Rodziny uwikłane w emocjonalny, błędny przypadek tożsamości znajdują siłę w wierze

Cztery lata po tym, jak została uznana za zmarłą, Whitney Cerak Wheeler ożenił się w tym samym kościele, w którym pogrzeb odbył się w następstwie oszałamiającej sprawy błędnej tożsamości, która zauroczyła kraj..

W niedzielę we wtorek Wheeler, matka trójki dzieci, dołączyła do niej mąż, dzieci i rodzice wraz z rodziną Laury Van Ryn, kobiety, która była zamieszana w mieszanie, które na zawsze zmieniło obie rodziny. Wywiad z rodzinami jest częścią tygodniowej serii DZISIAJ zatytułowanej: “Where Are They Now?” który eksploruje wiadomości, które oczarowały naród oczyma ludzi, którzy ich doświadczyli.

Jak tragiczna w skutkach tożsamość tragedia pomogła dwóm rodzinom znaleźć wiarę

15 września 2015 r06:30

“Są tylko rzeczy, których nie można wytłumaczyć, ale wiara, którą mamy w Bogu, poszła tak głęboko” Don Van Ryn, ojciec Laury, powiedział Mattowi Lauerowi. “Nawet w trakcie kryzysu to właśnie dało nam siłę, aby przez to przejść”.

W dniu 26 kwietnia 2006 roku przyczepa-ciągnik zderzyła się z furgonetką wypełnioną dziewięcioma studentami i pracownikami z Uniwersytetu Taylora na autostradzie w Indianie, zabijając natychmiast pięć osób, w tym studenta koronera początkowo zidentyfikowanego jako Wheeler. Studentka, która była podobna do Wheelera, Laura Van Ryn, 22 lata, została zidentyfikowana jako żywa, ale w stanie krytycznym i niezdolna do komunikowania się.

Przez pięć tygodni Van Ryns siedział przy jej łóżku, gdy odzyskiwała przytomność, ale pewnego dnia, gdy ziewnęła, zauważyły, że jej zęby wyglądają inaczej niż u Laury. Kobieta miała również przeszywający pępek, którego Laura nie miała, co doprowadziło do zaskakującego potwierdzenia.

“Powiedziałem:” Czy możesz mi podać swoje imię? ” A ona powiedziała: “Whitney”, “Lisa Van Ryn, starsza siostra Laury, powiedziała w 2012 roku Dateline.

Przeczytaj więcej: Były zakładnik Ashley Smith opowiada o przerażającej nocy, która zmieniła jej życie

Oznaczało to, że Van Ryns stracił córkę, podczas gdy Ceraks odzyskał córkę, którą uważali, że pogrzebali miesiąc wcześniej. W 2010 r. Whitney poślubiła chłopaka Matt’a Wheelera, członka wojska, który odbył dwie trasy w Afganistanie, aw grudniu wyruszy w podróż do Iraku. Teraz mają dwie dziewczynki i chłopca.

Wheeler nadal nie pamięta czasu, w którym Van Ryns pozostała przy jej łóżku, ale obie rodziny pozostają blisko.

“Uwielbiamy rodzinę Cerak, a my śledzimy to, co się dzieje, i zachęcamy się nawzajem” – powiedział Don Van Ryn.

“Co za radość zobaczyć Whitney i Matta z trójką dzieci” Susie Van Ryn, matka Laury, powiedziała Lauerowi: “To cudowne. To dla nich tylko radość. “

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.