Poznaj lekarza z Maryland, który sprawia, że ​​dzieci śmieją się, dając im strzały

Michael Darden działa magicznie. Ale podczas występu nie nosi peleryny ani top hat, tylko stetoskop na szyi.

Pediatra stał się sensacją wirusową po tym, jak jedna z mamek opublikowała na YouTube film o lekarzu, który dał jej synowi parę szczepionek – i sprawił, że maluch zachichotał podczas ich odbierania..

Darden, 62, twierdzi, że nie ma lekkiego podparcia, jeśli chodzi o jego metodę. Zamiast tego chodzi o staroświecki sposób opieki nad pacjentem, coś, co powiedział, że więcej lekarzy w tym kraju potrzebuje lekcji.

“Większość ludzi ma więcej relacji z recepcją lub pielęgniarką”, mówi Darden, który nawet nie zatrudnił pielęgniarki w swojej solowej praktyce, położonej około 15 mil na północny wschód od Waszyngtonu, D.C. w Lanham w stanie Maryland..

Oprócz relacji z pacjentami, Darden jest również znany z spędzania z nimi czasu.

“Pozostali lekarze, w ciągu 10 minut, po prostu chcą cię tam zostawić,” powiedziała Mekedes Mekonnen, kobieta, która opublikowała teraz wirusowy film jej syna. Doktor Darden tego nie robi. Nie spieszy się. Bawi się z dziećmi. On jest najlepszy.”

Obraz: Dr. Michael Darden's uncommon bedside manner was on display in a viral video when he gave toddler, Noah Raey (cq) his vaccinations.
Dr Michael Darden daje Noahowi Raey, teraz 4, przytulenie. Stary film śmiechu Noa podczas robienia zdjęć stał się wirusowy.André Chung / dla NBC News

Mekonnen oryginalnie wzięła wideo swojego syna, Noego, który miał wtedy około sześciu miesięcy, aby pokazać jej krewnym w Etiopii, jakiego rodzaju lekarza, którego znalazła.

“Nasze policzki bolały przy pierwszym przyjściu” – przypomniała sobie ich pierwsza wizyta.

W filmie Noah, teraz 4, siedzi na kolanach swojego taty, gdy dostaje jedno uderzenie w każde udo. Maluch jest rozproszony przez głupotę Dardena i, w pewnym momencie, rzuca się na niego cała masa tkanek. Film został obejrzany ponad 3,1 miliona razy, ponieważ Mekonnen opublikował go na YouTube 27 marca 2012 roku.

Darden zakazuje teraz nagrywania wideo podczas wizyt (chociaż zdjęcia są dozwolone) po tym, jak jeden pacjent zaplanował sesję wizytową pod fałszywym pretekstem i zaczął ją nagrywać, jak uważa lekarz, z nadzieją na stworzenie kolejnej sensacji wirusowej.

“To po prostu stało się śmieszne”, powiedział o całej uwadze, jaką otrzymał jego praktyka.

Ale Darden rozumie, dlaczego tak wiele osób zostało przyciągniętych do filmu. Powiedział, że to sposób myślenia pozbawiony zbyt wielu pediatrów.

“Nie sądzę, że cała koncepcja metody przyłóżkowej jest nauczana w szkole medycznej. To nie jest nauczane w programach pobytowych, ale zawsze jest tak ważne “- powiedział.

Obraz: Dr. Michael Darden's uncommon bedside manner was on display in a viral video when he gave toddler, Noah Raey (cq) his vaccinations.
Noe daje swojemu lekarzowi piątkę podczas ostatniej wizyty.André Chung / dla NBC News

Dzieci mają wiele powodów, aby bać się gabinetu lekarskiego, ale zbyt wielu lekarzy nie radzi sobie z uzasadnionymi obawami.

“Wchodzimy w ich osobistą przestrzeń i od razu są na linii obrony, szturchamy, szturchamy lub słuchamy tu i tam, oczywiście, boją się” – powiedział. “Kiedy trzeba dać im szansę, są już na krawędzi, nigdy nie będą chcieli wrócić.” Dziecko zacznie krzyczeć, gdy tylko podjedziecie na parking.

Ale Darden wie, że praktyka solowa zapewnia mu większą elastyczność w dzisiejszym świecie medycznym, gdzie normą są praktyki grupowe, często prowadzone przez konglomeraty medyczne..

“Jestem w trakcie wykonywania czynności życiowych, a także lekarskich i pozwala mi mieć większy kontakt twarzą w twarz z pacjentami i ich rodzinami. Po jakimś czasie, zwłaszcza gdy jestem solistą, a nie w grupie, znam pacjentów takich jak członkowie rodziny i patrzą na mnie jak na członka rodziny “- powiedział.

Darden zwykle spędza około 30-45 minut ze swoimi pacjentami. “Tyle czasu” pewnie by cię zwolniło “gdzieś indziej, zauważył.

“To niefortunne, ponieważ powoduje dużą różnicę w poziomie komfortu dzieci” – powiedział

Dodatkowy czas dla pacjentów wraz z ograniczoną liczbą personelu medycznego skutkuje długimi dniami pracy dla Darden. Ma dwie zmiany pracowników i zwykle nie opuszcza biura do 8 lub 21.00.

“To, co naprawdę jest dla mnie cenne, to to, że po 32 latach robienia tego dostaję wynagrodzenie od uśmiechów dzieciaków śmiejących się lub ściskających mnie” – powiedział – “To dla mnie więcej niż cokolwiek innego. To tak, jakbym miał rodzinę liczącą 3000 lub 4000 dzieci. “

Obraz: Dr. Michael Darden's uncommon bedside manner was on display in a viral video when he gave toddler, Noah Raey (cq) his vaccinations.
Noe i jego rodzice, Mekedes Mekonnen, trzymający swoją 6-tygodniową siostrę i tatę, Raey HailegiorgisAndré Chung / dla NBC News

Mekonnen i jej mąż, Raey Hailegiorgis, ostatnio dodali kolejnego pacjenta do planu Darden: sześciotygodniowa Gabrielle.

“Tak naprawdę jeżdżę godzinę, żeby zobaczyć się z nim, kiedy jest inny lekarz dwie minuty od mojego domu”, powiedział Mekonnen. “Nigdzie nie pójdziemy. On jest tego wart. “

Śledź autora TODAY.com Eun Kyung Kim na Twitterze.