Wychowywanie chłopców: 10 wskazówek dla samotnych matek

Wraz z pozwoleniem swojemu dziecku na poszukiwanie własnych bohaterów i wzorców do naśladowania, są rzeczy, które możesz zrobić, aby pozwolić mu być mężczyzną. Niezależnie od tego, czy masz mężczyznę w pobliżu, aby pokazać mu sznurki, twój syn może wyrosnąć na emocjonalnie zdrowego mężczyznę, tak jak wielu chłopców samotnych matek już zrobiło. Czy wiesz, że Tom Cruise, Ed Bradley, Alexander Haig, Bill Clinton, Alan Greenspan, Bill Cosby, Dr. Benjamin Carson i Les Brown zostali wychowani przez samotne matki?

Poniższe wskazówki zostały opracowane na podstawie własnego doświadczenia, wiedzy specjalistycznej “samotnych matek i samotnych matek”.

1. Przyjmij różnice między synami.

2. Nigdy nie rób z niego człowieka w domu. To prawda, chcesz nauczyć go, jak dorastać, aby być człowiekiem, ale istnieje rozróżnienie między byciem “małym człowiekiem” i odpowiedzialnością za rzeczy, które dorośli mają robić. Twoje dziecko nie jest twoim powiernikiem, twoim rycerzem w lśniącej zbroi ani twoim ratownikiem. Szczególnie ważne dla nowo owdowionych lub rozwiedzionych, właściwych ludzi, jeśli sugerują, że teraz twój syn “jest mężczyzną w domu”, lub że “powinien zaopiekować się Mamusią”.

3. Kiedy patrzysz na swoje dziecko i widzisz twarz jego ojca, możesz poczuć się trochę emocjonalnie. W końcu, jeśli twój były dał ci coś wartościowego, patrzysz na to. Niech twój syn wie, jak ważny jest dla ciebie.

4. Zwróć uwagę na pozytywne cechy u mężczyzn, z którymi się spotykasz na co dzień. Oznacza to, że nawet jeśli kupujesz buty baseballowe dla swoich synów, a sprzedawca jest szczególnie uważny lub przyjacielski, wskaż tę cechę, wspominając, kim jest pomocna osoba, lub “Czy ten mężczyzna nie jest bardzo miły?”.

5. Bądź trochę kreatywny, pomagając swojemu dziecku uczyć się czegoś od faceta. Na przykład wiele samotnych matek zgłasza obawy, czy ich syn korzysta z nocnika podczas siedzenia lub bawienia się makijażem. Szanse są takie, że twoje dziecko nie będzie spędzać reszty życia sikając siedząc w tuszu do rzęs. Homoseksualizm nie istnieje, ponieważ nie monitorowałeś porannych sesji makijażu! Ale jeśli chcesz uzyskać przewagę w definiowaniu różnic między cechami płciowej między mężczyznami i kobietami, spróbuj tego: Ustaw mały kosz dla niego. Wypełnij go sztuczną brzytwą, łagodnym kremem do golenia, rozcieńczoną wodą kolońską, szczoteczką do zębów, pastą do zębów i grzebieniem. Daj mu znać, że większość facetów robi codziennie rano na ich twarzach.

6. Gdy Twoje dziecko dojrzewa, zbadaj lokalne grupy chłopców lub kluby, do których mógłby dołączyć, np. Cub Scouts. Nie daj się zastraszyć sponsorowanymi wydarzeniami, takimi jak wyścigi łodzi czy pikniki ojca / syna. Niech przywódca oddziału wie, że przy liczbie rodzin z jednym rodzicem byłoby ci wygodnie, gdyby legenda uznała zdarzenia rodzic-dziecko. Ale największą zaletą skautingu, której powinni doświadczyć wszyscy chłopcy, jest rytuał inicjacyjny, który wita ich w stadzie. Szczególne uściski dłoni mogą przypominać o powtórkach nowożeńców, kiedy Ralph Kramden i Ed Norton zademonstrowali uścisk dłoni Racoon Lodge. Jest to jednak istotne wzmocnienie poczucia własnej wartości u małych chłopców, poczucie przynależności do grupy, z którą mogą ściśle się identyfikować.

7. Naucz go swoich wartości, ale pozwól mu wyrazić je w sposób wyjątkowy. Jest mężczyzną i reaguje na sytuacje emocjonalne nieco inaczej niż ty.

8. Jeśli twój chłopak jest naprawdę aktywny, dostań pasek do jego pokoju na deszczowe dni. Ćwiczenie jest krytyczne dla wszystkich dzieci, ale w przypadkach, gdy chłopcy nie mogą wydawać się tak komfortowo jak dziewczęta, mogą potrzebować innych sposobów uwalniania nadmiernej energii. Sprawdź swój lokalny sklep Target dla rozszerzalnego paska szafy, który ma przyssawki na końcach. Zainstaluj między ościeżnicami drzwi swojego pokoju, a kiedy będzie wierny, każ mu “zrobić dziesięć”. Upewnij się, że dokręcasz pręt, aby bezpiecznie pozostawał na swoim miejscu i pokazywał synowi prawidłowy sposób chwytania, aby nie poluzował go od drzwi. Zacznij od niskiego, ale podnieś poprzeczkę, gdy twój syn dorośnie.

9. Wzorce ról są ważne i można je znaleźć w każdym aspekcie życia twojego syna. Chłopcy potrzebują mężczyzn, ale niekoniecznie ojców. To, że ojciec mieszka w domu, nie oznacza, że ​​chłopiec jest “ojcem”.

10. Ciesz się swoim czasem z dzieckiem lub małym dzieckiem, nie przejmując się tym, czy brakuje im niczego, nie mając “taty” w pobliżu. W tym samym czasie staraj się całkowicie nie unikać “taty”. Mimo że w wielu książkach dla dzieci znajdują się rodziny zwierząt hodowanych tylko przez mamę, dobrze jest przeczytać dziecku różne historie o rodzinach. Umieść wysoką wartość w relacjach między mężczyznami i kobietami, aby dać dziecku realistyczną perspektywę.

I pamiętajcie, starajcie się nie mieć negatywnych postaw wobec mężczyzn, nawet jeśli staliście się samotną matką w najbardziej rozdzierających okolicznościach.

Artykuł został przedrukowany za zgodą Samotna matka, , Numer 19 Copyright 1995 od Single Mother. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten artykuł może być wydrukowany na własny użytek, ale nie może być powielany w żaden inny sposób, w tym elektroniczny, bez uprzedniej pisemnej zgody Single Mother.

Wersja tej historii pierwotnie pojawiła się na iVillage.