5 największych błędów makijażu, jakie kobiety popełniają po czterdziestce – i jak je naprawić

W wieku 40 lat najprawdopodobniej znalazłeś sposób na urody, z którym czujesz się komfortowo, ale to, co może być zaskakujące, to te oznaki starzenia się, takie jak drobne linie i pigmentacja, które mogą zacząć niespodziewanie pojawiać się..

Kilka prostych zmian w sposobie robienia rzeczy może pomóc ożywić cały wygląd, mówi artystka makijażu gwiazd Ashunta Sheriff, która pracowała z gwiazdami, w tym Jennifer Hudson, Rihanna i Alicia Keys. Oto jej wskazówki dotyczące najczęstszych błędów makijażu, jakie popełniamy w tym wieku.

1. Pomijanie konturówki ust

Lipliner dostaje zły rap, gdy jest używany nieprawidłowo i widzisz wyraźną linię demarkacyjną wokół ust. Ale gdy jest stosowany prawidłowo, kontur ust pomaga zapobiegać rozmazaniu i krwawieniu koloru i może sprawić, że wargi, które są cienkie lub zaczynają tracić kolagen, stają się pełniejsze.

Zamiast …

Zamiast grać w matchy-matchy z kolorem warg i konturówką do ust, wybierz ciepły, neutralny ołówek, aby obrysować usta – bez względu na kolor szminki – a następnie koniecznie uzupełnij swój ołówek ołówkiem. Ułóż ulubioną szminkę lub połysk. “Twoje usta będą wyglądać pełniej, bardziej seksownie i młodo” – mówi szeryf. Możesz również liczyć na szminkę, aby pozostać na miejscu lepiej, na dłużej.

Jak zmienić włosy i wyglądać o 10 lat młodziej

02.04.201803:52

2. Nie wystarczające nawodnienie

Zauważyłeś prawdopodobnie, że twoja skóra jest bardziej sucha niż 10 lat temu, i to nie jest twoja wyobraźnia. Sucha skóra chwyta makijaż, tak że zmarszczki i pory wydają się bardziej oczywiste, a powierzchnia skóry wydaje się wyboista zamiast gładka. Nawilżona skóra z drugiej strony pozwala makijażowi mieszać się bez wysiłku i odbija światło, dzięki czemu wygląda młodziej.

Zamiast …

Pamiętaj, aby przygotować twarz przed nałożeniem makijażu za pomocą nawilżającego podkładu lub balsamu, który wygładza skórę; spróbuj It Cosmetics nr 50 Serum przeciw starzeniu się kolagenu Veil Primer dla dodatkowych korzyści przeciw starzeniu się również ze składników odżywczych. Używając podkładu, zauważysz, że możesz użyć mniej makijażu, a to, co stosujesz, bardziej bezproblemowo miesza się na skórze, która jest pulchna z wilgocią. I nie zapomnij nawodnić długoletniego BFF piękności: woda. Szeryf sugeruje wypróbowanie wody alkalicznej dla korzyści mineralnych, które głęboko gasią skórę od środka.

DZISIAJ redaktorzy, pisarze i eksperci dbają o polecanie przedmiotów, które naprawdę lubimy i mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Tylko dlatego, że wiesz, DZISIAJ ma związki partnerskie. Tak więc, chociaż każdy produkt jest niezależnie wybierany, jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy uzyskać niewielki udział w przychodach.

To Cosmetics nr 50 przeciwstarzeniowy welon kolagenu do usuwania surowicy

43 USDAmazonka

3. Korzystanie z jednego odcienia fundacji

W przypadku skóry bardziej dojrzałej, użycie jednego nieprzezroczystego koloru podkładu na całej powierzchni może wyglądać jak ciężka, starzejąca się maska ​​na skórze. Może wydawać się niepotrzebnie czasochłonne, aby mieszać z więcej niż jednym kolorem, ale w rzeczywistości bardziej autentyczne dopasowanie kolorów przekłada się na użycie i konieczność zastosowania mniejszego makijażu w końcu.

Zamiast …

Poszukaj produktu, takiego jak dwustronny kij lub kompakt, który zawiera dwa odcienie, dzięki czemu możesz mieszać odcienie w razie potrzeby w różnych obszarach twarzy, aby stworzyć naturalne płótno. Będziesz także chciał znaleźć formułę, która usuwa zaczerwienienia, a jednocześnie ma wystarczającą ilość pokrycia dla przebarwień i przebarwień – problemów, które często spotykają się u 40-latków.

4. Liner i tusz pod twoimi oczami

Być może wyglądało to radośnie w latach 20. i 30., ale nadmierne definiowanie dna oczu ciężkim, ciemnym makijażem teraz może sprawiać, że oczy wyglądają jak opadające i podkreślać ciemność i drobne linie w okolicy.

Zamiast …

Skoncentruj się na otwarciu wzroku, najpierw zawijając rzęsy za pomocą lokówki. Następnie używaj ulubionego tuszu do rzęs od korzenia do koniuszka powoli, aby oczy wyglądały na bardziej rozbudzone. Jeśli chcesz dodać definicję za pomocą eyelinera, przyklej do górnej pokrywy. Rozważ zastosowanie bardziej miękkich odcieni, takich jak czekoladowy brąz i granatowy zamiast czarnego, które mogą wyglądać ostro na wszystkich odcieniach skóry, ale głębiej.

O czym chciałbyś wiedzieć sprzedawca makijażu

30 marca 2017 r03:39

5. Nie złuszczający co tydzień

Jakość wykończenia makijażu sprowadza się do tekstury, a jeśli nie metodycznie usuwasz martwe komórki skóry z cotygodniowej cery, skóra może wydawać się matowa i nierówna – co powoduje, że twój makijaż złapie i aplikuje nierówno.

Zamiast …

Niezależnie od tego, czy chodzi o peeling, złuszczanie kwasem owocowym, czy ręczne narzędzie, konieczne jest utrzymywanie świeżości skóry w celu uzyskania promiennego, błyszczącego makijażu.

Ta historia została pierwotnie opublikowana 8 września 2016 r.