Shawn Johnson o poczuciu winy po poronieniu: “Czułem, że to było coś, co zrobiłem”

Olimpijczyk Shawn Johnson, który niedawno ujawnił, że doznał poronienia, teraz otwiera się na temat poczucia winy, które potem czuła, i co powiedziała mężowi.

“W dniu, w którym powiedziano mi, że poroniliśmy, czułam się winna” – powiedział Johnson w filmie opublikowanym na YouTube. “Czułem się smutny i pamiętam, jak powiedziałem Andrew:” Przykro mi, że straciłem twoje dziecko “. Czułem, że to było coś, co zrobiłem, nie zająłem się dzieckiem wystarczająco dobrze, byłem zbyt zestresowany, albo nie brałem właściwych prenatalnych witamin, są tam wszystkie te różne wina i myśli oraz negatywne uczucia … jak, zawiodłem moje dziecko. “

“Czułem się tak, jakbym był (nie nadający się do zamieszkania)” – kontynuowała. “Jakby, żadne dziecko nie będzie żyło w tym brzuchu.”

Johnson podzielił się wiadomością o jej ciąży i poronieniu w tym samym zawodzącym wideo, opublikowanym w niedzielę. Emerytowana gimnastyczka wyjaśniła przez łzy, jak bardzo była podekscytowana, gdy dowiedziała się, że jest w szóstym tygodniu ciąży. Ale w ciągu kilku godzin dowiedziała się, że poroniła.

Johnson, 25, pojawia się wraz z mężem i graczem NFL Andrew Eastem w obu filmach. W nowym klipie dziękują fanom za wsparcie i udostępniają więcej szczegółów na temat tego, przez co przeszli – w tym, jak dotknęli ich ludzie, którzy podzielili się swoimi historiami o poronieniu.

“Myślę, że to najfajniejsza część … było tak wiele osób, które ujawniły i podzieliły się swoimi historiami:” Hej, miałem 11 poronień “lub” Miałem cztery poronienia i zajęło mi to X lat, żeby w końcu mieć dzieciaka, ale kiedy już to zrobiliśmy, było to najlepsze na świecie “, powiedział” Wschód, 26 lat “.

Johnson opowiadała także o zmianach, które przeszła jej ciało, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym, w tym o tym, że czuła się źle, zanim dowiedziała się, że jest w ciąży, i jak teraz czuje się.

“Będę szczęśliwy w jednej sekundzie i będę płakać następnego”, powiedziała.

W nowym filmiku pojawia się materiał Johnson, zwinięty w kłębek obok toalety lub na podłodze w jej szafie, a East, zza kamery, próbuje ją pocieszyć..

Są to sceny, do których wiele kobiet może się odnieść – szacunkowe 1 na 4 ciąże kończą się poronieniem. W tak trudnym czasie życzymy Johnsonowi wszystkiego najlepszego!