Zbyt wcześnie? Dlaczego niektóre matki zapowiadają ciążę w pierwszym trymestrze ciąży

Widzisz dwie linie. Masz bułkę (lub dwie) w piekarniku … co teraz? Jeśli jesteś popularną australijską blogerką Sophie Cachią, znaną też jako The Young Mummy, mów teraz wszystkim – tak jak w każdym, całym Internecie – nawet jeśli masz zaledwie dziewięć tygodni ciąży.

Niezwykły? Tak. Kobietom w ciąży zaleca się odczekanie, aż miną 12-tygodniowy okres, kiedy ryzyko poronienia gwałtownie spadnie, aby ogłosić ciążę na świecie. Ale Cachia i podobne jej matki rzucają wyzwanie tej konwencjonalnej mądrości.

W swoim poście na australijską stronę Mamamia, Cachia napisała: “Czy jestem najwyraźniej w jasnym i przeszłym święcie 12 tygodni? Nie. “Następnie wyjaśniła, że ​​chociaż” normy społeczne uniemożliwiają nam swobodne zapowiadanie ciąży aż po 12-tygodniowym okresie “, uznała, że ​​ważne jest, aby wcześniej podzielić się wiadomościami.

“Czy my, jako kobiety, nie mamy kontroli nad naszymi ciałami i nie podejmujemy w związku z tym naszych własnych decyzji?” – napisała. “Jedna na cztery ciąże kończy się poronieniem … Myślę, że to ogromny problem, że społeczeństwo sprawia, że ​​niektóre kobiety czują się tak, jakby musiały ukrywać swoje ciąże i poronienia”.

Zapowiedź Cachii wywołała u jej czytelników niewielką burzę ognia, z których część myślała, że ​​zbyt wcześnie ogłasza swoją ciążę. Ale Cachia, która ma 25 lat i ma również 2-letniego syna, powiedziała DZIŚ rodzicom, że nie ma wielkiego wyboru, jak tylko wcześnie powiedzieć ludziom. “Z moim synem oficjalnie nie ogłaszam go do 12 tygodni, ale większość ludzi wokół nas – przyjaciół i rodziny – znała około ośmiu tygodni, ponieważ po prostu pokazuję tak wcześnie, że nie można było się ukryć” – powiedziała . “Byłem również strasznie chory, co nie ułatwia, kiedy musisz pracować lub zobaczyć przyjaciół.”

Wiele par decyduje się ogłosić ciążę przed tradycyjnym 12-tygodniowym oznaczeniem, z różnych powodów. “Opowiadałem w wieku około czterech tygodni z trojgiem moich dzieci” – powiedział Lynn Christopher z Longwood na Florydzie. “Nie mogłem tego zatrzymać.”

“Obydwoje moich dzieci to IVF, więc moja rodzina i bliscy przyjaciele wiedzą, że przez to przechodzimy”, powiedziała Jennifer Wharton z Los Angeles w Kalifornii.

Nigdy więcej nie przegap historii rodzicielskiej dzięki newsletterom TODAY! Podpisz tutaj

Susanne Kerns z Austin w Teksasie powiedziała TODAY Parents, że zapowiedziała wcześnie swoją ciążę, ponieważ cierpiała już na wiele ciąż chemicznych. “Doszedłem do punktu, w którym potrzebowałem wsparcia, nie wspominając o opiece nad córką, podczas gdy ja wszedłem Zilionowe ultradźwięki – powiedziała – Carson Sanderson, matka czwórki w Seattle w stanie Waszyngton, miała podobny powód: “Naprawdę ciężko było mówić ludziom po poronieniu, ponieważ oni tak naprawdę nie mogli wesprzeć cię w taki sam sposób, jak gdyby Najpierw podzieliłeś się swoją radością – powiedziała.

Ale inne kobiety mówią, że ogłosiły wcześnie i żałowały tego. Mama z Central Washington, Jessica Cobb, powiedziała, że ​​podzieliła się przed 12 tygodniami “, która naprawdę wyssała, gdy dzielenie się super wczesnym rokiem również oznaczało dzielenie się naszymi stratami kilka tygodni później.” Brett Ross, matka sześciu w Seattle w stanie Waszyngton, powiedziała DZISIAJ Rodzice, które ogłosiła dwie pierwsze ciąże przed upływem 12 tygodni. “Byłem naiwny wobec poronień” – powiedziała. “Więc kiedy porwałem moją sekundę po 12 tygodniach, nie było mi wygodnie mówić ludziom, że straciłem dziecko. Nauczyłem się go trzymać – powiedziała.

Mindy Kaling, Andy Cohen dopingować ogłoszenie ciąży w Savannah

Jun.08.201601:38

Wieśniak! Starszy pisarz Lisa Belkin, matka dwóch dorosłych synów, inaczej czuje się z jej doświadczeniami. Z pierwszą ciążą czekała, aby powiedzieć wszystkim. “Po raz drugi zdałem sobie sprawę, że niektóre z moich stresów i wyczerpania pochodziły z wysiłku potrzebnego, by udawać, że nie jestem wyczerpany, więc poszedłem do przodu i powiedziałem prawie każdemu” – powiedziała TODAY Parents. “Ponadto doszedłem do wniosku, że poronienie nie jest tajemnicą; to fakt mojego życia, który chciałbym, żeby ludzie wiedzieli, gdybym przeszedł przez to. “

Mimo to, Belkin powiedział: “Istnieje ogromna różnica między mówieniem światu, że masz zamiar przenieść tożsamość z nie-rodzica na rodzica i mówiąc im, że zaraz znowu zostaniesz rodzicem. Tak więc chciałbym zachować to dla siebie po raz pierwszy, ponieważ jest w jakiś sposób bardziej prywatny i osobisty. “

Decyzja o udostępnieniu wiadomości o ciąży jest w rzeczywistości “niesamowicie osobista” – powiedział TODAY Tastemaker i pediatra, dr Deborah Gilboa. “Około połowa wszystkich ciąż kończy się poronieniem – wiele, zanim kobieta straci swój pierwszy okres menstruacyjny – i 80 procent z nich zdarzy się w pierwszym trymestrze, więc wiele kobiet decyduje się nie mówić swoich większych kręgów, dopóki nie skończy się bardziej ryzykowny czas.”

Dylan Dreyer ujawnia: Jestem w ciąży z moim pierwszym dzieckiem!

10 czerwca 2016 r03:44

Ale nic o ogłoszeniu ciąży nie jest “niebezpieczne” – podkreślił Gilboa. “Zalecam, aby rodzice mówili tylko tym kobietom o ciąży w pierwszym trymestrze, z którą rozmawiają wygodnie, gdyby ciąża została utracona. Oznacza to, że jeśli nie masz nic przeciwko ogłoszeniu poronienia na Facebooku, to całkiem dobrze jest powiedzieć światu mediów społecznościowych o swojej nowej koncepcji “- powiedziała.

Blogerka “Młoda mamusia” Cachia zgadza się. “Nie podjąłem decyzji, by powiedzieć światu, że jestem w ciąży z powodu głupoty”, napisała na swoim blogu dla Mamamia. “Miałem kiedyś dziecko. Zdaję sobie sprawę z zagrożeń i wiem, że to po prostu nie jest normą (ogłaszać ciążę przed 12 tygodniem ciąży). Ale kto decyduje o mojej normie? “