“Sprawy językowe”: Kampania ma na celu zaprzestanie stosowania “opóźnienia” i “opóźnienia”

Wkrótce po urodzeniu syna Heather McEntarfer, Evan, urodziła się dwa lata temu, wypełniała dokumenty, które pytały, czy jest “upośledzony umysłowo”. To ją ogłuszyło. Nie mogła uwierzyć, że stan Nowy Jork używał przestarzałej terminologii, by odnosić się do ludzi takich jak Evan, który urodził się z zespołem Downa.

“Sposób, w jaki używamy spraw językowych”, powiedział McDntarfer z Fredonii w Nowym Jorku TODAY. “(” Upośledzony “) został tak napiętnowany, że nie może już być po prostu językiem opisowym.”

Wrzos McEntarfer's son was born with Down syndrome. She feels hurt when people use
Syn Heather McEntarfer urodził się z zespołem Downa. Czuje się zraniona, gdy ludzie używają “opóźnionego” jako slur, ponieważ jest on czymś więcej niż etykietą.Dzięki uprzejmości Heather McEntarfer

McEntarfer napisała do władz państwowych, które powiedziały jej, że sformułowanie na formularzu zmieniało się z “opóźnionego” na “intelektualna niepełnosprawność rozwojowa”, określenie diagnostyczne i preferowany termin: niepełnosprawność intelektualna obejmuje różne stany, takie jak porażenie mózgowe, autyzm i Zespół Downa.

Już nigdy nie przegap historii rodzicielstwa dzięki biuletynowi TODAY Parenting! Podpisz tutaj.

Podczas gdy McEntarfer rozumie, że niektórzy myślą “opóźnieni” jest po prostu definicją, wie, że to coś więcej.

Aktorka Jamie Brewer nie przestanie walczyć ze słowem “R”

Mar 06.201801:31

“Używamy” niedorozwiniętego “, aby oznaczać” głupi “lub” głupi “i robimy to, wskazując na takich ludzi jak mój syn i mówiąc:” Jesteście jak on. “To jest oczywiście obraźliwe, a także niedokładne” – powiedziała.

W 2-years-old Evan enjoys reading and signing to chat with his mothers.
W wieku 2 lat Evan lubi czytać i podpisywać się, aby porozmawiać z matkami.Dzięki uprzejmości Heather McEntarfer

McEntarfer dołącza do wokalnej grupy aktywistów, którzy od dawna walczą o włączenie. Przez ostatnie dziewięć lat słowo R: Rozpowszechnianie Słowa, aby zakończyć Słowo, kształciło ludzi na temat problemu “opóźnienia” i “opóźnienia”. 7 marca rozpoczyna się dziesiąty rok istnienia grupy, a kampania ma nadzieję, że więcej osób zobowiązuje się do uniknięcia takiego języka.

“Bardzo trudno jest mieć zintegrowane środowisko, gdy nadal używamy słów, które stygmatyzują, izolują i wykluczają”, powiedział Soeren Palumbo, który rozpoczął kampanię, gdy był na studiach, a obecnie jest menedżerem ds. Komunikacji w ramach Olimpiady Specjalnej.

Jego siostra, Olivia, jest na spektrum autyzmu i pamięta, jak “opóźniony” lub “opóźniony” miał druzgocący wpływ na nią.

Soeren Palumbo's sister, Olivia, has an intellectual disability. Watching people use the word
Siostra Soeren Palumbo, Olivia, ma niepełnosprawność intelektualną. Obserwowanie, jak ludzie używają słowa “niedorozwinięty” jako slur przeciwko niej, sprawiło, że znalazł słowo R Rozprowadź Słowo, aby zakończyć kampanię Słowa.Dzięki uprzejmości Soeren Palumbo

“Miałem miejsce w pierwszym rzędzie na stygmaty, które napotyka ona i inne osoby z niepełnosprawnością intelektualną” – powiedział Palumbo.

Aktorka i modelka Jamie Brewer, która ma zespół Downa, wie, jak bolesne jest usłyszeć słowa “opóźniony” lub “opóźniony” – nawet jeśli jest to żart. Jako nastolatka lobbowała ustawodawczo w Teksasie, aby upewnić się, że jej oficjalny język państwowy wykluczył obraźliwe słowa. Teraz ma nadzieję, że ten ruch rozpocznie się w kraju.

“Potrzebujemy tego terminu zniesionego na całym świecie”, powiedział Brewer, który obecnie występuje w sztuce off-broadwayowskiej “Amy and the Orphans”, powiedział TODAY.

Słowo R: Rozpowszechniaj Słowo, aby Zakończyć Słowo, pracowało nad tym celem. Palumbo ma nadzieję, że zachęcanie osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich sprzymierzeńcami do wypowiadania się przeciwko używaniu tych słów przyczyni się do integracji.

Do tej pory ponad 700 000 osób podpisało online zobowiązanie do zaprzestania używania słowa R, a kampania liczy na milion podpisów.

W ciągu ostatnich kilku lat, Palumbo zauważyło, że ludzie zaczęli używać “opóźnionych” i “opóźniających” mniej w rozmowie mówionej, ale nadal jest nadużywany w mediach społecznościowych, gdzie dwie trzecie takich zastosowań jest ujemnych, mówi.

“Wciąż jest dużo pracy, która musi zostać wykonana”, powiedział Palumbo. “Musimy zwracać coraz większą uwagę na to, jak wygląda rozmowa w sieci”.

Aby dowiedzieć się więcej o kampanii lub zastawie, odwiedź stronę internetową.