Savannah Guthrie o łamaniu zasad (przyrostu masy ciała) ciąży

Jedną z radości ciąży jest ulga w … wydechu. Ahhhhhhhh. Rozpinaj te dżinsy i chwałę w elastycznym pasie. Nie ma sensu ssanie w brzuchu, lub wciskanie się w sukienkę, lub staranie się dobrze wyglądać w kostiumie kąpielowym. Masz guz i tak to właśnie jest.

one say the camera adds ten pounds... can I have that deducted from my official Pregnancy Weight Gain tally?
Mówią, że kamera dodaje dziesięć funtów … czy mogę to odjąć od mojego oficjalnego przyrostu masy ciała w ciąży??Samantha Okazaki / Today

Ale to nie znaczy, że przestajesz martwić się o swoją wagę. Wystarczy zajrzeć w ciążę około 20 sekund, aby znaleźć się w książkach dla dzieci lub na blogu, albo w gabinecie lekarskim, przykazanie przybierające na wadze ciążowe: nie osiągniesz więcej niż 25-30 funtów w czasie ciąży.

O.

Nie ma zakazów, że “jem dla dwojga”, tak wielu z nas miało nadzieję.

Przykazanie wisiało nade mną do około 11 we wtorek, kiedy to, stojąc na wadze w gabinecie lekarskim w 7,5 miesiąca (30 tygodni) ciąży, przewyższałem to. Właśnie tak, a ja nabrałem nadwagi.

Więc zapytałem mojego lekarza: Czy powinienem się martwić, że już przeszedłem obok zalecanego wzrostu wagi 25-30 funtów? “Jesteś w ciąży” wzruszył ramionami. “Nie przejmuj się tym.”

Czy możemy zrobić powolny klaśnięcie dla mojego OB / GYN? Mam na myśli, siostry, czy możemy dać temu mężczyźnie amen? Właśnie tak, uwolnił mnie od ciążowego kompleksu przemysłowego dla ciężarnych ciąż.

Świętować a World Cup goal... less pleasantly surprised later that day, when I found out I'd surpassed the recommended pregnancy weight gain with 10 weeks left to go.
Świętując cel Pucharu Świata … mniej miło zaskoczony później tego dnia, kiedy dowiedziałem się, że przekroczył zalecany przyrost masy ciążowej po 10 tygodniach do końca.Yosef Herzog / Today

Nie wszyscy mają tyle szczęścia. Znam kogoś, kto ma za kilka tygodni po mnie. Ostatnio jej lekarz kazał jej “obserwować to”, ponieważ była w stanie złamać przykazanie. To jest ktoś, kto wygląda świetnie, ćwiczy regularnie, ale na jej guziku wygląda jak chuda szyna, którą była wcześniej.

Natalie też mi powiedziała. Kiedy w pierwszym trymestrze uzyskała 12 funtów, jej lekarz powiedział jej, że jest na dobrej drodze do uzyskania 50-60 funtów! Mówi, że wiedziała, że ​​nie przesadziła, a jej ciało po prostu robiło to, co było konieczne, aby utrzymać dziecko. Ale, jak mówi, “później zwolniłem FatBurgera”. 

I nie zaczynajcie od tych facetów w lodziarni czy pizzy, którzy mrugają porozumiewawczo i mówią: “Chyba naprawdę jesz dla dwojga!”

Mam na myśli, szczerze mówiąc. 

Wiem, że nie powinniśmy nakładać na funty podczas ciąży. To nie jest zdrowe, a my nie chcemy wykopać dziury na wadze tak głębokiej, że nie potrafimy wydostać się z niej. Ale trzymajmy to w perspektywie. To tylko zalecenie. Jeśli wyglądamy i czujemy się zdrowi, czy nie możemy dać sobie odpocząć?

Na tym etapie ciąży przeciętne dziecko waży 2-3 funty. Pozostałe 28 funtów to oczywiście piersi, a kto wie, co jeszcze: krew, płyn i łożysko, a co ty. Wiesz, czego nie potrzebujemy? Kolejna duża ofiara poczucia winy obciążająca nas.