Zainwestuj w świetne narzędzia

makijaż brushes
Czy kosztowne są pędzelki? Tak, powiedz kilku profesjonalnych artystów makijażu.Paul Hakimata – hakimata.com / featurePics

W Akademii makijażu Napoleona Perdisa w Hollywood Rebecca Prior, NP National Educator, rozpoczyna pierwszą lekcję, przedstawiając nam nasze narzędzia.

“Dla mnie narzędzia i produkty są równie ważne jak umiejętności makijażu, które posiadasz” – mówi. Na przykład, powiedzmy, że używasz przeciętnych pędzli, przeciętnych produktów i miałeś przeciętne umiejętności. Po prostu poprawiając jakość twoich pędzli i stosując bardziej bogate w pigmenty produkty, aplikacja natychmiast stałaby się lepsza, nawet bez ulepszania twojej techniki. Więc jeśli naprawdę chcesz zastosować makijaż jak profesjonalistka, pedagog Felicia Alva z Los Angeles mówi: “Rób to, co robią profesjonaliści: Użyj odpowiednich pędzli do aplikacji”.

Jak prawidłowo wyczyścić torbę do makijażu, szminkę, szczotkę do włosów, więcej

18.2.201603:39

Oto osiem podstawowych pędzli, których potrzebujesz:

1. Pędzel fundamentowy

2. Pędzel do korektora

3. Puszysty pędzelek do pudru

4. Szczotka do rumienia

5. Mały pędzel mieszający

6. Płaska szczotka do cienia

7. Precyzyjna szczotka kątowa

8. Szczoteczka do ust

POWIĄZANE: Kiedy ostatni raz czyściłeś swoje pędzle do makijażu?

Kiedy już masz swoje narzędzia, musisz wiedzieć, jak je trzymać. “Miejsce, w którym trzymasz pędzel na rączce, wpływa na twoją kontrolę” – mówi Lijha Stewart, pedagog Make Up For Ever. “Im bardziej zbliżasz palce do beczki (srebrna część pod główką szczoteczki), tym większy nacisk kładziesz na szczotkę i na odwrót.” Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz równomiernie nakładać kolor, umieść palce na środku szczotki. Kolejna wskazówka: możesz z łatwością zamienić puszysty pędzel w płaską, zakrzywioną szczotkę, owijając dłoń wokół szczeciny i spłaszczając je.

Przypięty na Pinterest.

Lekcja nr 2: Wymieszaj podkład z podłożem

Kiedy po raz pierwszy stanąłem na czele klasy Beauty 101 na fundamencie, spodziewałem się odwiertu. Ledwo zwracam uwagę, ponieważ instruktor prowadzący Gil Romero przechodzi przez trzy różne rodzaje fundamentów: płyn, proszek i krem. Ziewać.

Fundacja cosmetics
featurePics

Wygląda na to, że Romero czytał w moich myślach, ponieważ natychmiast uderzył mnie tą wskazówką: “Możesz nosić kremowy podkład, tak jak w przypadku nieprzezroczystego, pełnego krycia lub możesz go rozbić, aby był bardziej przezroczysty, mieszając go z pewnym podkładem”, mówi . Co? Czyż primer nie powinien być kontynuowany przed Fundacja? Ale Romero mówi, że jest to pewny sposób na zachowanie zasięgu fundacji, bez tego, że wygląda jak zakryta. Co więcej, możesz czerpać długotrwałą trwałość, jaką ma podkład kremowy w stosunku do płynów i proszków. Uprzedzono, że pomaga to również płynnie mieszać makijaż z pierwszą warstwą podkładu na skórze.

POWIĄZANE: 19 tajemnic artysty makijażu dla długotrwałego noszenia

Podnoszę rękę i pytam, czy podkład kremowy jest odpowiedni dla tłustej skóry. To jest samolubne pytanie, ponieważ do połowy walczę z tłustym T-zone. Inspektorka Projektowania Makijażu, Yvonne Hawker (która również napisała podręcznik do szkoły), mówi, że każdy może użyć podkładu pod krem, ale ci z tłustą skórą powinni użyć wilgotnej gąbki, aby ją nałożyć. Większość fundamentów ma olej w swojej formule, aby nadać pokryciu mieszalność. Użycie gąbki “podniesie pigment, ale nie olej w fundamencie”. Nadal uzyskasz doskonałe pokrycie bez blasku.

Jak zrobić makijaż w 4 minuty na płasko i rozpocząć dzień wyglądający fantastycznie

Mar.29.201604:27

W przypadku typów skóry suchej lub mieszanej “używaj pędzla podkładu i wygładź podstawę na skórze, koncentrując się na środku twarzy, która jest zazwyczaj tam, gdzie Twoja skóra ma najwięcej przebarwień” – mówi Hawker. “Im dalej od centrum, tym mniejszy zasięg.”

