Tata: Kopanie zejścia na deskorolce było “decyzją na śmierć”

Kopanie syna na rampie na deskorolce “to była moja słaba próba pomocy w pokonaniu strachu” – powiedział Marcus Crossland z Kerry Sanders z NBC. “To była bolesna decyzja”. 

Widzowie wideo, opublikowani na Instagramie trzy tygodnie temu, pokazali, jak Crossland popycha sześcioletniego Dino w dół na 13-metrową rampę w Ft. Lauderdale, Fla. Skate park, zgodzą się. 

OBEJRZYJ: pchnięcie rampy deskorolkowej taty zostaje złapane na kamerze

“Starałem się mu pomóc, ale nie wyszło w ten sposób” – powiedział Crossland Sandersowi. “Przykro mi, że podjąłem tę decyzję, by użyć tej taktyki w przeciwieństwie do drugiej, przepraszam za wynik, ponieważ podjąłem decyzję, moja żona i moje dzieci i wszyscy muszą sobie z tym poradzić”. 

“Byłem zdenerwowany”, powiedziała Emily White, mama chłopca. Ale, powiedziała Sanders, nie jest to oznaką osobowości jej męża. 

“Możesz być najbardziej niesamowitym, dobrodusznym człowiekiem na świecie – wystarczy dwie sekundy, a ludzie cię znienawidzą.” 

Emilia White, Marcus Crossland's wife and Dino's mother, said her husband has lost his job as a result of the incident and the family plans to move.
Emily White, żona Marcusa Crosslanda i matka Dino, powiedziała, że ​​jej mąż stracił pracę w wyniku tego incydentu, a rodzina planuje przenieść się. Dzisiaj

Rodzina twierdzi, że Crossland stracił pracę w wyniku opadu. 

“To było naprawdę trudne” – White powiedział Willie Geist w DZISIAJ poniedziałek. “Jako matka musiałem zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo mojego dziecka i chronić go przed mediami. Wszyscy przychodzili do naszego domu. W końcu straciliśmy opiekunkę. Nie tylko mój mąż stracił pracę, nie byłem w stanie pracować, więc rzeczy potoczyły się niesamowicie, i to było trudne. ” 

Białe zwykle towarzyszyły jej mężowi i synowi za każdym razem, gdy chodzili do skate parku, ale pracowali w dniu incydentu. 

“Takie rzeczy są zdecydowanie nie do zaakceptowania w naszym domu i nie robimy czegoś takiego” – powiedziała Geist. “Nie to (nie będąc tam) usprawiedliwia cokolwiek w jakikolwiek sposób, ale nic podobnego nigdy wcześniej się nie wydarzyło. Nic nie stoi za zamkniętymi drzwiami ani żadnymi innymi działaniami, które zostały podjęte w taki sposób, więc na pewno łatwo wyłączy się to z kontekstu.

“On jest naprawdę wspaniałym ojcem, kocha swoje dzieci, kocha swoją rodzinę, jest ciężko pracującym i jest wszechstronnym dobrym człowiekiem, a poza tym kochamy go.” 

Ekspert ds. Rodzicielstwa i współtwórca DZIŚ, Michele Borba, powiedział, że choć Marcus Crossland podjął “straszliwą złą decyzję”, każda mama lub tata może dokonać złego wyboru w takim czy innym punkcie.

“Nie ma idealnego rodzica i każdy z nas przyzna, że ​​mieliśmy zły moment, do jakiej skrajności – to zależy od rodzica” – powiedział Borba TODAY Moms.

“Ale zdaj sobie sprawę, że nie ma odwrotu, więc nawet w tej chwili zawsze musisz zdać sobie sprawę, że jesteś dorosły, musisz uznać, że twoja odpowiedzialność jest za to dziecko.”

Borba był szczególnie zaniepokojony tym, że Crossland odszedł po incydencie, zamiast sprawdzić chłopca. Zauważyła również, że taktyka “jeśli twoje dziecko boi się basenu, wrzucasz go w głęboki kraniec” nie działa, ponieważ prawie zawsze zwiększa lęk dziecka, stres i czynnik strachu. Zamiast tego dziecięce kroki mogą pomóc dziecku pokonać jego strach – dodała.

“Drugą rzeczą, którą zawsze ważysz, jest czynnik bezpieczeństwa” – powiedział Borba. “Najwyraźniej dziecko mogło zostać zranione, gdyby nie ciężko ranne … (tata) oblał każde z kryteriów, co robisz, aby zrobić to dobrze – bezpieczeństwo, mądre podejmowanie decyzji.”

Lokalna policja i Departament ds. Dzieci i Rodziny na Florydzie nadal badają ten incydent, a Crossland został zakazany w skate parku, gdzie był częstym gościem. Dino ma się dobrze, mimo całej uwagi, jaką przyniósł incydent – twierdzi White. 

“Zdecydowanie było to coś, do czego starałem się go uchronić tak bardzo, jak to tylko możliwe” – powiedziała Geist. “Wie, że był w wiadomościach i rozumie, że stało się to wielką sytuacją, ale kiedy do tego dojdzie, , robi cudownie. Jest szczęśliwy i zdrowy, a świetnie sobie radzi. ” 

Teraz rodzina mówi, że planują się przeprowadzić. 

“Wpłynęło to na naszą rodzinę, wpłynęło na nasze codzienne życie, miało wpływ na naszą pracę, nasze gospodarstwo domowe” – powiedział Crossland. “Te trzy sekundy materiału wideo niekoniecznie miały na nas wpływ. 

Śledź Scott Stump na Twitterze i Google+.