Preamproved sukienki prom stawia rodziców i szkołę w sprzeczności

Sezon balowy jest już w drodze, a to oznacza, że ​​nadszedł czas, aby nastolatki (i ich rodzice płacący) wybierali idealne stroje na wielką okazję. W rzeczywistości wielu już wybrało już swój wybór – może to stanowić problem.

Zaledwie półtora miesiąca przed wielkim wydarzeniem szkoły średniej w Delone, administracja poinformowała ciało studenckie – no cóż, żeńska część ciała studenta – że ich stroje muszą zostać zaaprobowane.

Szkolny zakaz stylizacji na studniówkę wzbudza oburzenie

24.2.201501:19

Podczas gdy wszyscy uczniowie w McSherrystown, w Pensylwanii, szkoła, muszą nosić “formalną odzież charakterystyczną dla płci”, a chłopcom powiedziano, że trzymajcie ich stroje ograniczone do zwykłych “smokingów lub kompletnych marynarek, spodni (bez szortów), koszuli, i remis “dla dziewczynek, to staje się trudniejsze.

“Fartuchy damskie mogą nie być wyjątkowo krótkie, mieć wyjątkowo niski krój z przodu lub z tyłu, mieć nadmiernie wysokie nacięcia, mieć nadmiernie odkrywane przepony, lub być nieodpowiednio odkrywcze – dając iluzję nagości” – oświadczenie przeczytano przed przystąpieniem do dziewczyny przesyłają zdjęcia swoich fartuchów z przodu i tyłu, aby uzyskać oficjalne potwierdzenie.

Trochę prom dresses are being banned
Donna Ellen Coleman / Shutterstock

Jednak wielu rodziców uważa te zasady za zbyt wiele i za późno.

“My, jako klienci płacący Delone Catholic, otrzymaliśmy zawiadomienie o przestarzałych i nieuzasadnionych ograniczeniach nałożonych na stroje w maju 2015 r.”, Stwierdza petycja rodzicielska na Change.org. “Ograniczenia zostały zaksięgowane na sześć tygodni przed balem. Wielu rodziców kupiło bezzwrotne suknie wieczorowe … Nasze dzieci nie będą poddawane kontroli balów na podstawie przestarzałych, nierealistycznych oczekiwań i zasad wprowadzanych w tak krótkim czasie”.

Do tej pory podpisało ponad 250 osób.

Jednak pomimo protestu niektórych rodziców szkoła nie planuje zmiany stanowiska. Zaledwie kilka dni po zgłoszeniu petycji Delone Catholic odpowiedział na Facebooku.

Zgodnie z tym stwierdzeniem zasada wstępnego zatwierdzenia ma na celu pomoc studentom.

“Wczesne wydanie wytycznych i dodanie do nich było proaktywnym podejściem, aby zapobiec zakłopotaniu ucznia i rozczarowaniu odmową wstępu na studniówkę z powodu wykroczeń związanych z ubiorami” – czytamy w poście.

Śledź Ree Hines w Google+.