POKREWNE: Nasze piękno “A GIFTIONARY” przedstawia każdą wskazówkę, sztuczkę i trend, którego potrzebujesz

Lekcja nr 3: Kochaj swoje wady – ale ukryj je, jeśli chcesz

kobieta applying concealer
featurePics

Trzeciego dnia szkoły makijażu na białej tablicy znajduje się koło kolorów. “Kluczem do sukcesu artysty makijażu jest umiejętność rozpoznawania czyjegoś podtekstu i umiejętność manipulowania kolorem kolorów, aby pozbyć się niechcianego koloru” – mówi instruktorka Gina Sandler.

A kiedy Sandler mówi “niechciany kolor”, od razu się dostroję, ponieważ chcę nauczyć się ukrywać moje zrazy, uparte zaczerwienienie wokół mojego nosa i niebieskawy odcień pod moimi oczami. Mówi, że przeciwne kolory znoszą się nawzajem, więc korektor z zielonymi pigmentami pokrywa zaczerwienienia, a korektor pomarańczowy-y usuwa niebieski. “Jeśli użyjesz beżowego korektora, tylko sprawi, że te obszary będą wyglądać jak błotniste” – mówi Prior.

Jak “poprawić kolor” makijażu

11 kwietnia 2016 r01:51

POWIĄZANE: Oto dlaczego makijaż “clown contouring” nie jest tak szalony, jak się wydaje

Gdy Sandler pokazuje nam, jak pozbywa się zadyszka, zaczerwienienia wokół nosa i torebek pod oczami u jednego ze studentów, następnie łączy nas i każe ćwiczyć sobie nawzajem bez makijażu twarze. Natychmiast wszystkie moje niepewności zaczynają bulgotać. Moje bagaże, moje zrazy, moje ciemne plamy … czy ktoś poważnie odejdzie od nich o centymetry? Wtedy jeden z uczniów mówi: “Ugh, jestem taki brzydki”. Sandler odpowiada: “Nie, jesteś taki słodki!” Wszyscy jesteście!

To szkoła makijażu, ale zaczyna się wydawać, że jesteśmy w sesji terapii grupowej. Sandler mówi, że ćwiczenie się nawzajem jest kluczowe, ponieważ szybko nauczysz się radzić sobie ze wszystkimi typami odcieni skóry i rysami twarzy, z którymi będziesz musiał czuć się komfortowo, jeśli chcesz być profesjonalistą..

Lekcja nr 4: Wyrównaj kształt twarzy

kobieta applying makeup with brush
Daniel Dash / featurePics

Oto więc nie tak tajne wyznanie: Moja twarz jest okrągła niż dziecięca kapusia i nie mogę znieść mojego guzika. Więc kiedy Prior twierdzi, że dzisiejsza lekcja uczy się poprawnego konturowania, abyś mógł poprawić swój kształt twarzy i jej cechy, tak bardzo pragnę się nauczyć, że rzeczywiście jestem wolontariuszką, aby być jej wzorem na czele klasy. “Konturowanie jest sztuką podkreślania i cieniowania” – mówi Prior. “Wszystko, co jest lżejsze niż odcień skóry, sprawi, że obszar będzie bardziej widoczny, wszystko ciemniejsze spowoduje, że obszar ten opadnie.” Oto, jak możesz łatwo zmienić swoją twarz:

Jeśli masz okrągłą twarz i chcesz, aby wyglądała bardziej owalnie: Zastosuj bronzer w odcieniu lub dwa ciemniejsze niż odcień skóry w kształcie “3” obok twarzy: na skroniach, w okolicy policzków i podbródku.

Jeśli masz wydatne czoło: Cień wokół zewnętrznej krawędzi czoła wzdłuż linii włosów, aby zminimalizować obszar z bronzer.

Jeśli masz płaski lub szeroki nos: Cień wzdłuż mostu, zaczynając od wewnętrznych brwi. Następnie zaznacz środek swojego nosa.

POWIĄZANE: 21 drogerii utrwalających skórę celebrytów artystów makijażu uwielbiam

Jeśli grawitacja zbiera opłaty, a twoje policzki są obwisłe: Zastosuj zakreślacz tuż nad twoją kością policzkową aż do twojej świątyni. Użyj rumienia bezpośrednio na kościach policzkowych, a następnie użyj bronzera w zagłębieniu policzków.

A jeśli naprawdę chcesz, aby twoje konturowanie się wyróżniało, użyj świecącego zakreślacza, który będzie odzwierciedlał najwięcej światła. Przejdź na matowe wykończenie bronzerem, który pochłonie światło i stworzy wyraźny kontrast.

