Wyjazd matki Jenny Wolfe: Tiny baby Harper przynosi wielkie niespodzianki

Harper ma dzisiaj 3 tygodnie. Część mnie nie może uwierzyć, że zaledwie trzy i pół tygodnia temu jeszcze się nie urodziła. Inna część mnie nie może uwierzyć, że nie miałem tego dzieciaka na zawsze. W tak krótkim czasie poznałem każdy jej drobny szczegół … sposób, w jaki jej dłonie tańczą na ślepo, gdy jest wybredna, sposób, w jaki jej nogi kopią prosto, kiedy pierwszy raz ją odbiera, sposób jej usta tworzą gwizdek, gdy jest figlarna, sposób, w jaki się uśmiecha, kiedy ma gaz, sposób, w jaki jej oczy skanują pokój jak stara drukarka modowa, gdy tylko się budzi, sposób, w jaki jej włosy zwijają się po kąpieli, sposób, w jaki jej palce rozpościerają się szeroko, gdy łaskoczą jej stopy, sposób, w jaki płacz zaczyna się zawsze od kilku słabych wrzasków, sposób w jaki zawsze sika do wielkiego szeroko otwartego, gdy tylko zdejmiesz jej pieluchę …

Jestem jednocześnie zafascynowany i zaskoczony nią.

Harfiarka Estelle Wolfeld Gosk
Baby HarperDzisiaj

Macierzyństwo to podróż. Przechylam swój przysłowiowy kapelusz do wszystkich kobiet, które zrobiły to przede mną. Jest tak wiele rzeczy “oni” nie mówią o tym wszystkim. Zapomnij o prawdziwych narodzinach (pozwolę mojemu bohaterowi, Stephanie opisać to z jej punktu obserwacyjnego jednego z tych dni), ale to także poporodowe życie zaskoczyło mnie. Tej pierwszej nocy w domu, kiedy to tylko ty, twój partner, kruche 7-funtowe dziecko i torba z pieluchami, zastanawiasz się, jak i dlaczego kiedykolwiek wypuszczono Cię ze szpitala bez wcześniejszego przejścia serii testów rodzicielskich.

Gdzie jest instrukcja obsługi?!

Nie mówią ci o wszystkich praniach, które zaczniesz robić (jeśli ktoś chciałby coś zostawić, praktycznie mamy tu pełnoetatową służbę), ważność płótna rzepowego (po sześciu zrujnowanych koszulki, w końcu złapałem), lub że najlepsze plany rodzicielskie są w 100 procentach przeznaczone do zerwania.

Musieliśmy powiesić na YouTube (ona wygląda jak chałka Chlaby, gdy jest to zrobione dobrze), i karmienie piersią (um … nie wiedziałem, że mogą tak duże!), I właściwa zmiana pieluchy (jak ktoś mógłby tak malutkie zapełnić cała pieluszka?), a wózek – instrukcje (powinienem był mocniej naciskać, aby dostać się na Harvard), oraz AZ rodzicielstwa (jak przetrwaliśmy przed internetem?).

Ale nie mówią ci również o szerokookim spojrzeniu “Kocham cię”, który daje ci, gdy po raz pierwszy się budzi, lub jej perfekcyjnym dziecięcym zapachu zaraz po kąpieli, lub … i to jest moje ulubione. obserwowanie, jak Steph zakochuje się w niej. Nic słodszego niż ich dwoje razem.

Harfiarka and TODAY's Lester Holt
Harper i DZISIAJ Lester HoltDzisiaj

Powiem tak: Steph i ja nigdy nie śmialiśmy się mocniej niż my w ciągu ostatnich trzech tygodni. Przysięgaliśmy, że nie będziemy przyjmować frustracji (brak snu, bóle głodowe i pozbawienie snu … och, już o tym wspomniałem?) Na siebie nawzajem. Bez walki z powodu trudnych czasów. Zamiast tego trudne czasy stały się zabawnymi czasami:

Był czas, gdy przekonaliśmy się, że ma żółtaczkę i rzucił ją do szpitala. (Nie miała żółtaczki i nie czytamy już WebMD.)

Była nasza pierwsza podróż do pediatry, gdy miała 2 dni. Poprosili o nazwisko pacjenta i wszystko, co pamiętałem, brzmiało: “Harper … um, Harper coś …”.

Było popołudnie, kiedy zatrzymali się nasi przyjaciele, Erica Hill i Lester Holt. Lester trzymał Harpera i wyjaśnił jej zalety Motown. Potem zaczął śpiewać “Moja dziewczyna” … facet dosłownie zapomina o każdym słowie poza MOIM i DZIEWCZYNĄ. Muszę kochać Holta.

Są tam rytmicznie wymyślone piosenki, które Steph i ja śpiewamy, aby wypełnić wszystkie jej czynności. Chodzą jak … “Harper, o Harper, nie ma potrzeby płakać, ostatnio sprawdziliśmy, nie jesteś facetem, Twoje oczy są takie słodkie i niebieskie, twoje stopy są za małe, aby nosić buty. Jeszcze 20 wersetów, ale oszczędzę cię. “

Mógłbym grać z funniesami, ale zabraknie mi miejsca na tym blogu. Więc zostawię to na tym … Nie wiem co robię. Steph też nie. Ale kochamy to dziecko i chronimy to dziecko, karmimy ją, zmieniamy i drzemamy. Wszystko inne, modlimy się, zapadnie w odpowiednim czasie.