Tata walczy z łobuzami córek … z pozytywnym ciałem

Po wystąpieniu skutków znęcania się nad swoimi córkami, poeta Khari Touré mówi, że miał złamane serce i szukał sposobu, by położyć kres problemom z obrazem ciała, z którymi borykały się jego dziewczynki. Tak więc tata z Oakland w Kalifornii napisał tekst Love Yourself – piosenkę dedykowaną córkom Ashé, 15, Nia, 6 i Maya, 2.

“Widząc obie moje (starsze) córki zastraszane, spowodowałem, że chcę napisać piosenkę afirmacji dla dzieci, którą mogliby powtórzyć dla siebie”, powiedział Touré TODAY Parents. “To był list miłosny nie tylko dla moich córek, ale dla każdego dziecka, które było zastraszane, wyśmiewane i czuje się mniej, niż niegodne lub nieatrakcyjne”.

Khari Touré with daughters Ashé, 15, Nia, 6, and Maya, 2.
Khari Touré z córkami Ashé, 15, Nia, 6 i Maya, 2.Khari Touré

W teledysku do Love Yourself, kilkoro dzieci z jego społeczności dołącza do Touré, gdy rapuje o znaczeniu miłości i pewności siebie. Touré mówi, że wybrał zróżnicowaną grupę dzieci, od swoich córek po dzieci z autyzmem, ADHD i zespół Downa, ponieważ chciał pokazać, że dzieci niepełnosprawne często są nękane najbardziej.

“Zdaj sobie sprawę, że będą ludzie, którzy krytykują – łobuziaki, które mówią o twojej wadze, kolorze i rozmiarze. Ale piękno pojawia się w każdym rozmiarze, kolorze i kształcie, a twoje piękno nie może być mierzone za pomocą tej taśmy pomiarowej “- mówi Touré w utworze.

Refren z Love Yourself to mantra, którą wszystkie dzieci pamiętają, gdy spotykają się z tyranem.

“Jestem piękny. Jestem godny. Te słowa nie mogą mnie zranić. Jestem bezcenna. Jestem bystry. I kocham siebie, koncentruję się na moim zdrowiu. “

Khari Touré and his daughter Nia talk during the filming of the video.
Khari Touré i jego córka Nia rozmawiają podczas kręcenia filmu.Khari Touré

Touré mówi, że jego córki były prześladowane ze względu na wagę, wygląd i strukturę włosów, dodając, że wciąż mają do czynienia z budowaniem pewności siebie po tym, jak drażnią ich koledzy z klasy. Mimo to ojciec trójki pozostaje pełen nadziei, że jego dziewczyny zdadzą sobie sprawę z własnej wartości, a słowa jego piosenki pomogą dzieciom wszędzie pamiętać, że są doskonałe dokładnie tak, jak są.

Khari Touré and his youngest daughter Maya share a moment.
Khari Touré i jego najmłodsza córka Maya dzielą się chwilą.Khari Touré

“Chcę, aby wszystkie dzieci to zachowywały – przez cały czas, gdy są młode – aby mogły dorastać, naprawdę internalizując słowa i wierząc w swoje piękno i blask”, powiedział Touré. “Trudno jest zaszczepić zaufanie dzieciom, gdy są zastraszane przez inne dzieci, ale zamierzam to zrobić.”