Lekcja nr 5: Spraw, by twoje oczy się popłynęły

kobieta applying eyeliner
featurePics

Podobnie jak nauczyłem się wykorzystywać pasemka i cienie do konturowania twarzy, odkryłem, że mogę użyć tych samych informacji do zmiany kształtu oka. Niezależnie od tego, czy masz opadające powieki, wąskie oczy czy po prostu małe peepery, możesz użyć swojej wiedzy o świetle i cieniu, aby je zmienić..

Jeśli chcesz dodać definicję: Przeciągnij lekki bronzer przez zagięcie oka, które znajduje się w połowie drogi między linią rzęs a brwiami. “Wraz z wiekiem obszar oczu traci elastyczność, a rzeczy nie są tak kształtne jak kiedyś” – mówi Prior. “Ta technika jest świetna dla dojrzałej skóry, aby nadać twarzy więcej wyrazu”. Wskazówka dla Ciebie, niebieskookich dziewczynek: pomarańczowy bronzer w twoim zagięciu sprawi, że twoje oczy będą jeszcze bardziej niebieskie.

Jeśli masz wąskie oczy: Aby wydłużyć szerokość oka, nałóż czarną wyściółkę na zewnętrzną połowę górnej i dolnej linii rzęs, łącząc w zewnętrznym rogu.

POWIĄZANE: “Cześć” od makijażystki Adele, która nakręciła samouczek – zegarek!

Jeśli opadasz, ciężkie powieki: Użyj tego, czego właśnie dowiedziałeś się o podświetleniach i cieniach, by podnieść wzrok. Zastosuj zakreślacz nad twoją fałdą, od wewnętrznej do zewnętrznej. Następnie zmiksuj cień z obszarem, który chcesz odepchnąć, co byłoby ciężkim zwinięciem. Pamiętaj, aby dopasować krawędzie cienia do podświetlenia.

Spraw, aby twój makijaż był dalej dzięki tym sztuczkom

18 stycznia 2016 r04:03

Jeśli masz małe oczy: Nałóż kredkę w kolorze beżowym na dolną wewnętrzną krawędź, dzięki czemu oczy będą bardziej otwarte. Następnie użyj czarnego ołówkowego liniowca wzdłuż wszystkich górnych i dolnych linii, łącząc linie w zewnętrznym rogu. Kluczem jest połączenie wkładki z cieniem, wychodzenie na zewnątrz. Gdziekolwiek umieścisz ciemność, tam, gdzie twoje oko się pojawi, więc przez rozmazanie linii, daje to aluzję, że twoje oczy zajmują więcej nieruchomości na twojej twarzy.

POWIĄZANE: 5 szybkich narzędzi do naprawy złamanej szminki, bronzera, tuszu do rzęs i cienia do powiek

I wskazówka, którą kocham najbardziej dla naturalnej definicji: nałóż czarny ołówek na górną krawędź wewnętrzną. “Wydłuża oko, a także wyostrza wygląd oka, zapewniając większą pełnię naturalnej linii rzęs, nie widząc twardej krawędzi wkładki” – mówi Prior.

Lekcja nr 6: Myśl o przeciwieństwach jeśli chodzi o kolor

cień do powiek colors
Fotograf: Comaniciu Dan / featurePics

Pamiętasz, jak nauczyłem się, że przeciwne kolory jeden na drugim znoszą się nawzajem? OK, cóż, dzisiaj dowiedziałem się, że umieszczając je obok siebie, pomagają sobie nawzajem stoisko na zewnątrz. Prosta koncepcja, ale bardzo ważna, gdy próbujesz wybrać najbardziej pochlebne kolory cienia do powiek. Oto ściągawka:

POWIĄZANE: Czy nadszedł czas, aby wyrzucić swój makijaż? 5 sposobów, aby wiedzieć, kiedy rzucić połysk

Dla niebieskich oczu: Ponieważ kolor pomarańczowy jest przeciwieństwem koloru niebieskiego, wszystko, co ma kolor pomarańczowy, sprawi, że niebieskie oczy wyróżnią się bardziej. “Nie musi to być płonący kolor słońca – musi mieć pomarańczowy kolor, jak złoto, morela lub brzoskwinia” – mówi Prior.

Dla zielonych oczu: Kolor czerwony jest przeciwieństwem koloru zielonego, co nie oznacza, że ​​powinieneś zastosować wiśniowy, czerwony kolor cienia do powiek. Ale pomożesz swoim zielonym oczom, jeśli użyjesz kolorów o czerwonych odcieniach, takich jak głębokie śliwki i wino.

Dla brązowych oczu: Brązowy jest neutralnym kolorem, więc każdy kolor będzie dobrze działać, mówi Prior. “Ale najbardziej wyróżniającymi się kolorami są niebieski i fioletowy”.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 12 stycznia 2012 r. W witrynie TODAY.com.