Przepraszam, Kristin Cavallari: Domowa formuła, kozie mleko to zła wiadomość dla dzieci

Ostatnia burza gwiazd w butelce dla dzieci rzuca światło na domową formułę dla niemowląt. Jeśli masz ochotę spróbować własnego przepisu, eksperci ostrzegają, że to zwykle zły pomysł.

Aktorka Kristin Cavallari ostatnio wywołała poruszenie, gdy dzieliła się z “People” magazynem “przepisu na mleko z domowej receptury mleka koziego”. Cavallari, która jest żoną rozgrywającego w Chicago Bears, Jay Cutler, zauważyła, że ​​chce uniknąć “mocno przetworzonej formuły przynoszonej w sklepie” i zamieniła się w mleko kozie, ponieważ jej synowie mają wrażliwość na mleko krowie.

Kristin Cavallari holds son Camden
Kristin Cavallari ma syna Camdena 4 października 2015 r. W Chicago.Plik David Banks / Getty Images

Artykuł nie jest już dostępny na stronie internetowej magazynu, najwyraźniej usunięty po zgłoszeniu zastrzeżeń i skarg.

Lekarze mówią, że domowa formuła dla niemowląt brzmi dobrze w teorii, ale często jest potencjalnie niebezpieczna w praktyce.

“To bardzo szlachetna myśl, ale problemy są dobrze udokumentowane”, powiedziała doktor Ruth Lawrence, profesor pediatrii, położnictwa i ginekologii w University of Rochester Medical Center..

“Wiele lat temu, zanim mieliśmy (komercyjne) preparaty dla niemowląt, takie rzeczy zostały zrobione, a dzieci miały niedobory żywieniowe i różnego rodzaju problemy. Tak więc przeszliśmy długą drogę. “

Powiązane: 16 rzeczy, które nikt nam nie powiedział o karmieniu mieszanką

Mleko matki jest optymalne dla dzieci, dostarczając niezbędnych składników odżywczych, przeciwciał i najzdrowszy start. Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca karmienie piersią wyłącznie przez pierwsze sześć miesięcy życia niemowlęcia.

Ale oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Wzmocniona żelazem formuła jest najlepszą alternatywą. Zwykle wytwarza się go z modyfikowanego mleka krowiego z dodatkiem węglowodanów, olejów roślinnych oraz witamin i minerałów. Dostępne są także formuły sojowe i organiczne.

baby-bottle-tease-today-160322
FRED DUFOUR / AFP / Getty Images

Niemowlęta mają precyzyjne potrzeby żywieniowe, więc jeśli chcesz iść na domowej trasie, sprawy zaczynają być trudne.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków reguluje handlowe formuły dla dzieci, ale nie nadzoruje przepisów dotyczących preparatów domowej roboty. Ostrzega przed formułowaniem receptury w domu, powołując się na możliwość “bardzo poważnych problemów zdrowotnych” dla dziecka.

“Potencjalne problemy związane z błędami w wyborze i łączeniu składników formuły są bardzo poważne i obejmują zakres od poważnej nierównowagi żywieniowej do niebezpiecznych produktów, które mogą zaszkodzić niemowlętom”, zauważa agencja.

Używanie mleka koziego to kolejny problem.

Mleko kozie nie jest zalecane dla niemowląt, ponieważ nie ma wystarczającej ilości żelaza, kwasu foliowego, witamin C i D, tiaminy, niacyny, witaminy B6 i kwasu pantotenowego, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe niemowląt, zgodnie z amerykańskim Departamentem Rolnictwa.

Dzieci, które nie mają wystarczającej ilości żelaza lub witaminy B, rozwijają anemię, powiedział Lawrence.

Mleko kozie może również obciążać nerki noworodka i okazuje się, że w pierwszym miesiącu życia wywołuje groźną chorobę zwaną kwasicą metaboliczną, którą karmi się niemowlęciem – dodaje USDA.

Konkluzja: Nie powinieneś karmić dziecka mlekiem krowim ani kozim mlekiem, dopóki nie skończy pierwszego roku życia. Amerykańska Akademia Pediatrii.

Rodzice zaniepokojeni składnikami kupionej w sklepie formuły dla niemowląt mają obecnie opcje ekologiczne i wolne od GMO.

Formuła dla niemowląt niezawierająca GMO, która ma być sprzedana w firmie Target

26 maja 2015 r00:35

Lawrence, który jest także autorem książki “Karmienie piersią: Przewodnik dla lekarza medycyny”, mówi, że karmienie piersią jest najlepsze. Kiedy to nie jest możliwe, radzi rodzinom, aby pominęły drogę domowej roboty i wybrały komercyjną formułę.

“(It’s) dobrze zbadane, dobrze udokumentowane, dobrze przetworzone i bezpieczne” – powiedziała.

Obserwuj A. Pawłowskiego na Instagramie i Twitterze.