Wonder Woman in pants! Artysta ponownie wyobraża sobie kultowe superbohaterki w pełni ubrane

Kilka dni temu mój 4-letni syn zadał trudne pytanie rodzicielskie: “Dlaczego Wonder Woman nie nosi spodni? Inni superbohaterowie to robią.

On ma rację. Wszyscy wielcy męscy superbohaterowie – Batman, Spidey, Captain America – walczą z superludziakami w pełni ubrani, choć w kostiumowe kostiumy. Jednak ich najbardziej prominentna partnerka biegnie w gorsetach typu push-up i butach na wysokich obcasach.

W końcu jest rok 2013. Może czas, aby Wonder Woman i jej koledzy z superbohaterami dostali kostiumy, które są mniejszym pokazem mody Victoria Secret i bardziej nadają się do ratowania świata.

Dokładnie to zrobił 26-letni michałowski artysta Michael Lunsford w serii rysunków, które ponownie wyobrażają sobie, jak każda ulubiona superbohaterka wyglądałaby w ubraniu..

Na przykład Lunsford, twórca komiksu “Supernormal Step”, zmienia małą spódniczkę i koszulę Supergirl na wygodne legginsy i dłuższą tunikę. Powergirl dostaje sportowe, wywinięte jeansy. A Wonder Woman traci słynny dekolt z obrębem dekoltu dla trykotu i spodni z długimi rękawami i zamienia obcasy na parę praktycznych mieszkań.

Super dziewczyna, sporting a super-comfy tunic and leggings.
Supergirl, z super wygodną tuniką i legginsami.Dzisiaj

Lunsford nalega, że ​​nie ma zamiaru wysuwać moralnych deklaracji ani pchnąć planu na temat skromności lub równości płci. Przeprojektowanie kostiumów nie mówi o tym, jak powinni wyglądać bohaterowie superbohaterów, wyjaśnia Lunsford. “To tylko pokazało, że superbohaterowie mogą wyglądać tak, ale na pewno nie muszą cały czas”.

Przyznaje, że wiele komiksowych superbohaterów otrzymuje “malowany na gloryfikowany strój kąpielowy”. Lunsford, jako pełnoprawny fanek komiksów, chciał przeforsować to pojęcie “na drugim krańcu”, pokazując, że te charakterystyczne postacie wciąż mogą ” wyglądają świetnie “nawet wtedy, gdy nie mają na sobie tradycyjnego, inspirowanego bielizną przebrania.

Dorastając, Samiya Mir, adwokat z Nowego Jorku i mama dwóch chłopców, w wieku 4 i 1 lat, zawsze uważali Wonder Woman za “bardzo piękną”. (Podobnie jak wielu jej pokolenie, najbardziej znana jest z roli ikony Lyndy Carter w latach siedemdziesiątych. seriale telewizyjne.) Ale teraz, jako rodzic, wierzy, że tradycyjne kobiece kostiumy dla superbohaterów są zbyt seksualne – i nierealistyczne. “To nie wydaje się być fizycznie praktyczne, że [te kobiety] biegają i dostają złych facetów podczas noszenia bikini”, mówi. Mir mówi, że nadszedł czas, by kobiece stroje superbohaterów zmieniały się z duchem czasu.

Podobnie jak Mir, Anna Fishbeyn, dramatopisarka i producentka oraz matka dziewięcioletniej dziewczynki i pięcioletniego chłopca, pamiętają, że Wonder Woman to kobiecy ideał. “Uwielbiam Lyndę Carter” – wyjaśnia. “I powiedziałem sobie, kiedy dorosnę, chciałbym mieć chude nogi, zmysłowe piersi … i chciałbym mieć supermoce”.

Mimo to, chciałaby zobaczyć nowe kostiumy w Wonder Woman i Supergirl. Powinniśmy “wyrównać szanse”, argumentuje Fishbeyn, więc silna rola, taka jak księżniczka amazońskiej wojowniczki, nie musi się dziwić “czy moja bielizna pokazuje?”, Jak ona lassos złoczyńca.

Niektóre matki się nie zgadzają. Mówią, że pole gry jest równe, w tym komiksie generalnie wyświetla hiper-sexualizowane wersje zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Elektra, dressed (practically) for battle.
Elektra, ubrana (praktycznie) do bitwy.Dzisiaj

Spodnie lub bez spodni, Wonder Woman jest przedstawiany jako równy Supermanowi i reszcie męskich superbohaterów, mówi Saira Rao, mama 4-letniej córce i 2-letniemu synowi oraz prezesem In This Together Media, która publikuje książki dla “prawdziwych dziewczyn” z postaciami, które są “odważne, zabawne i nieustraszone”.

Wonder Woman “nie nosi zbyt wiele” – przyznaje Rao. “Ale przynajmniej jest silna, inteligentna i rzuca tyłek”.

Niektóre matki również nie uznają tego za niepraktyczne. Laura Rossi Totten, mama z Rhode Island z bliźniaczymi nastoletnimi dziewczynami, ekspertka PR i blogger nazywa siebie feministką i fashionistką. “Egzotyczne, ale bardzo funkcjonalne kamienie Wonder Woman” – argumentuje. “Jest seksowna, ale niezbyt trampka, a jej akcesoria są zabójcze. Tiara jako broń? Geniusz.”

W rzeczywistości, najwyższy arbiter feminizmu, Gloria Steinhem, umieścił Wonder Woman (stanik i wszystko) na pierwszej okładce magazynu “Ms.” w styczniu 1972 roku, z odważnym napisem: “Wonder Woman For President?”

W naszym domu mówimy mojemu synowi, aby się nie martwił: Wonder Woman ma specjalne moce, które utrzymują jej nogi w cieple – lub, podobnie jak jej samolot, ma niewidoczne spodnie.