Spotkaj rodziców z pierwszym podcastem NPR dla dzieci (i ich dorosłych)

Świat może wydawać się przepełniony przemocą i nienawiścią, ale jest także pełen podziwu i podniecenia – po prostu spytaj Guy Raz i Mindy’ego Thomasa.

Raz jest gospodarzem dwóch podcastów informacyjnych dla National Public Radio i zawiera historie o wysokim profilu, takie jak śmierć Osamy Bin Ladena i strzelanie do szkoły podstawowej Sandy Hook.

Ale to jego najnowszy koncert jako współgospodarza pierwszego podcastu NPR dla dzieci, “Wow in the World”, który inspiruje Raz’a w dzisiejszych czasach.

Chłopak Raz and Mindy Thomas began hosting NPR's first podcast for kids in May 2015.
Guy Raz i Mindy Thomas zaczęli organizować pierwszy podcast NPR dla dzieci w maju 2015 roku.NPR

“To nie jest tylko gwałtowny świat, ale jest to świat, w którym wiadomości są sprzeczne z naszymi wartościami” – powiedział Raz Rodzicom DZIŚ. “Wiadomości o nienawiści i podziałach, wiadomości o wojnie i przemocy … Ale jako ktoś, kto kocha NPR i uwielbia wiadomości, zawsze naprawdę niepokoiło mnie, że nie mogę naprawdę wystawić moich dzieci na to, co dzieje się na świecie.”

Do teraz.

W maju 2017 r. Raz i jego współgospodarz, osobowość radiowa Sirius XM Mindy Thomas, uruchomił cotygodniowy podcast z NPR i Tinkercast, który zachęca dzieci i ich rodziców do odkładania ekranów i nauki o nauce. unikatowy sposób.

Chłopak Raz with his sons, Henry, 8, and Bram, 6.
Guy Raz ze swoimi synami, Henry, 8 i Bram, 6.Hannah Raz

“To naprawdę szansa dla mnie i Mindy na rozpoznanie, że dzieci potrzebują agencji na świecie” – powiedział Raz. “Oni odziedziczą świat i czuliśmy, że powinna istnieć przestrzeń dla nich, aby mogli doświadczyć świata i rzeczy dziejących się na całym świecie w sposób, który naprawdę je dla nich kontekstualizuje.”

Nigdy nie przegap historii rodzicielstwa na TODAY.com! Zapisz się do naszego newslettera tutaj.

Raz sam jest rodzicem dla dwóch chłopców, Henry’ego, 8 i Brama, i twierdzi, że jego ulubioną częścią w dostarczaniu zanikowych opowieści naukowych jest energia i emocje, jakie dzieci i rodzice mają dla podcastu. Każdego tygodnia podcast otrzymuje ponad 150 telefonów od dzieci na całym świecie.

Mindy Thomas with a
Mindy Thomas z słuchaczem “Wow in the World” podczas imprezy w Waszyngtonie, DC.NPR

“Kiedy tworzysz coś dla publiczności dzieci, nie ma osądu” – powiedział Raz. “Dzieci są po prostu przepełnione radością i są z natury ciekawe, nie są cyniczne, są otwarte na wszelkie pomysły i są otwarte na odkrycie w sposób tak inspirujący.”

“Naprawdę słuchamy każdego połączenia” – powiedział Thomas. “Dostajesz dzieci z Indii, Szkocji lub ze Środkowego Zachodu i zdajesz sobie sprawę, że dzieci wszędzie są takie same – wszystkie są ciekawe, kreatywne i zabawne.”

Thomas, który jest gospodarzem “The Absolutely Mindy Show” w radiu Sirius XM, mówi, że jej własne dzieci, Rhett, 9 i Birdie, 7, należą do największych fanów podcastu.

Mindy Thomas with her kids, Rhett, 9, and Birdie, 7.
Mindy Thomas ze swoimi dziećmi, Rhett, 9 i Birdie, 7.Robb Hohmann

“Szczerze mówiąc, myślę, że moje dzieci zapominają, że jestem ich mamą, kiedy jej słuchają” – powiedział Thomas. “Oni naprawdę to kochają i nie spodziewałem się tego.”

Ale Thomas podkreśla również, że podcast, który został pobrany ponad trzy miliony razy od daty premiery, jest przeznaczony zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci..

“Chcieliśmy stworzyć coś, czego rodzice i dzieci będą mogli posłuchać razem, co jest pełne nadziei na świecie” – powiedział Thomas.

“Nadzieje” na temat “Wow in the World” obejmują badania naukowe na temat lekarzy stosujących śluzowaty ślimakowe do celów medycznych i dowód, że gra w Pokemon Go może pomóc introwertycznym ludziom w poznaniu nowych przyjaciół.

Od its launch in May 2017,
Od premiery w maju 2017 r. “Wow in the World” został pobrany ponad trzy miliony razy.NPR

“Podejmujemy te trudne tematy naukowe i łączymy fakty z fantazją” – wyjaśnił Thomas.

Do elementów “Wow in the World” należą wyimaginowany gołąb o imieniu Reggie, promień obkurczający i wehikuł czasu. I, duet mówi, że często dodają dowcipy tylko dla matek i tatusiów.

“Robimy dużo tego w serialu, w którym to jest mrugnięcie do rodziców, aby powiedzieć:” To jest również dla ciebie “, powiedział Raz, przypominając epizod, w którym Reggie, gołąb przewoźnik, nie mógł opanować kopnięcie dźwigu – ukłon w stronę filmu z lat 80. “The Karate Kid”.

Anya Grundmann, wiceprezes NPR ds. Programowania i rozwoju publiczności, mówi, że nic nie pobudza wyobraźni zarówno dzieci, jak i dorosłych, takich jak historie audio.

“Nasi najważniejsi odbiorcy podcastów są w wieku, w którym mają małe dzieci” – powiedział Grundmann. “W tym serialu mamy nadzieję pomóc rodzinom odłożyć ekrany i podzielić się cudem nauki poprzez zabawny, wymyślony świat stworzony przez Guya i Mindy”.