Ten niesamowity kupon na Łóżko, Łaźnię i Beyond na Dzień Matki? To oszustwo

Łóżko, wanna i uważaj! Jeśli zobaczysz kupon online rzekomo z Bed, Bath & Beyond obiecujący 75 dolarów od zakupu w sklepie na cześć Dnia Matki, nie poddawaj się pokusie, by go kliknąć.

Bed Bath & Beyond ostrzega konsumentów o internetowych próbach kuponów na Dzień Matki

May.09.201702:35

Sprzedawca towarów domowych ostrzega, że ​​kupon, który krąży na Facebooku, jest fałszywy.

“Wszyscy wiemy, że niektóre rzeczy są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe!”, Czytamy niedawno na stronie firmy na Facebooku. “Przepraszamy za wszelkie zamieszanie i rozczarowanie, które spowodował ten fałszywy kupon. Współpracujemy z Facebookiem, aby usunąć te kupony. Dziękuję za zrozumienie!”

Strona internetowa do sprawdzania faktów Snopes zauważa, że ​​”kupon” wyświetla nazwę domeny, która nie jest częścią legalnej strony internetowej firmy; użytkownicy są następnie proszeni o wykonanie prostych instrukcji, takich jak wypełnienie ankiety, która nie daje kuponu.

Sądząc po komentarzach pod postem Bed, Bath & Beyond, oszustwo rzeczywiście wywołało zamieszanie i frustrację. Jeśli natkniesz się na kupon od sprzedawcy i nie masz pewności, czy jest to zgodne z prawem, firma zachęca Cię do skontaktowania się z lokalnym sklepem lub zadzwonienia pod numer telefonu obsługi klienta, 1-800-GO-BEYOND.

POWIĄZANE: nie panikuj! 7 prezentów z okazji Dnia Matki, które pakują sentymentalny cios

Niestety, nie jest to jedyna podróbka z okazji Dnia Matki. Firma Lowe’s Home Improvement stwierdziła niedawno, że kupony na Facebooku, które reklamują 50 USD lub 100 USD przy zakupie, to oszustwa.

“Te oferty stanowią oszustwo phishingowe, polegające na zbieraniu informacji i nie są w żaden sposób powiązane z Lowe”, powiedział w odpowiedzi na zapytanie użytkownika Facebooka.

POWIĄZANE: Ogromny atak phishingowy jest skierowany do milionów użytkowników Gmaila

Według Snopesa, te oszustwa często skutkują subskrypcją “trudnych do anulowania” ofert nagród “lub po prostu ujawnieniem danych osobowych twórcom mediów społecznościowych. W najlepszym przypadku takie działania są proste, ale skuteczne, jak … oszustwa hodowlane, które mogą prowadzić do zakłopotania, jeśli strona “polubione” zostanie przekształcona w niesmaczną, z niedorzeczną lub niegrzeczną treścią. “

Tak więc, kiedy jesteś online na Dzień Matki, pamiętaj: niektóre oferty są naprawdę zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, nawet gdy są dla Mamy.

Loading...