Zmiany poporodowe mogą spowodować “momnesia”

Prawdopodobnie nie ma nowej żywej matki, która nie potrafi zidentyfikować i podzielić się uśmiechem z opowieściami o utracie pamięci Andi Silvermana. Tak jak wtedy, gdy zadzwoniła i zostawiła swoje artykuły spożywcze w sklepie. Albo kiedy wyjechała na wakacje z dwójką małych dzieci i zapomniała o pieluchach.

Z dwoma maluchowymi synami, Nate’em, 3 i Teddy’m, którzy dowodzą jej totalnej uwagi, tego rodzaju zapomnienia należy się spodziewać, mówią eksperci medyczni. Mają nawet nazwę – “momnesia”.

“To stan kobiecego mózgu, który jest nieco zapominalski po tym, jak urodziła dziecko” – powiedział Louann Brizendine, korespondentka DZISIAJ Savannah Guthrie.

Autorka książki “The Female Brain”, Brizendine powiedziała, że ​​choroba jest spowodowana przez gwałtownie zmieniającą się powódź hormonów, która towarzyszy ciąży, porodowi i karmieniu piersią..

“Zmienia chemię mózgu” – powiedziała. “Wszystkie te hormony są w gulaszu w mózgu, który zmienia sposób, w jaki skupia się matka”.

Hannah Keeley, ekspertka ds. Rodzicielstwa, która prowadzi witrynę totalmom.com, obejrzała w czwartek nagrany przez Guthriego raport z Hodym Kotbem TODAYA ​​i śmiał się ze współczucia. Jako matka siedmiorga dzieci w wieku od 2 do 14 lat, Keeley zna ten syndrom aż nazbyt dobrze.

“To szaleństwo” – powiedziała. “Jesteś w samochodzie, idziesz do sklepu spożywczego, zapominasz -” Co ja robię? “Tymczasem twoja kawa wyleciała zza masku samochodu z odległości mili. Przez cały czas czujesz się jakbyś był rozproszony wszędzie. Pojechaliśmy na wakacje – zapomniałem zapakować dla mojego dziecka. ”

Potem był czas, kiedy ona i jej mąż wybrali się z kilkoma innymi parami na dorodny obiad bez dzieci. Znalazła się, że przecina kurczaka z męża na dziesiątki malutkich kawałków, bo tak robi mama..

Keeley, która napisała książkę zatytułowaną “Total Mom Makeover Hannah Keeley”, dzieli swoje życie na dwie epoki: BC dla “Before Children” i AD dla “After Dementia”.

Śmieje się łatwo o swojej własnej mamuśki, wyjaśniając, że matki są tak skoncentrowane na swoich dzieciach, że inne rzeczy po prostu się gubią.

“To jest jak kawałek uwagi”, powiedziała do Kotb. “Mamy tak wiele zasobów, które możemy wydać na rzeczy. Kiedy dzielisz to ciasto – tutaj jest plasterek do karmienia piersią, tutaj jest plasterek do pakowania torby na pieluchy, idę do lekarza, upewniając się, że osiągnięto kamienie milowe – zwykłe, zwykłe rzeczy zostają zepchnięte na margines.

Dobra wiadomość, powiedziała, jest to, że istnieją sposoby radzenia sobie z momnesia.

“Padasz po tym, jak twoje dziecko ma zdolność funkcjonowania” – powiedziała. “Ale zaczynasz opracowywać strategie, które pomogą ci stać się bardziej wydajnym. Zapisujesz wszystko. Mamy ogromny kalendarz – największy, jaki udało nam się znaleźć – w którym zapisujemy wszystko. ”

Kiedy jest poza domem, zawsze nosi długopis – jej mąż dał jej naszyjnik – i papier do robienia notatek.

Drugim krokiem, który radzi nowym matkom, jest po prostu zaakceptowanie, że nie mogą zrobić wszystkiego i zmniejszyć swoich obowiązków. To oznacza walkę z “mamusią winą”, którą często czują matki, kiedy nie mogą być Superwomanami, powiedziała.

Wreszcie, powiedziała, matki powinny znaleźć czas, aby ćwiczyć codziennie.

“Istnieje badanie ze starszymi ludźmi, którzy zapominają o rzeczach i odkryli, że ćwiczenia sercowo-naczyniowe faktycznie pomagają w utrzymywaniu uwagi na rzeczy” – powiedziała ona Kotbowi. “Pomaga również jako nowa mama – masz lepszy wizerunek ciała.”

I nigdy nie boli śmiać się.

Silverman powiedział: “To całkiem zabawne, jeśli potrafisz zachować wszystko w perspektywie”.