10 okropnych nawyków, które niszczą twoje paznokcie i jak je teraz złamać

Dotykamy paznokci, wybieramy idealny polski kolor i wydajemy dość grosza, żeby wyglądały pięknie. Dlaczego więc sabotujemy ich wygląd (i zdrowie) ze złymi nawykami?

Zwróciliśmy się do dwóch najlepszych specjalistów od paznokci w branży kosmetycznej, Katie Jane Hughes, światowego ambasadora marki Butter London i Jin Soon Choi, manikiurzysty celebrytów i założyciela firmy JINsoon Nail Polish, aby zdobyć słabe praktyki, które doprowadziły do mniej niż ładne ręce.

1. Zły nawyk: gryzienie

Dzieci i nastolatki nie są jedynymi, którzy zmagają się z onychophagią – znaną również jako zwykłe obgryzanie paznokci. Mnóstwo zadbanych dorosłych jest podatnych. Gryzienie oczywiście sprawia, że ​​ręce stają się brzydkie na krótką metę, ale może również mieć długofalowe skutki, ujawnia Choi: “Jeśli ugryziesz paznokcie, z czasem zostaną one zdeformowane przez wstrząsy i grzbiety.” Dodatkowo, jest to niehigieniczne. “Pod paznokciami jest brud”, wyjaśnia Hughes. “Przez obgryzanie paznokci skutecznie jesz brud” i bakterie, które się z tym wiążą.

Jak go złamać: Zawsze utrzymuj pomalowane paznokcie. Poleruje jako łagodna forma terapii awersyjnej, ponieważ źle smakuje i wizualnie maskuje “jadalną” część paznokcia. Inwestowanie czasu i pieniędzy w profesjonalne manicure (nawet jeśli Twoje paznokcie są naprawdę krótkie od gryzienia), może zwiększyć efekt. “W końcu oszukasz, że zostawisz je w spokoju”, mówi Hughes. Jeśli masz tendencję do gryzienia w nocy, zastanów się nad ochroną jamy ustnej dostosowaną przez dentystę. Z biegiem czasu złamiesz zwyczaj używania zębów w celu zmniejszenia stresu.

Lakier w sprayu: Czy to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe?

18 grudnia 2015 r00:43

2. Zły nawyk: Zbieranie swojego polerowania

Jeśli nie masz na sobie peel-off, który jest sprzedawany w dziale “Tweens”, peeling i zbieranie w przeszłości – to jest jego doskonały manicure, to nie nie nie. “Wiele osób zaczyna zbieranie, gdy ich polski zaczyna się kruszyć, zamiast usuwania go za pomocą zmywacza do paznokci”, mówi Choi. “Ten nawyk może usunąć faktyczną górną warstwę twojego łożyska paznokcia, co ustawia scenę dla osłabionych paznokci.”

Jak go złamać: Wyjątkowo proste rozwiązanie Choi: Noś w opakowaniu wstępnie zwilżone pakiety zmywaczy do paznokci, które można szybko usunąć, gdy pojawi się potrzeba pobrania lub obrania. “Są delikatne w pielęgnacji paznokci i można je zawsze utrzymywać na sobie.” Ponadto, aby zapobiec problemowi, utrzymaj mani tak długo, jak to możliwe, używając wysokiej jakości powłoki wierzchniej.

Natychmiastowe lakiery do usuwania lakieru do paznokci, 5 USD, Sephora

Sephora

3. Zły nawyk: Atakowanie skórek

Złe, niechciane skórki. Tak wielu z nas wybiera je, gryzie je, przecina i inaczej nie okazuje szacunku swojej suwerenności. “Skórki powinny być pozostawione same sobie, ponieważ im więcej na nich wybierzesz, tym trudniej je zatrzymać”, mówi Hughes. “Przyzwyczajenie sprawia, że ​​skórki wyglądają na poszarpane i suche”, mówi Choi, a także naraża się na infekcję. Równie złowieszczy: ostatnie doniesienia sugerują, że uszkodzenie łuski skórek powoduje z czasem pękanie.

Jak go złamać: Wypróbuj aktualne rozwiązania – za pomocą produktu usuń naskórek zamiast nożyczek, rąk lub zębów. Hughes zaleca usuwanie skórek, aby usunąć martwą skórę ofensywną bez uszkodzenia zdrowego łożyska paznokcia i skórek, których potrzebujesz.

4. Zły nawyk: uzależnienie od żelu

Chociaż żele trwają przez długi czas, ich zdejmowanie może być morderstwem na paznokciach. “Najbardziej podoba mi się manicure z żelem to proces usuwania” – wyjaśnia Hughes. “Usuwanie żeli osłabia łożysko paznokcia, ponieważ jest najbardziej wrażliwe na mokro. Manikiurzystka najprawdopodobniej wyszoruje paznokieć za pomocą metalowego narzędzia do usuwania pasty do żelu, która może bardzo łatwo uszkodzić łożysko paznokcia. Ponadto, światło UV stosowane w żelach nie jest zdrowe dla twoich paznokci. “Choi zgadza się:” Usunięcie lakieru do żelu wymaga również użycia zmywacza do paznokci z acetonem, utrzymującego go na paznokciach przez około 15 minut, co jest dodatkowym źródłem odwodnienia paznokcia . Może sprawić, że paznokieć będzie łamliwy i podatny na zepsucie i złamanie. “

Jak go złamać: Choi zaleca naprzemienne zabiegi żelowe i tradycyjną polską na bazie mani, jak również nawilżające paznokcie olejem skórek, szczególnie w przypadku lakierów żelowych. Lub, jeszcze lepiej, uzyskaj pulchne, błyszczące wykończenie z jednym z nowych past wykończonych żelem. Lubimy Nails Inc. Gel Effect. Zostały one zaprojektowane właśnie z tego powodu – aby uzyskać wygląd żeli bez uszkodzeń.

