Z # BugsR4Girls, trzecia równiarka udowadnia, że ​​błędy nie są rzeczami dla chłopców

Latem 2016 roku internet zebrał się, by zapewnić Sophii Spencer, że jej miłość do robali nie była dziwna.

Po tym, jak Sophia została prześladowana w szkole za obsesję na punkcie owadów, jej mama, Nicole Spencer, skontaktowała się z Entomologicznym Towarzystwem Kanadyjskim, prosząc ich o wysłanie córce zachęty do jej wyjątkowego hobby..

Dzisiaj, Sophia Spencer is 8 years old, and in the third grade.
Dziś Sophia Spencer ma 8 lat, aw trzeciej klasie.Nicole Spencer

Tysiące entuzjastów bzdetów – od entomologów po dziewczynki na podwórkach – zamieszczały zdjęcia w mediach społecznościowych za pomocą hashtaga # BugsR4Girls. Ruch ten stał się bardzo popularny, a Sophia została zainspirowana, by pozostać jej kochającą owady istotą.

Morgan Jackson, wolontariusz Social Media dla Kanadyjskiego Towarzystwa Entomologicznego, który pomógł w # BugsR4Girls, został poproszony o przesłanie pracy do specjalnego wydania Annals of Entomological Society of America – recenzowanego czasopisma naukowego dla entomologicznej społeczności.

Sophia with Morgan Jackson, her co-author to the published paper.
Sophia z Morganem Jacksonem, współautorką opublikowanego artykułu.Morgan Jackson

Jackson szybko pomyślał o swoim doświadczeniu z Sophią w ubiegłym roku i zaprosił ją do pomocy przy projekcie.

“Napisałem o doświadczeniu, przyjrzeniu się temu, co się stało, ile uwagi otrzymałem i dlaczego uważałem, że jest to ważne dla entomologii i szerzej dla kobiet w nauce” – powiedział Jackson DZIŚ rodzicom. “Zaprosiłem Sophię, aby dołączyła do mnie jako współautorka, aby mogła podzielić się z jej punktu widzenia, co to dla niej znaczy.

Już nigdy nie przegap historii rodzicielstwa dzięki biuletynowi TODAY Parenting! Podpisz tutaj.

Co więc początkujący entomolog myśli o opublikowaniu w swoim pierwszym naukowym czasopiśmie??

“Myślę, że to fajne, że pomogłem Morganowi z tym artykułem, ale on zrobił to wszystko”, powiedziała 8-letnia Sophia. “Wciąż czuję się bardzo szczęśliwy, gdy myślę o wszystkich entomologach, którzy wsparli mnie w zeszłym roku i powiedzieli, żebym kochał bugi, bez względu na to, co mówią inne dzieci”.

“Mam zamiar dalej kochać robaki i zostać entomologiem, kiedy dorosnę” – kontynuowała trzecia równiarka. “Błędy są fascynujące i zawsze będę je kochał.”

A Sophia nie jest sama. Te kobiety i dziewczęta w każdym wieku używają hashtagu # BugsR4Girls, aby poinformować świat, że błędy są czymś więcej niż tylko chłopakiem.