Przesłanki “Twoje dziecko może czytać”, twierdzą eksperci

Ginger Torres był zafascynowany telewizyjnymi reklamami z udziałem dzieci, w wieku zaledwie trzech miesięcy, czytających. Nie tylko słowa, ale zwroty, np. “Dotknij swoich uszu”.

Reklamy cieszyły się, że niezwykłe osiągnięcie stało się możliwe dzięki programowi “Your Baby Can Read”, który obiecał, że za pomocą kart flash, DVD, podręczników pop-up i trochę czasu pomiędzy rodzicem a dzieckiem, prawie każdy przedszkolak może się uczyć czytać, zanim jeszcze weszli do przedszkola.

Ginger Torres chciała tego dla swojej trzyletniej córki, Chloe, więc kupiła zestaw. Była to decyzja, której żałowała.

“Powodem, dla którego chciałem to kupić, jest dać jej przewagę przed szkołą”, powiedział Torres. “[Ale] to, co dostajesz, nie jest tym, co mówią.”

Czytanie lub zapamiętywanie?

DZIŚ chciał dowiedzieć się, czy twierdzenia są prawdziwe, więc skontaktowano się z ekspertami ds. Rozwoju dzieci z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych w kraju w ramach dochodzenia w sprawie programu “Twoje dziecko może czytać”.

Czy te dzieci naprawdę czytają?

“Nie,” powiedziała dr Nonie Lesaux, ekspertka rozwoju dzieci w Harvard University Graduate School of Education. “Pamiętają, co jest na tych kartach pamięci … To nie jest czytanie.”

“To niezwykła manipulacja faktami” – powiedziała dr Maryanne Wolf, dyrektor Cognitive Neuroscience w Tufts University.

Od wybrzeża do wybrzeża, DZISIAJ znalazło się 10 ekspertów, którzy wszyscy byli tej samej podstawowej opinii: Małe dzieci mogą rozpoznać lub zapamiętać słowa, ale mózgi niemowląt i małych dzieci nie są wystarczająco rozwinięte, aby nauczyć się czytać na poziomie sposób, w jaki kuszące reklamy telewizyjne twierdzą, że mogą.

Powiązane: Przedszkolaki oglądają WAY za dużo telewizji

Istnieje kilka wyjątkowych wyjątków, takich jak małe dziecko, które zaskoczyło Ann Curry w dniu dzisiejszym w 2008 roku, kiedy Curry wyjął kartkę ze słowem, którego dziecko nigdy wcześniej nie widziało. Z powodzeniem wypowiadała słowo “kangur”, ale eksperci twierdzą, że ogromnej większości dzieci nie da się nauczyć czytać, dopóki ich mózgi nie będą wystarczająco rozwinięte.

Przeklęte nadzieje

Problem z programami takimi jak “Twoje dziecko może czytać”, jak powiedzieli eksperci DZISIAJ, jest to, że obiecywają takie wyniki rutynowo, podnosząc nadzieje, które zostaną tylko przerywane.

“Myślę, że to wprowadza w błąd. Myślę, że to nieprawda i myślę, że wzbudza ona fałszywe oczekiwania “- powiedziała dr Karen Hopkins, pediatra specjalizująca się w pediatrii w Langone Medical Center w New York University..

falsefalsetdy_curry_babyread_0803103

Zobacz, kto czyta … tot!

10 marca: rodzice Elizabeth Barrett rozmawiają o momencie, gdy wiedzieli, że potrafią czytać i ujawniają jej niesamowitą zdolność.

Wideo

falsefalse55152News_Editors Picks Słowo kluczowe / wideo / MSNBC Nowości Nagłówki wideo Słowa kluczowe / N / Nbc Słowo kluczowe / Film wideo / Dzisiaj pokaż Słowa kluczowe / Wideo / NBC Dzisiejszy showMSNBC633407558400000000633413606400000000633427430400000000664165958400000000falsetruefalsefalsefalsefalsefalsefalse

Jeszcze nie maluch, ale potrafi czytać!

500: 60: 00falsefalsefalseCopy video information

http://today.msnbc.msn.com/

trueH6falsetrue1

Zapytany o zbiorową opinię ekspertów, że dzieci naprawdę nie potrafią czytać, dopóki nie mają 4 lub 5 lat, twórca “Your Baby Can Read” zaproponował proste wyjaśnienie.

“Oni wszyscy są w błędzie”, powiedział dr Robert Titzer, który nazywa siebie ekspertem od uczenia się niemowląt, ale w rzeczywistości posiada dyplom “human performance” – badanie umiejętności motorycznych.  

Titzer powiedział DZISIAJ, że jego program jest wspierany przez badania naukowe. Przyznał, że zaczyna się od zapamiętywania, ale podkreślał, że prowadzi do czytania.

Powiązane: Wybredne noworodki mogą później mieć więcej problemów

“Mamy książkę pełną badań, które wspierają korzystanie z naszego programu”, powiedział Titzer, zgadzając się na dostarczenie wyników badań.

Ale zamiast opublikowanych badań na temat “Twoje dziecko może czytać”, Titzer wysłał DZISIAJ swoje własne badania zadowolenia klientów i ogólne badania na temat nauki dzieci.

Titzer podtrzymywał roszczenia swojej firmy.

Titzer nie ujawnił, ile pieniędzy zarobił na swoim programie, ale firma twierdzi, że sprzedano ponad milion “zestawów do czytania dla dziecka” – niektóre aż 200 dolarów w sklepach i Internecie.

Ginger Torres odzyskała pieniądze po złożeniu skargi do firmy, ale uważa, że ​​program wciąż przynosi fałszywe obietnice.

“Byłem bardzo zdenerwowany, ponieważ poczułem się taki wprowadzony w błąd,” powiedział Torres.

Eksperci twierdzą, że najlepszym sposobem nauczenia swoich dzieci umiejętności czytania jest uświęcony czas, który nie kosztuje ani grosza.

Czytaj do nich. Porozmawiaj z nimi. Baw się z nimi. Jeśli dziecko się dobrze bawi, on się uczy.