Nails Inc. Gel Effect Polish, 15 USD, Sephora

Sephora

5. Zły nawyk: Noszenie polerowania przez kilka tygodni

“Ma to prawie taki sam efekt jak użycie żelu: wysuszy paznokcie” – radzi Choi. “Po usunięciu lakieru do paznokci, który był zbyt długi, często widać białe plamy, co oznacza, że ​​paznokcie są zbyt suche.”

Jak go złamać: Choi zaleca usunięcie lakieru do paznokci, gdy zacznie się odpryskiwać. To samo dotyczy pedicure, który należy usunąć po upływie dwóch do trzech tygodni. Daj paznokcie szansę oddychania!

6. Zły zwyczaj: życie na kawie i koktajlach

Jeśli oczy są oknami duszy, to może to być okno do twojej lodówki. “Twoje paznokcie są barometrem twojego zdrowia” – mówi Choi. “Jedzenie niezdrowego jedzenia powoduje takie rzeczy jak grzbiety i cienkie, słabe paznokcie.” Dodaje Hughes: “Im lepsza dieta, tym lepsze paznokcie, skóra i włosy.”

Jak go złamać: Jedz, aby najlepiej wspierać ogólny stan zdrowia, w tym ciemne, zielone liście i dużo wapnia i magnezu, i pij dużo wody. Dodaj do diety także pokarmy bogate w żelatynę – sugeruje Hughes. Należą do nich zupa z kurczaka i, tak, Jell-O. W międzyczasie “używaj doskonałego wzmacniacza paznokci, aby dać swoim paznokciom witaminy, których naprawdę potrzebują” – radzi.

7. Zły nawyk: używanie swoich paznokci jako narzędzi

Odrywanie etykiet, zdrapywanie gąbki, odpinanie breloczka … “Wszyscy już tam byliśmy”, mówi Hughes, ale zauważa, że ​​te działania “mogą łatwo złamać paznokcie.”

Jak go złamać: Powolny. Na dół. “Proponuję poświęcić czas na otwieranie puszek, słoików, pudełek itp. Za pomocą nożyczek lub narzędzia” – mówi Hughes. “Jeśli to zrobisz, uratujesz swój manicure!”

Czy ta brazylijska sztuczka jest sekretem długotrwałego manicure?

Aug.05.201601:22

8. Zły zwyczaj: czyszczenie rękawic bez rękawic

Stosowanie środków czyszczących gołymi rękami jest poważnym błędem. “Paznokcie pęcznieją w wodzie, co prowadzi do rozdarcia paznokci i osłabionych paznokci”, ostrzega Hughes. “Detergent myjący może naprawdę wysuszyć każdą część dłoni i zmniejszyć żywotność naszego lakieru do paznokci” – dodaje Choi.

Jak go złamać: “Zaszalej trochę i zdobądź parę czystych rękawic, których nie masz nic przeciwko”, poleca Choi. “Trzymaj rękawice i wsuwaj je, kiedy czyścisz dom lub zmywasz naczynia”.

Rękawice Casabella Waterblock, 7 USD, Amazonka

Amazonka

9. Zły nawyk: Pomijanie SPF

“Nasze ręce starzeją się najszybciej, ponieważ najbardziej ich zaniedbujemy”, mówi Choi. Oznacza to zmarszczki, krepacje i przebarwienia. “W końcu dostaniesz plamy starcze” – ostrzega Hughes.

Jak go złamać: Rano, potraktuj dłonie tak samo, jak ochronę przeciwsłoneczną, którą wykonujesz na swojej twarzy. Obaj eksperci zalecają noszenie przenośnego kremu do rąk z SPF wszędzie tam, gdzie idziesz po poprawki. “To radykalnie zmieni sposób, w jaki wyglądają twoje ręce” – mówi Hughes.

10. Zły nawyk: Bez balsamu

Suche, popękane dłonie nigdy nie są ładne … ani zdrowe. “Dobry manicure nie ma sensu, gdy ręce są suche” – radzi Hughes. “Nie chcesz rąk jak skóra krokodyla” – dodaje Choi. Nie, nie, nie.

Jak go złamać: Noś ze sobą krem ​​do rąk i używaj go często. “Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swoich rąk, jest ciągłe stosowanie balsamu”, aby stworzyć barierę ochronną przed podrażnieniami i odwodnieniem, doradza Choi. “To bardzo łatwe do zrobienia, więc dlaczego nie zacząć od razu?”

Artykuł został pierwotnie opublikowany 6 maja 2014 r. W witrynie TODAY.com.