Trzy pokolenia mam odpowiadają na pytanie: “Co czyni dobrą matkę?”.

Czy w końcu wszyscy stajemy się matkami? Aby świętować Dzień Matki, DZISIAJ Rodzice poprosili trzy pokolenia matek z tych samych rodzin, aby rozważyły, co według nich jest dobrą matką. Oto co powiedzieli.

1. Struktura jest świetna, ale czasami 6 pm. kolacje się nie zdarzają

Dobra matka “ustanawia kilka zasad i trzyma się ich jak najlepiej. I niech okoliczności ich nie zmieniają! “Carol Schipani, 74, z Jupiter na Florydzie, powiedziała DZIŚ rodzicom. Matka trójki również podkreśliła pozytywne wzmocnienie. “Powiedz swoim dzieciom, że mogą zrobić wszystko, na co skierowali swoje myśli. Jeśli im się nie uda, to też jest OK, ale jeśli nie spróbują, nie będą wiedzieli – powiedziała. “Nie wiem, czy zrobiłem to wystarczająco. Nie sądzę, żebym to zrobił. “

trzy generations of moms answering the question
Rodzina matek Schipani obejmuje Marie, Denise, Carol Schipani i Tara Pizzi.Rodzina Schipani

Jej córka, Marie Schipani, lat 53, z Clearwater na Florydzie, jest teraz matką trójki dzieci. Powiedziała, że ​​macierzyństwo było trudne na początku; nie zawsze rozumiała właściwe rzeczy do zrobienia. “Ale jeśli masz podstawy miłości i pozytywności” – jeśli dzieci wiedzą, że ich mama zawsze jest za nimi, skoro są małe i drapią się w kolana, kiedy dorosną i tracą pracę – to dobrze, powiedziała. Zgadza się z matką na temat struktury: “Upewnij się, że kiedy chodzą do drzwi, gdzie podstawy są regularne” – powiedziała – “Moje dzieci zawsze” mają ze mną boję w porcie “.

Ale córka Marii, Tara Pizzi, lat 29, z Queens, w Nowym Jorku, pracuje w nietypowych godzinach i powiedziała, że ​​czasami nie jest możliwe wspólne rutynowe kolacje o 6 po południu. dla jej syna. “Zawsze jest poczucie winy, że nie jesteś wystarczająco dużo”, powiedziała. “Czasami jesteś tam, a nie w tym samym czasie, ponieważ jesteś zestresowany i zmęczony. Musisz także zrobić to, co jest dla ciebie najlepsze. “W końcu oferowanie” miłości i wsparcia “jest według niej najważniejsze w rodzicielstwie.

2. Bądź tam dla swoich dzieci, bez względu na wszystko (i nigdy nie zachoruj!)

Uczynienie dzieci “częścią wszystkiego, co robisz” jest kluczem do bycia dobrą matką, powiedziała Bonnie Jean LaCesa z Beaver Creek w stanie Oregon. 76-letnia matka trójki zachęca matki małych dzieci do “trzymania ich blisko siebie”. Pracując w rodzinnej restauracji, dzieci LaCesa przez cały czas były z nią lub z rodziną. “Teraz jest tak inaczej, nie było wtedy żadnego dnia, nigdy nie mieliśmy opiekunki, to była tylko rodzina” – powiedziała.

trzy generations of moms answering the question
Siostry Danielle McJunkins, Kelli Anne Macias i Jenna Straaik z matką Dorinda Holland i babcią Bonnie Jean LaCesa.Rodzina Pugh

Czas był także ważny dla córki Bonnie, Dorinda Holland, lat 57, kiedy wychowywała trójkę dzieci. Dla niej chodziło o to, aby być dla nich, bez względu na wszystko. “Masz tak mało czasu, aby zmienić ich świat” – powiedziała ona DZIŚ rodzicom z jej domu w Dallas w Teksasie.

Będąc tam dla twoich dzieci bez względu na to, co oznacza, że ​​nie chorujesz, najstarsza córka Dorindy, Danielle McJunkins, 34 lat, także z Dallas, odkryła. Teraz ma już jedno dziecko i mówi, że bycie dobrą mamą obejmuje kilka supermocarstw, takich jak “zdolność do robienia wszystkiego przez cały czas i zdolność do zachorowania! Nie ma czasu na zachorowanie, gdy jesteś pracującą matką w pełnym wymiarze godzin “- powiedziała.

Nigdy nie przegap historii rodzicielstwa od TODAY.com! Zapisz się do naszego newslettera tutaj.

Córka Dorindy, Jenna Straaik, lat 32, obecnie w Baltimore w stanie Maryland, ma jedno dziecko i drugie w drodze. Uważa, że ​​jej pokolenie matek napotyka nowe wyzwania. “Dzisiaj jest tak wiele presji, ponieważ media społecznościowe wydają się być dobrą matką, a nie naprawdę dobrą matką” – ubolewała. Ma nadzieję naśladować własną matkę w jej rodzicielstwie. “Moja mama była tak wyrozumiała i mogłem być z nią naprawdę otwarty bez żadnego osądu” – powiedziała.

