Powiązane dzieci: Czy naprawdę drzemią lepiej w lodowatych chwilach?

Kochanie na dworze jest zimno.

Dla wielu nordyckich rodziców oznacza to doskonałą pogodę w czasie drzemki, jak wynika z ostatnich doniesień BBC o tym, jak skandynawskie matki rutynowo kładą swoje dzieci na drzemki na zewnątrz, nawet gdy temperatury są regularnie poniżej zera. Teoria? Niemowlęta drzemią od jednej do półtorej godziny, kiedy śpią na mrozie, a świeże powietrze jest dobre dla płuc dziecka. (Czy wspominałem, że drzemią dłużej ?? !!)

Oczywiście może to wydawać się szokujące dla niektórych z nas, którzy są prane w mózgach – przez książki dla dzieci i nadopiekuńcze babcie – aby wierzyć, że nasze dzieci muszą być spakowane, owinięte w pelerynę iw pełni wyposażone, gdy są wystawione na działanie czynników zewnętrznych..

Robić babies really sleep better in the cold?
Czy dzieci naprawdę lepiej śpią na mrozie? Dzisiaj

A jednak wydaje się ekstremalne, aby na zewnątrz wychodzić małe dziecko na mrozie, od kiedy to wieść, że rodzice będą niemalże na nogach, aby ich dzieci mogły spać? Jedno z moich dzieci spało tylko dwie godziny w swoim łóżeczku. Pewnej nocy nie miałem serca obudzić jej po podróży, więc pozwoliłem jej spać w jej dziecięcym foteliku samochodowym w łóżeczku (tak, włożyłem fotelik do łóżeczka). Spała przez 8 godzin. Nie trzeba dodawać, że potem spała w tym foteliku samochodowym w łóżeczku, każdej nocy przez trzy miesiące.

Zastanawiam się, czy mroźna skandynawska wyprawa na poważne “Z” jest naprawdę szalona?

Moja córka zawsze spała lepiej (i dłużej) po popołudniowym spacerze w rześkim powietrzu w swoim wózku, gdzie zasypiała. Potem usiadłem na zewnątrz z nią na frontowej ścianie mojego domu – w płaszczu – podczas gdy ona drzemała. Czasami przez dwie do trzech godzin.

Inne matki osiągnęły również rodzaj “nirwany snu” przy pomocy trochę zimnego powietrza.

Deborah Bertolino Waring z Plano w Teksasie mówi, że jej syn urodził się 3 tygodnie przedwcześnie i aby pomóc mu spać, lekarz powiedział jej, że chłód jest zdrowszy niż ciepły. Teraz dorósł, ale kiedy mieszkał w domu, nigdy nie oddawał ciepła powyżej 68 stopni.

Mama z Los Angeles Mary Kay Holmes powiedziała, że ​​w wieku od 3 do 7 lat jej dziecko cierpiało na chorobę płuc, która wprawiała w zakłopotanie lekarzy. “Jako jeden z około 500 środków, które próbowaliśmy, zabrałbym ją na zewnątrz w zimną noc, zawinąłem ją w koc i przytrzymałem tak, by mogła spać. To było brutalne, ale pomogło “- powiedział Holmes.

Natasha Wehba, urodzona i wychowana w Sankt Petersburgu, Rosja, mówi, że w Rosji uważa się za “zdrową sen z zimnym, świeżym powietrzem. Wzmacnia system odpornościowy. “Dodała:” Moi rodzice przez cały rok łamali okna, nawet w zimie. “

Wystarczająco dobrze dla mnie. Kim jestem, aby rozpocząć nową “zimną wojnę” z Rosjanami?

A co z moją dużą dziewczynką? Ma 13 lat i nadal uwielbia spać na mrozie. W rzeczywistości, ona nalega na spanie z wentylatorem wiejącym wysoko, bezpośrednio skierowanym na jej głowę. Może to biały szum. Może to umiejętność tulenia się pod ciężarem ciepłych okryw i wciąż jest w stanie utrzymać znośną temperaturę ciała.

Podobnie jak wszystko, co dotyczy wychowywania dzieci, niezależnie od tego, czy chodzi o karmienie piersią, uzależnienie binky, czy ludzkie “totyczki”, debata z pewnością się ogrzeje. Ale jest jedna rzecz, na którą wszyscy rodzice mogą się zgodzić – chcemy, żeby nasze dzieci spały. Zaczekaj … POTRZEBUJEMY naszych dzieci do snu.

Jeśli to oznacza wiązanie dziecka jak maleńkiego Eskimosów – a może nawet samodzielne stawianie czoła mroźnej temperaturze – cóż, jestem z tym fajny.

Jaka jest najbardziej ekstremalna rzecz, jaką zrobiłeś, aby dziecko spało? Porozmawiaj o tym na naszej stronie na Facebooku.