“Zamarznięty” z rynku, zdesperowani rodzice płacą tysiące za sukienki Elsy

Mamo and daughter
“Przeziębienie i tak nigdy mi nie przeszkadzało.” Nie w tej niesamowitej sukience Elsy. Lyla Gleason pozuje z córką Giselle w upragnionym stroju z “Frozen”.Dzisiaj

Było 3 nad ranem, kiedy Lyla Gleason dostała w końcu oficjalną sukienkę księżniczki Elsy dla swojej 4-letniej córki.

Po tygodniach polowań na nieuchwytny niebieski kostium z “Frozen”, z niezliczoną ilością odwiedzin w sklepie Disneya w Nowym Jorku i bezowocnych poszukiwaniach w Internecie, Gleason poczuł, że nie można kupić jednego z najmodniejszych produktów dziecięcych na rynku.. 

Przeboje stały się najbardziej dochodowym filmem animowanym w historii kasowej i zahipnotyzowały młodą publiczność na całym świecie. Ale dostawa towarów nie nadąża za popytem, ​​a niektórzy doświadczeni sprzedawcy pytają na północ o 1000 dolarów za błyszczące niebieskie sukienki Elsy.

“Nie wiedziałem, że ten film będzie taki jak obsesja. Obejrzeliśmy ten film, a potem znikąd, ona chciała tego wszystkiego i była niedostępna “Gleason powiedział TODAY Moms.

“Za każdym razem, gdy chodziliśmy do sklepu Disneya, mieli tylko ręczniki plażowe … Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak trudne są stroje”.

Działając na zasadzie, że Disney uzupełniłaby zawartość “Frozen” na swojej stronie internetowej, aby zbiegła się z wydaniem DVD w zeszłym miesiącu, mama z Nowego Jorku umieściła datę w kalendarzu i znalazła się w swoim komputerze w środku nocy. Strategia się opłaciła: za około 50 dolarów sukienka Elsy była w końcu jej.

elsa dress
“Puść to, pozwól temu odejść, nigdy nie zobaczysz, jak płaczę …” z wyjątkiem sytuacji, gdy mama wyjaśnia, dlaczego nie mogła zapłacić setek dolarów za sukienkę księżniczki Elsy na eBayu.Dzisiaj

“Byłem bardzo szczęśliwy” – wspomina Gleason. “Kiedy dałem jej sukienkę, jej oczy wyskoczyły z jej głowy i była tak podekscytowana. To było najszczęśliwsze, jakie kiedykolwiek zrobiłem w swoim życiu. “

Rodzice desperacko próbują zobaczyć tę samą reakcję na twarzach swoich dzieci, podczas gdy szaleństwo w stosunku do oficjalnego “Zamarzniętego” towaru osiąga gorącą temperaturę. 

Lalki i kostiumy są obecnie najtrudniejsze do znalezienia, a niektóre z nich kosztują nawet 1500 USD w serwisie eBay, powiedział Christopher Byrne, analityk branży znany jako “The Toy Guy” i dyrektor ds. Treści TimetoPlayMag.com..

Sprawdź witryny największych sprzedawców detalicznych, a znajdziesz produkty, takie jak sukienka Elsa, są po prostu niedostępne.

“Po prostu nie możesz tego dostać. To jest naprawdę wyprzedane i jest to prawdopodobnie najgorętsza rzecz w tej chwili “, powiedział Byrne.

“Wszyscy twórcy starają się stworzyć odpowiednią równowagę pomiędzy popytem i produktem, a jak widzimy, jest to o wiele więcej sztuki niż nauki. Nie sądzę, by ktokolwiek spodziewał się, że “Frozen” będzie tak wielkim hitem, jak było … są gospodarstwa domowe, w których “Frozen” jest praktycznie w ciągłej pętli. “

Wydania DVD zwykle wzbudzają zainteresowanie, ale w tym przypadku płyta DVD wzbudziła ogromne zapotrzebowanie na produkty, dodał Byrne.

To image released by Disney shows a teenage Elsa the Snow Queen, voiced by Maia Mitchell, in a scene from the animated feature
“Puść to, pozwól temu odejść, odwróć się i trzaskaj drzwiami”. Tak, obstawiamy, że niektóre napady złości wynikły z powodu braku świecących niebieskich sukienek, takich jak te noszone przez Elsę w “Frozen”. Dzisiaj

Sara Hughart codziennie sprawdzała witrynę Disney.com od tygodni. The Rockford, Ill., Mama nawet zgłębiła europejskie strony internetowe firmy, aby znaleźć strój Elsy dla swojej 7-letniej córki. Disney France miała jeden dostępny, ale nie zostanie wysłany do USA, jak odkryła.

“Nie wiem, dlaczego Disney nie spodziewał się tego, ale byli tak nieprzygotowani,” powiedział Hughart, naiwnie patrząc na to, że sukienki są dostępne w setkach dolarów na eBayu.

“To niedorzeczne, po prostu denerwuje mnie to, ponieważ są tam te małe dziewczynki, które chcą tych sukienek, a większość rodziców nie może płacić tego rodzaju pieniędzy”.

Hughart znalazł replikę na Etsy za 30 dolarów, które planuje kupić dla swojej córki.

Sara Hughart
“Czas zobaczyć, co mogę zrobić …” Sara Hughart była w trakcie poszukiwania sukni Elsy z “Frozen” dla swojej 7-letniej córki.Dzisiaj

Podobnie jak wielu rodziców, Hughart badał opcję majsterkowania, ale pomyślał, że trudno będzie stworzyć suknię z cienkiej jak i organzy. Gleason również pomyślał o zrobieniu tego ubrania, ale usłyszał, że błyszcząca, niebieska tkanina została wyprzedana wszędzie. 

Wiele kobiet wyładowuje swoje frustracje w Internecie.

“Jestem gotów przyznać się do porażki. Sama sukienka, bez problemu, ale ta (przekleństwa) pelerynka. Prawie uciekałem się do sprawdzenia, czy miejsce na obrus weselny sprzeda mi jedną z ich fantazyjnych nakładek. To wszystko jest po prostu orzechowe “- komentuje MommyShorts.com.

Byrne wierzy, że wielu rodziców przywiązuje wagę do tego, czy mogą dostać ten kostium lub jakąś zabawkę dla swoich dzieci. Mogą wkrótce ujrzeć ulgę – żaden producent zabawek nie chce zostawiać pieniędzy na stole, więc dołożymy wszelkich starań, by zwiększyć produkcję – powiedział Byrne..

Dla Gleasona chodzi o to, by uszczęśliwić jej córkę.

“Czuje się jak Elsa, kiedy ją wkłada,” powiedział Gleason. “Ona jest taka zachwycona.”

Obserwuj A. Pawlowskiego w Google+ i na Twitterze.