Rodzice próbują wyjaśnić płeć dzieciom, a reakcje są bezcenne

Porozmawiajmy o seksie. Właśnie to grupa rodziców zgodziła się zrobić kamerą w nowym, wirusowym filmie, pokazującym, jak wierne może być dla dorosłych wyjaśnienie dzieciom, skąd pochodzą dzieci.

Rezultaty są urocze i zabawne, a dzieci wykazują pewną szczątkową wiedzę na temat tego procesu.

“Jest tu jakaś dziura, jak igloo” – powiedział jeden z chłopców, wskazując na brzuch matki. Inny odniósł się do pewnej części ciała jako “van-gina”.

Jedno dziecko wiedziało, że rodzice muszą “pracować razem”, aby mieć dziecko, ale niektóre dzieci zakryły uszy lub twarze, gdy usłyszały więcej szczegółów. Rodzice tymczasem walczyli o słowa, aby opisać, jak wszystko działa.

“Zdjęliśmy wszystkie nasze ubrania … a potem mama i tatuś zrobiły specjalny taniec” – wyjaśnił tata.

Klip stworzony przez Cut.com, firmę produkującą filmy wideo w Seattle, zawiera prawdziwe rodziny z nieskryptowanymi rozmowami, powiedział rzecznik Mike Gaston. Dzieci zostały znalezione przez agencję talentów w Seattle.

Amnah King, która pojawia się w filmie z jej 9-letnim synem Anijae, powiedziała, że ​​zgodziła się wziąć udział, ponieważ myślała, że ​​będzie zabawnie.

Przypięte na Pinterest.

“To była okazja, by przedstawić bardziej szczegółowe” przemówienie “w bardziej interesującej scenerii” – powiedział King TODAY Parents. “Jestem pielęgniarką, więc mówienie o funkcjach ciała nie czyni mnie zbyt wrażliwym, ale wciąż było trochę zawstydzająco mówiąc o temacie z moim dzieckiem”.

Krista Linden, widziana na filmie wideo z sześcioletnią córeczką Sofią, powiedziała, że ​​wiedza to siła, szczególnie dla młodych dziewcząt, więc była zadowolona, ​​gdyby mogła pomóc otworzyć dialog.

Przypięte na Pinterest.

“Mój mąż i ja nie mówimy o” bocianach “ani o świętym lub króliczku wielkanocnym ani o nazwach dla różnych części naszej anatomii. Podobno tak jest, ponieważ nigdy nie chcemy, aby czas, kiedy nasze dzieci czują się oszukani lub wprowadzeni w błąd “, powiedział Linden.

Wiele rodzin twierdzi, że objaśnianie seksu to temat, który najbardziej podkreślają w rozmowie ze swoimi dziećmi – powiedziała ekspertka ds. Rodzicielstwa Michele Borba. Po obejrzeniu filmu, oto jej 4 porady dotyczące seksu: 

1. Zacznij wychowywać temat wcześniej.

To nie oznacza mówienia o mechanice współżycia z maluchami, ale od samego początku używając poprawnych terminów anatomicznych.

“Największą rzeczą, którą widziałem dyskomfort u wielu rodziców, była terminologia, na przykład pochwa lub penis. Widziałeś, jak większość dzieci zakrywa uszy, ale możesz też zobaczyć niezręczność rodziców. Badania mówią, że jeśli zaczynasz w wieku 2 i 3 lat … dajesz swojemu dziecku kąpiel, to jest idealny moment, by powiedzieć, że to twój penis – powiedział Borba.

2. Unikaj formalnego przesłuchania.

Jest o wiele łatwiej, jeśli użyjesz prostych, lekkich momentów, a nie długiej lekcji biologii, powiedział Borba. Siedzenie przy stole może być zbyt formalne. Zamiast tego chodź na spacer lub strzelaj do koszykówki, jednocześnie mając czat. Czasami lepiej jest, aby jeden rodzic rozmawiał z dzieckiem, a nie jedno i drugie.

“Podaruj (informacje) w krótkich małych bryłkach, a nie 10-minutowych przemówieniach. Zapytaj – “Co według ciebie mam na myśli? Jak myślisz, co powiedziałem? “Abyś wiedział, skąd pochodzą” – zauważyła.

3. Zaplanuj, co masz zamiar powiedzieć.

Wielu rodziców w filmie nie rozmawiało z dziećmi w ich wieku, pomyślał Borba. Pamiętaj, że dzieci są bardzo dosłowne, więc starannie dobieraj słowa i obrazy.

Książki takie jak “Ale jak się tam dostałem na pierwszym miejscu? Mówiąc do Twojego małego dziecka o seksie, “może pomóc, powiedziała.

4. Nie naciskaj, jeśli Twoje dziecko czuje się niekomfortowo.

Kluczem do dobrej dyskusji o rodzicielstwie, bez względu na temat, jest obserwacja reakcji dziecka i objęcie przywództwa dziecka, powiedział Borba.

Nie musisz podawać zbyt wielu informacji i nie musi to być grafika. 

“W dzisiejszym świecie dzieci słyszą o seksie dużo młodszym, niż można by przypuszczać” – powiedział Borba. “Upewnij się, że jesteś tam, aby dać im dokładne informacje.”

Obserwuj A. Pawlowskiego w Google+ i na Twitterze.