Wyzwanie “sól i lód” powróciło, ponieważ nastolatki

Wyzwanie “sól i lód” powraca, recyrkulując w mediach społecznościowych – i wysyłając dzieci do szpitala z oparzeniami drugiego stopnia. (“Wyzwanie” ośmiela dzieci, aby połączyły ze sobą sól i lód na skórze, co może spowodować plamy odmrożenia i bolesne, trwałe blizny.) Ta historia została opublikowana po raz pierwszy w 2012 roku, a porady nadal są aktualne. Dzieci znajdą nowe, nieme “odważają się” bez względu na to, ile ostrzeżeń im udzielimy. W jaki sposób możemy rzucić wyzwanie naszym dzieciom, aby nie skakały na najnowszym idiotycznym wyczynie YouTube?

Kiedy zauważyłem ciemnobrązową ranę na plecach ręki mojego 13-letniego syna, wyjaśnił, że spali się solą i lodem. “Chciałem tylko sprawdzić, czy to zadziała,” powiedział. “To nawet nie bolało”. Kiedy mój szok przerodził się w gniew, wplątał swoją 11-letnią siostrę jako wspólnika. Najwyraźniej wychowałem nie jedno, ale dwa, “utalentowane” dzieci.

View this post on Instagram

The after affects of the #saltandicechallenge

A post shared by Chase Guns170VLOGS (@chase_guns170vlogs) on

Dlaczego uczniowie, którzy nie mieli historii zażywania narkotyków lub chorób mózgu, zadawali sobie pytanie w imię ciekawości? Oczywiście widzieli to na YouTube.

Hollye Grayson, M.A., MFT, pracuje intensywnie z nastolatkami z Los Angeles i wskazuje, że nasze hiperspołeczne społeczeństwo pozwala nastolatkom na naśladowanie dzieci, z którymi nie kojarzą się osobiście. Te wirtualne równorzędne mogą zapewnić prawdziwą walidację.

POWIĄZANE: Jak sok z limonki może prowadzić do poważnych oparzeń – i co z tym zrobić

“To fajny czynnik” – mówi. “” Spójrz jak fajnie to jest. Zobacz, ile hitów, ile osób patrzy na tę fajną rzecz, którą zrobił. “Nawet dzieci osiągające wysokie wyniki mogą pragnąć tego rodzaju uwagi. Różni się od zatwierdzenia, które otrzymują od rodziców i nauczycieli. “Przed YouTube nie musieliśmy się martwić o coś takiego. To oczywiście duży problem, ponieważ te dzieci naśladują te szalone rzeczy.

Po incydencie z solą i lodem rozmawiałem z moją córką i przyjacielem, który próbował podobnych wyczynów, takich jak cynamonowe wyzwanie, które widziała na YouTube. Znajomy powiedział mi, że dzieci kopiują filmy, ponieważ są zabawne, i dlatego, że chcą udowodnić sobie, że wyniki w filmie naprawdę się zdarzają. To było powodem, dla którego moje własne dzieci oddały się idiotycznemu wyczynowi. Zapytałem, czy zastosowała tę samą logikę do wypróbowania narkotyków. “Och, nie ma mowy,” zapewniła mnie. “Uczą nas o narkotykach w szkole. Oni nie uczą o tych rzeczach. “

Jakby nauczyciele nie mieli wystarczająco dużo do zrobienia.

Dawn Spragg, licencjonowany doradca i założyciel Teen Action Action and Support Center w Rogers w stanie Arkansas, twierdzi, że technologia umożliwia ryzykowne zachowanie, a szybkie rozpowszechnianie przyczynia się do głupiego pomysłu. “Nie ma czasu, by umrzeć lub zostać uznanym za niebezpiecznego. Każdy widzi lub słyszy o tym w tym samym czasie. “

Grayson mówi, że nie ma sensu, aby rodzice i nauczyciele próbowali ostrzec dzieci przed tymi zachowaniami. “Ich mózgi nawet nie przetwarzają tych informacji. Muszą wizualnie zobaczyć wyniki. “Sugeruje zgromadzenie nastolatków w audytorium, pokazując im kilka zabawnych teledysków, które kończą się dobrze, sprawiają, że śmieją się i świetnie się bawią, a następnie uderzają w rzeczywistość – obrazy tego, co dzieje się, gdy ruchy jackassa idą źle.

Przez wiele dni patrzyłem na skórki moich dzieci i zastanawiałem się, jakie inne głupie rzeczy mogłyby wypróbować na zwykłych przedmiotach gospodarstwa domowego, albo gorzej. Martwiłem się chwilą, gdy ten fajny dzieciak na przyjęciu przekazuje mojemu dziecku staw, albo kwadrat papieru, albo pigułkę w kolorze cukierka. Spragg i Grayson twierdzą, że nie ma określonego wieku, kiedy mózg ludzki jest w pełni rozwinięty i zgadzają się, że zachowania wysokiego ryzyka mogą trwać nawet do wczesnych lat dwudziestych – przynajmniej. Do tego czasu musimy się spodziewać złych decyzji.

Nigdy nie przegapcie inspirującej historii rodzicielstwa od DZISIAJ Rodziców! Zapisz się do naszego newslettera tutaj.

Spragg wraca do mędrca: poznaj swoje dziecko. “Staraj się jak najlepiej zrozumieć otoczenie” – mówi. “Oglądaj najlepsze hity YouTube, rozmawiaj z dziećmi o swoich ulubionych filmach, oglądaj to, co oglądają bez komentarza.” Zachęca nas do słuchania wskazówek. Dzieci rozmawiają o sprawach ze swoimi przyjaciółmi, gdy myślą, że nie zwracasz uwagi.

Jeśli chodzi o moich intelektualnych gigantów, to w połowie mam nadzieję, że oparzenia solą lodową pozostawiają paskudne blizny, wizualne wskazówki, które mogą skłonić ich do ponownego przemyślenia, zanim powołają się na pierwszy impuls ich nierozwiniętych mózgów..

Lekarze: “Cynamonowe wyzwanie” to niebezpieczna gra

23 kwietnia 2013 r02:35

Lela Davidson jest autorką czarnej listy z PTA (Jupiter Press, odcisk Wyatt-MacKenzie, lipiec 2011). Jej pismo regularnie pojawia się w czasopismach rodzinnych i rodzicielskich w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Prowadzi blogi na temat małżeństwa, macierzyństwa i życia po 40 roku życia w After the Bubbly.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 23 kwietnia 2012 r. W witrynie TODAY.com.