Wyzwanie jednej mamy: Kupuj tylko “Made in USA” przez tydzień

Kiedy Joey Fortman był zmuszony do kupowania tylko produktów amerykańskich przez tydzień, pomyślała, że ​​łatwo będzie przyjąć czerwony, biały i niebieski. Ale nie była przygotowana na odcienie szarości.

Byłem małą dziewczynką, zanim zostałem wielką mamą miejską. Moi rodzice zawsze nosili amerykańskie flagi latające wokół naszego domu. Mój tata był Zielonym Beretem w wojnie w Wietnamie, a także członkiem 82. Dywizji Piechoty Powietrznej. Ilekroć widzimy żołnierza w mieście, mama podchodzi do nich, dziękując im i kupując im kawę. 

Była dumna. 

Wytwarzany przez Amerykanów był naszym sposobem na życie.

Teraz bardziej interesuje mnie kontynuowanie rodzinnej tradycji – ponieważ mam własną rodzinę.

Zostałem zakwestionowany, jako blogger z iVillage, aby nie kupować niczego poza amerykańskimi produktami dla mojej rodziny przez cały tydzień. Skakałem z okazji. Dlaczego nie? Kup Amerykanina i naucz moje dziecko nasze wartości poprzez przykład? Kto by nie chciał tego zrobić? Myślałem, że to naprawdę nie może być takie trudne. 

Nie dokładnie.

To było naprawdę trudniejsze, niż się spodziewałem.

Nie byłem przygotowany na rozmyte linie i poczucie zamieszania, które miałem, gdy próbowałem kupić najbardziej podstawowe przedmioty gospodarstwa domowego.

“Wyprodukowane w Ameryce z częściami krajowymi i importowanymi”.

To, moi przyjaciele, było tym, co powiedział mój pakiet papieru toaletowego.

Kinda gross, pomyślałem. Ile “części” znajduje się w moim papierze toaletowym? A które są domowe? 

Musiałem się zatrzymać i naprawdę pomyśleć o tym, co robię. Czy łamałem misję? Czy to oznacza, że ​​nadal jest Amerykaninem? Czy dobrowolnie przyczyniam się do zagranicznej pracy dzieci i trudnych warunków pracy za każdym razem, gdy moja rodzina się opłakuje?  

Czy powinienem patrzeć na jasną stronę? Częściowo stworzone przez Amerykanów znaczyło, że podnosiłem gospodarkę?

Ale potem cały czas myślałem: Cóż, to musi być papier toaletowy “Made in USA”.  

nie.

Skończyło się na tym, że kupiłem “Made in USA z krajowymi i importowanymi częściami” Charmin po tym, jak nie udało mi się znaleźć całkowicie domowej roboty TP. Szukałem wysokiego i niskiego. Przykro mi, ale ja, mój mąż i moja 4-latka nie możemy żyć bez papieru toaletowego!

Do jedzenia, następny niezbędny.

Odwiedziłem lokalną farmę niedaleko mojego domu w Filadelfii i byłem bardzo podekscytowany, widząc wszystkie wspaniałe rzeczy, które mieli do zaoferowania. Wziąłem świeże jajka, mleko, masło, cukinię, wspaniałe pomidory i kwiaty. Moja miejscowa farma sprzedawała także świeże mięso, więc każdego wieczoru złapałem kurczaka i wołowinę, aby jechać z kolacją. 

Ceny były prawie takie same, jak te, które wydawaliśmy w sklepie spożywczym. Nie jestem bohaterem w kuchni. Na pewno nie Paula Deen, ale potrafię zrobić dobry grill, kiedy go potrzebuję. 

Mój mąż to uwielbiał, ponieważ nie tkwił w tym głodem. Mieliśmy również kanapki ze świeżego chleba kupionego na farmie; w sklepie spożywczym znalazłem półmiski z dużym tłustym “Made in USA”, wrzeszczącym na mnie ze środka paczki. 

Moja rodzina i ja potrzebowaliśmy kilku rzeczy, aby przejść przez cały tydzień, więc trafiłem na to, co Oprah tak wymownie nazwała “Tar-jay”. Cel. 

Niemożliwe było znalezienie odzieży stworzonej przez Amerykanów. Pozwól mi powiedzieć, jak szybko moja krew gotowała się, gdy sprawdzałem swój strój z 4 lipca, aby znaleźć “Made in Bangladesz” na etykiecie. Tak, rozumiem, że my, jako konsumenci, kupujemy tanie rzeczy; to podaż i popyt. Ale rzucam Ci wyzwanie, abyś patrzył na tagi przy zakupie ubrań. Koniec mydła.

Po tym wszystkim szabrowania i pingowania, muszę nagradzać siebie za to, że próbowałem tak ciężko przez cały tydzień. 

Właściwie byłam zaproszona na wycieczkę zespołu US Hot Air Balloon, ponieważ moja dziewczyna robiła dla nich media społecznościowe. Ja, oczywiście, skoczyłem na to! Zwłaszcza po tym, jak powiedzieli mi, że cały balon, tkanina, kosz, wnętrze były WSZYSTKIE “Made in USA”! W Michigan, dokładnie. 

Więc zawarłem mój tydzień jazdą w wykonanym przez Amerykanów balonie na gorące powietrze ZOBACZ Amerykę! To była jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem. Wystartowaliśmy na małym miejskim lotnisku w wiejskiej Pensylwanii. Dało mi to gęsią skórkę, aby zobaczyć, jak piękny jest nasz kraj. A Pensylwania ma poważną ogólnoamerykańską chwałę, jeśli chodzi o naturalne piękno.

Tydzień był dla mnie dużym otwieraczem oczu. Podobało mi się dreszcz emocji i podekscytowanie, kiedy znalazłem prawdziwe klejnoty, które stworzyli ludzie w naszym kraju. Uwielbiałem wiedzieć, że kupując ten produkt, pomagałem utrzymać amerykańską pracę. Ale nie byłem przygotowany na to, że będę musiał kopać tak głęboko, aby znaleźć potrzebne rzeczy. Są ludzie w naszym wspaniałym kraju, którzy TYLKO kupują amerykańskie. Na pewno chciałbym wiedzieć, jak to robią.

Joey Fortman jest gospodarzem Real Mom Radio w Filadelfii i założycielem Real Mom Media, LLC. Znajdź ją na Twitterze i Facebooku, a także na stronie www.RealMomMedia.com.

Joey Fortman tried to buy only American-made products for her family for one week, and it was a lot harder than she expected.
Joey Fortman przez tydzień próbował kupować tylko produkty wyprodukowane w Ameryce dla swojej rodziny i było to o wiele trudniejsze, niż się spodziewała.Dzięki uprzejmości Joey Fortman / Today

 

 Wideo: Patriotyczne ciekawostki – 5 zabawnych faktów o USA