3. Miej także nadzieje i marzenia dla siebie

Matka czworga Ruth McCalla, 83, z Parksville w stanie Maryland, powiedziała DZISIAJ Rodzicom dobra mama uczy się uważnego słuchania i rozmawiania ze swoimi dziećmi, aby pomóc im odnaleźć ich życie. “Staraj się zachęcać ich do swoich najlepszych umiejętności” – powiedziała. Dzisiaj wszystkie jej dzieci wykonują pracę, którą wyraziły zainteresowanie, gdy były małe.

Córka McCalla, Ruth Gillis, lat 58, z Winston-Salem w Północnej Karolinie powiedziała, że ​​jej matka była najbardziej cierpliwą osobą na świecie, kiedy dorastała. W rezultacie cierpliwość i uczciwa komunikacja są jej wiodącymi wartościami jako rodzica.

trzy generations of moms answering the question
Nicole Gillis Sharpe z matką, Ruth Gillis i jej babką, Ruth McCalla, która trzyma nowonarodzonego syna Nicole, Titan.Rodzina Sharpe

Gillis szukał twórczych sposobów pracy i wychowania rodziny, podczas gdy wychowywała własną dwójkę dzieci. “Musiałem trochę mniej spać i zrobić trochę więcej,” powiedziała. Ale było warto. “Powinni być w stanie rozmawiać z tobą o życiu, szczególnie jako nastolatków” – powiedziała.

Córka Gillisa, Nicole Gillis Sharpe, lat 34, jest matką noworodka w Silver Spring w stanie Maryland, a jej babcia i matka nadal są pierwszymi osobami, które wzywa do porad i zachęt..

Sharpe powiedział, że jej matka była wzorem dla niej. “Moja mama miała mnie, gdy była w weterynarii”, powiedziała. “Chciała zostać weterynarzem odkąd była dziewczynką. Moja mama i babcia pracowały; zrównoważili swoje sny, mając nas. “Sharpe powiedziała DZIŚ rodzicom, że jej matka pokazała jej, że bycie dobrą mamą oznacza bycie wsparciem dla waszych dzieci, podczas gdy” wciąż ma nadzieję i marzenia dla siebie i możliwość bycia całością “.

4. Prowadź swoim sercem

Evelyn Hammond, lat 80, matka czworga dzieci z Penticton w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, uważa, że ​​bycie dobrą mamą obejmuje umieszczanie dzieci na szczycie listy priorytetów. “Upewnij się, że są pierwsi i najważniejsza” – powiedziała TODAY Parents.

Jej córka Sharron Hammond, lat 53, poszła w ślady Evelyn i miała czworo własnych dzieci. W Summerland, w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie mama powiedziała, że ​​jej najlepszą radą jest “po prostu prowadzić swoim sercem. Nie możesz popełnić błędu, kiedy kochasz swoje dzieci.” Pomaga także – powiedziała – “mieć poczucie humoru. Zawsze mówię moim dzieciom: “Śmiej się, płacz, skarbie, śmiej się, płacz”.

trzy generations of moms answering the question
Alison Tedford z matką Sharronem Hammondem i jej babką Evelyn Hammond.Alison Tedford

Hammond powiedział, że jej córka, Alison Tedford, lat 33, z Abbotsford w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, rodzi własnego syna, a dwójka pasierbów jest dla niej niesamowita. “Alison ma w sobie tak autentyczny i zrelaksowany sposób. Byłem bardziej nerwową mamą. Inspiruje mnie, bym była lepszą mamą dla moich dzieci, mimo że teraz są już dorosłe – powiedziała.

“Aww”, powiedział Tedford. “Zawsze myślałem Ona była najlepszą mamą. “

Dla Tedford, współczucie jest kluczem do macierzyństwa – musisz być dobry dla siebie i swoich dzieci, powiedziała TODAY Parents. “Ważne jest, aby wymodelować to dla dzieci i rozpoznać, kiedy potrzebujesz pomocy w budowie swojej wioski”, powiedziała. “Zapytaj ją, znajdź i zaakceptuj!”

I daj sobie przerwę, dodała. “Robisz najlepiej, jak potrafisz, z tym, co masz.”

Uczucie to zostało powtórzone przez wszystkie kobiety, z którymi rozmawialiśmy: Doskonałość może być celem w macierzyństwie, ale nie zawsze jest osiągalna – i jest OK.

Happy Mother’s Day, mamusie!

Melissa T. Shultz pisała o zdrowiu i rodzicielstwie dla The New York Times, The Washington Post, The Dallas Morning News, Newsweek, Readers ‘Digest, The Huffington Post, Next Avenue, Scary Mommy, Babble oraz wielu innych publikacji i blogów. Jest także autorką filmu “From Mom to Me Again: Jak przeżyłem swój pierwszy rok z pustymi gniazdami i odkryłem resztę mojego życia”.

Związane z:

Dylan Dreyer ujawnia najbardziej zaskakującą część dotyczącą macierzyństwa

Dlaczego Kristen Bell z radością przyjmuje porady rodzicielskie (nawet o charakterze osądzającym)