Tata publikuje bez koszulki selfie, aby podnieść świadomość stanu zdrowia syna

Robert Selby może mieć imponujący zestaw mięśni brzucha, ale sprawny wygląd taty Wirginii nie jest powodem, dla którego jego niedawne selfie stały się wirusowe. W rzeczywistości, to syn Selby’ego, Chace, kradnie światło dzienne na postie na Instagramie, który zgromadził ponad 118 000 lajków.

“Mój syn wciąga się w brzuch, próbując pochwalić się swoim brzuchem jak jego tata, ale wszystko, co widzisz, to jego małe żebra”, 33-letnia Selby, opatrzona tytułem obrazu, w którym Chace stoi na blacie łazienki, aby być na tym samym poziomie jako jego tata.

Zarówno ojciec jak i syn są na zdjęciu bez koszuli, ubrane w czarne spodenki do koszykówki.

https://www.instagram.com/p/BUZ7hK5DGv9

“Po prostu wyciąłem i przykleiłem jedną z jego G-rurki, żeby pokazać mu wsparcie. Ma wrodzoną wadę serca i używa rurki do karmienia. Ale dopóki oddycham, on nigdy nie będzie w pojedynkę “- napisał Selby.

Na uroczym zdjęciu Chace sprawdza własne mięśnie w lustrze, gdy ssie je w brzuchu, a jego język wystaje z jego ust. 3-latek ma długą bliznę biegnącą w dół klatki piersiowej od dwóch otwartych operacji serca i rurki podającej przymocowanej do tułowia tuż pod jego prawym żebrem; Selby pokazuje swoją sztuczną rurkę w tym samym miejscu, aby pokazać swoje poparcie.

“To było zdjęcie sprzed roku”, powiedział Selby TODAY. “Robiłem to samo zdjęcie każdego roku, od kiedy miał 6 miesięcy, w drodze powrotnej. W zeszłym roku zapytał mnie: “Dlaczego mam G-tube?” I powiedziałem mu, że jest tak silny, ponieważ jest Supermanem. On jest Super Chace. Powiedziałem mu, że jest silniejszy od tatusia, a on powiedział: “Ale ty jesteś Super tatą”, więc powiedziałem “OK”, a ja też nałożyłem na mnie G-tube.

Chace ma coś zwanego Tetralogią Fallota, wrodzoną chorobą serca spowodowaną połączeniem czterech różnych wad serca po urodzeniu. Rzadkie schorzenie występuje u 5 na 10 000 dzieci, zgodnie z National Heart, Lung and Blood Institute.

https://www.instagram.com/p/BR0nxQ0Dxf5

Ze względu na swój stan zdrowia, Chace wymaga karmienia w celu uzyskania wystarczającej ilości kalorii każdego dnia, ponieważ przyjmowanie pokarmu doustnie może czasami okazać się trudne. Selby powiedział, że Chace miał zaledwie 5 funtów, kiedy się urodził, a kiedy po dwóch operacjach został ostatecznie wypisany ze szpitala, lekarze martwili się, ponieważ nigdy nie nauczył się używać butelki – miał tylko rurkę do karmienia.

“Kiedy spodziewasz się dziecka, nie planujesz najgorszego”, powiedział. “Myślisz o płci, o tym, jakie ubrania go kupisz, o te ekscytujące rzeczy. Nie myślisz o “Co jeśli” – jak, jeśli moje dziecko ma stan zdrowia? “

Jedną rzeczą, której Selby się upewnił, jest to, że Chace nigdy nie czuje, że jest coś, czego nie może zrobić.

“On nie wie o jego stanie, ponieważ nie traktuję go tak, jak on ma warunek” – powiedział Selby. “Mówię mu, że może zrobić wszystko, co może zrobić ktoś inny. Sport, gimnastyka, cokolwiek. Mówię mu, żeby nigdy nie mówił, że nie możesz.

https://www.instagram.com/p/BRJZzSCJLM6

Selby dodał, że Chace jest jego kolegą z siłowni, a ostatnio przejechał ćwierć mili na bieżni.

“Wchodzi w otoczenie i zawsze jest w centrum uwagi, ponieważ jest tak dobrze wychowany” – powiedział Selby – “Ludzie krążą w jego stronę, a to dlatego, że on jest nim.”

Kiedy Selby podzielił się ślicznym obrazkiem ojca i syna z Miracles & Messes, inspirującym kontem na Instagramie, zbierającym przesłane przez siebie historie i zdjęcia, nie spodziewał się, że jego zdjęcie stanie się tak wirusowe, jak to ma, ale cieszy się, że może przyciągnąć uwagę dla tych, którzy cierpią z powodu tego samego stanu, co jego syn.

“Jestem podekscytowany i jestem szczęśliwy” – powiedział Selby. “Chcę dać ludziom nadzieję i być podnoszącym na duchu. Kiedy wszystko działo się z Chace, poszedłem do sieci i pomogło to zobaczyć innych rodziców, którzy przeszli przez podobne sytuacje i robili dobrze, aby zobaczyć ich synów i córki, którzy dorastali, by wyjść za mąż o 21, 22. Więc jeśli mogę pomóż nawet jednej osobie dziennie, wykonuję swoją pracę. “

Oprócz kroniki słodkich chwil ze swoim mini-me przez Instagram, Selby tworzy także filmy z wypraw i przeżyć, które udostępnia na swoim kanale YouTube kilka razy w tygodniu..