Sekretne życie nastolatków: uzależnienie od Internetu zmienia chłopca w “skorupkę syna”

Zabierz ich smartfony lub gry wideo, a większość nastolatków zachowuje się tak, jakby ich życie się skończyło. Ale dla niektórych, Internet naprawdę jest tak uzależniający jak narkotyk, mówią eksperci.

Gdy świat wirtualny przejmie kontrolę, konsekwencje mogą okazać się zbyt realne, jak dowiedziała się specjalna kotwica NBC, Maria Shriver, w najnowszym odcinku serii TODAY o sekretnym życiu nastolatków. Dzieci zahaczone w Internecie mogą cierpieć z powodu chronicznej deprywacji snu, złego odżywiania i niepowodzenia w nauce.

Nastolatek przełamuje niebezpieczne uzależnienie od Internetu

18.1.201403:40

Dla Andrew Fultona, który ma teraz 19 lat, problem zaczął się w szkole średniej. Z pozoru był typowym “dobrym” dzieckiem: uczniem zaszczytnym i utalentowanym muzykiem. Ale spędzał coraz więcej czasu online w domu, surfując w sieci i grając w gry wideo do sześciu godzin dziennie jako sposób na uniknięcie stresów..

“To naprawdę jest uwolnienie terapeutyczne. Cały ten niepokój społeczny, jaki odczuwałem w szkole, po prostu odeszło, ponieważ mogłem być kimkolwiek chciałbym być “- powiedział. “To rodzaj buczenia na całe ciało”.

Czytaj więcej: stres generacyjny? Jak niepokój rządzi sekretnym życiem nastolatków

Rodzice Andrzeja nie byli zbytnio zaniepokojeni całym tym ekranem, odkąd on nadal dobrze funkcjonował, przypomniała sobie jego mama. Jego ojciec uważał ten zwyczaj za typowe zachowanie.

“Tak robią nastolatki, grają w gry. Nie wyskoczył i powiedział, że może to być uzależniające – powiedział Bob Fulton.

Ale kiedy Andrew zaczął college, uzależnienie przejęło jego życie. Zamiast chodzić na zajęcia, grał w gry wideo do 16 godzin dziennie, a potem jeździł w nocy.

Nastolatek
Dzisiaj

“Czasami po prostu miałem kawałek chleba i sera i to był mój posiłek przez cały dzień” – wspomina. “Po prostu robiłem to tak długo, jak mogłem … Ciągle wypychałem wszystko inne.”

Andrew stracił 30 funtów i wyrzucił z college’u. Jego rodzice prawie go nie rozpoznali, kiedy wrócił do domu, nazywając go “skorupą syna”.

Spędził sześć miesięcy w reSTART, pierwszym w kraju programie dla uzależnienia internetowego. Po intensywnej terapii, regularnym ćwiczeniu i monitorowaniu użytkowania komputera, Andrew ukończył program tego lata i jest teraz z powrotem w college’u, gdzie ma nadzieję założyć grupę wsparcia dla studentów, aby pomóc innym.

“Wiem, jakie to było szkodliwe, i nie chcę do tego wracać,” powiedział Andrew. “To zniszczyło moje życie.”

Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatryczne nazywa problem “Internetowe zaburzenie gry”, ale nie kwalifikuje go jako formalnego zaburzenia, zauważając, że potrzeba więcej badań klinicznych.

Hilarie Cash, założycielka reSTART, uważa, że ​​jest to “wielka zagadka”, ponieważ uzależnienie od Internetu jest tak dużym problemem dla tak wielu osób, powiedziała.

Jakie znaki ostrzegawcze należy szukać u nastolatka? Oto kilka czerwonych flag, zgodnie z reSTART:

  • Pragną więcej czasu na komputerze i Internecie
  • Zaniedbywanie przyjaciół i rodziny
  • Czuję się niespokojna, gdy nie angażuję się w działalność
  • Używanie komputera zakłócające wydajność szkoły
  • Będąc nieuczciwy wobec innych
  • Wycofanie się z innych przyjemnych zajęć

Aby uzyskać więcej pomocy i zasobów, sprawdź następujące witryny:

RESTART

Centrum uzależnienia internetowego

Centrum Internetu i Uzależnień Technologicznych

Obserwuj A. Pawlowskiego w Google+ i na Twitterze.