Rodzice Preemiego dziękują Bruce’owi Springsteenowi i jego muzyce za uratowanie życia dziecka

Kiedy dziennikarze Tom i Kelley B. córka Francuza, Juniper, urodzili się w 23 tygodniu ciąży i na przełomie żywotności, nie mogli jej zatrzymać. Ważąc zaledwie 1 funt i 4 uncje, była “surowa i czerwona, jej oczy były zrośnięte, a przez jej przezroczystą skórę widziałyśmy jej migotliwe serce”, Kelley French, 42, napisała na swojej stronie internetowej.

“Nie widziała, nie mogła płakać, nie mogła być nakarmiona ani przetrzymana, gdybyśmy ją pogłaskały, powiedzieli, że jej skóra mogłaby się zsunąć, nie wiedziała nic oprócz igiełki, izolacji i ciemności”.

Ale Juniper mógł tylko usłyszeć. Tom French, 58, powiedział rodzicom DZIŚ, że przez większość czasu, kiedy była na oddziale NICU, wiedzieli, że mogą stracić Junipera w każdej chwili i nie chcieli zmarnować ani jednego dnia z nią. Podczas gdy oni nie mogli trzymać i przytulić jej ciepłem rąk i ramion, używali tego, co wiedzą najlepiej, aby ją pielęgnować zamiast: opowieści. “Opowieści są moją religią” – powiedział Tom, laureat nagrody Pulitzera. “Łączą nas, trzymają nas razem, nie pozwalają nam przejść przez krawędź”.

Jałowiec at a Bruce Springsteen concert
Juniper, obecnie 5, i Tom French na koncercie Bruce’a Springsteena w Louisville na początku tego roku.Kelley B. francuski

Kelley i Tom czytali Kubuś Puchatek i książki o Harrym Potterze swojej córce, podczas gdy ona leżała w inkubatorze w ciemnym pokoju, który naśladował łono, walcząc o życie, przez 196 dni na szpitalu w Petersburgu na Florydzie. Kiedy jej nie czytali, Tom umieścił małego iPoda obok Junipera w inkubatorze i grał muzykę Bruce’a Springsteena, piosenkarza, którego kochał od prawie 40 lat.

Tom French powiedział, że kiedy była w tym ciemnym inkubatorze, jego córka nie wiedziała, że ​​czeka na nią cały świat. “Ona dosłownie” czekała w słoneczny dzień “- powiedział, powołując się na ulubioną piosenkę Junipera Springsteena nawet teraz, gdy jest zdrowym i silnym pięcioletnim przedszkolakiem.

Nigdy więcej nie przegap inspirującej historii rodzicielstwa dzięki newsletterom TODAY! Podpisz tutaj

“Śledziłem muzykę [Springsteena] i czułem, że jest po mojej stronie, śpiewając myśli, które były już w mojej głowie, których nigdy wcześniej nie wyraziłem, odkąd miałem 19 lat” – powiedział. “Wiedziałem, że nie rozumiała żadnego dosłownego znaczenia powierzchni słów w jego utworach, ale wyczuwała znaczenie i emocje znaczenia, pod spodem i moje bardzo głębokie powiązanie z muzyką Springsteena” – powiedział.

“Słyszała moje życie w tej muzyce, to wszystko” – powiedział. Kiedy Francuz był w końcu w stanie utrzymać swoją małą dziewczynkę po raz pierwszy, powiedział: “Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby śpiewać jej coś innego niż” Thunder Road “.

Jałowiec at a Bruce Springsteen concert
Juniper French tańczy poza koncertem Bruce Springsteena w swojej własnej sukni Springsteena.Kelley B. francuski

The Frenches uważają, że muzyka Springsteena rzeczywiście pomogła utrzymać ich córkę przy życiu przez wiele miesięcy w NICU, kiedy wielokrotnie krążyła na krawędzi śmierci. “Historie mogą uratować życie” – powiedział Tom French TODAY Parents. “To nie jest teoretyczne – oglądaliśmy to, kiedy miała naprawdę ciężki dzień, czytałam jej i śpiewałam jej, a jej liczba na monitorze podnosiłaby się natychmiast, kiedy myślałem, że ma dość i zrobiła sobie przerwę. jej liczba spadłaby, a pielęgniarki powiedziałyby, że lepiej wracaj tutaj, te historie sprowadzają naszą córkę z powrotem.

Juniper niedawno uczestniczyła w swoim pierwszym koncercie Springsteena w Louisville w stanie Kentucky, gdzie śpiewała do “The River” i tańczyła na swoim miejscu. Wcześniej w tym tygodniu wyjechali do Cambridge w stanie Massachusetts z ich domu w Indianie, gdzie Frenches są obecnie profesorami w dziennikarskiej szkole w Indianie, tylko na jeden dzień, aby mogła poznać samego Bossa podczas podpisywania swojej autobiografii na Harvardzie. Coop bookstore. Kelley French napisała na swojej stronie internetowej, że kiedy przyszło krótkie spotkanie, nie mogła powiedzieć Springsteen wszystkiego, co miał na myśli jej i jej córce, więc napisała mu notatkę i umieściła ją w kopii książki Frenchów o książce Junipera. narodziny, “Juniper: Dziewczyna, która narodziła się wkrótce”, i zostawili to dla niego.

5-latek Juniper French meets Bruce Springsteen
5-letnia Juniper French i jej matka, Kelley, poznają Bruce’a Springsteena, którego muzykę nauczyła się kochać nawet jako mikro preemie w NICU. “On już mnie zna”, powiedział Juniper. “On śpiewał mi te wszystkie piosenki.”Dzięki uprzejmości Kelley B. French

Kiedy Kelley zapytała Junipera, co chce powiedzieć Bruce’owi, Juniper odpowiedział: “Kocham go i chcę, żeby Hermiona była moim prezydentem”. Kelley powiedział, że Juniperowi nie przeszkadza, że ​​spotkanie było szybkie: “On już mnie zna, on zaśpiewał dla mnie wszystkie te piosenki”, powiedziała.

“Wszystkie nasze najgorsze momenty i nasze najlepsze są powiązane z twoimi tekstami”, Kelley French, która sama była finalistką Nagrody Pulitzera, za serię artykułów, które napisała o narodzinach i przeżyciu Junipera, napisała do Springsteena w swoim liście. “Nasza historia jest zaplątana w twoją.”

Mają nadzieję, że ich historia nie dotyczy tylko innych rodziców, a nawet rodziców, ale każdego, kto przeżywa coś trudnego z kimś, kogo kochają – powiedział Tom French. “Naprawdę mamy nadzieję, że nasza historia może pomóc innym ludziom”, powiedział, tak jak historie Springsteena pomogły im i pocieszyły – a teraz ich córka.

Za wywiadem: Matt Lauer jedzie przez Asbury Park z Brucem Springsteenem

10 grudnia 2015 r04:17