Podróżujesz z dzieckiem? Uzyskaj prawe miejsce na samolot

Rodzina z Kalifornii startująca z przelotu United Airlines w zeszłym tygodniu w sporze o przewoźnika niemowlęcego stawia pytanie: Jak rodzice wybierają właściwy fotel pasażera dla swojego dziecka?

“Rodzice mogą szukać naklejek z napisem” Zatwierdzone przez FAA “, ale na etykiecie zatwierdzonego ograniczenia powiedzą tylko:” To ograniczenie jest zatwierdzone do użytku w pojazdach silnikowych i samolotach. “Rodzice mogą się łatwo pogubić,” powiedział ekspert rodziny podróży Anya Clowers z JetwithKids.com.

Federalna Administracja Lotnictwa zezwala dzieciom w wieku dwóch i trzech lat na swobodne latanie samolotem, jeśli siedzi na kolanach osoby dorosłej. Ale agencja zgadza się z National Transportation Safety Board, American Academy of Pediatrics i innymi grupami, że dzieci są bezpieczniejsze, gdy są powściągliwe na swoich miejscach.

Melissa Bradley powiedziała, że ​​kupiła osobne miejsce dla swojej 1-letniej córki i wsiadła na pokład samolotu United 26 stycznia z zatwierdzonym przez FAA przewoźnikiem dla niemowląt. Ale Bradley odkrył, że wyznaczone miejsce jej dziecka jest zbyt wąskie, aby pomieścić przewoźnika. Wspomniała o problemie stewardesy, ale ostatecznie została usunięta z samolotu za zakłócenie porządku i zmieniono rezerwację na późniejszy lot.

Przepisy FAA stwierdzają, że jeśli zatwierdzony system bezpieczeństwa dla dzieci (CRS) nie mieści się w fotelu samolotu, linia lotnicza musi “dostosować CRS do innego miejsca w tej samej klasie usług.”

“W tym stwierdzeniu nie ma dwuznaczności” – powiedziała Deborah Hermann, przewodnicząca NTSB.

Wybór odpowiedniego siedzenia

Ale zakup odpowiedniego siedzenia może być trudny. Niektóre systemy zabezpieczające dla dzieci są zatwierdzone do użytku w pojazdach mechanicznych, ale nie w samolotach. Obecny system przytrzymywania dzieci (Aviation Aviation Restraint System) został zatwierdzony do użytku w samolotach, ale nie w samochodach.

Aby dodać do zamieszania, FAA nie publikuje listy zatwierdzonych marek i modeli systemów zabezpieczających dzieci. W tym celu rodzice muszą przeszukiwać podróże rodzinne i strony firmowe, które mogą, ale nie muszą być integracyjne lub aktualne. Następnie muszą upewnić się, że wybrany przez nich system mocowania dzieci ma etykietę certyfikacyjną FAA.

JetwithKids.com wymienia i przegląda niektóre foteliki dziecięce zatwierdzone przez FAA, ale Clowers twierdzi, że nie jest świadoma żadnej witryny z listą all inclusive.

Gdy rodzice wybiorą zatwierdzony przez FAA system zabezpieczający dla dzieci, muszą nauczyć się, jak korzystać z tego siedzenia i szukać przydziału na stanowisko samolotu odpowiadającego ich potrzebom..

W grudniu FAA opublikowało wideo instruktażowe na swojej stronie internetowej pokazujące, w jaki sposób prawidłowo zainstalować system zabezpieczający dziecko w samolocie. Jeśli chodzi o przydzielenie miejsca, wytyczne i systemy rezerwacji mogą powodować zamieszanie. Na przykład fotelik dziecięcy powinien być umieszczony w siedzeniu przy oknie, tak aby nie blokował drogi wyjścia ewakuacyjnego dla innych pasażerów. Zatwierdzonych przewoźników nie można używać na siedzeniach przy wyjściowym rzędzie ani przed nimi. I chociaż siedzenia z przegrodami i fotele premium oferują dodatkowe cale, te siedzenia nie zawsze są dostępne i czasami wymagają dodatkowych opłat.

Rodzaje samolotów również mogą wpływać na dopasowanie, powiedziała rzeczniczka FAA Alison Duquette. “Nie wszystkie foteliki dziecięce pasują, ale siedzenia, które są zatwierdzone, powinny pasować.”

Ale Sarah Tilton, adwokat zajmująca się bezpieczeństwem pasażerów dziecięcych w firmie Britax, ostrzega, że ​​”problemy ze zgodnością między fotelami samochodowymi (z przodu lub z tyłu) i fotelami samolotowymi mogą wzrosnąć, gdy widzimy, że linie lotnicze zmniejszają przestrzeń na nogi, aby pomieścić więcej pasażerów w kabinie. To zmniejszenie przestrzeni na nogi ograniczy przestrzeń do zamontowania tylnego siedzenia samochodu. ”

Zachowaj spokój

Jak dowiedzieli się Bradley i kilku innych rodziców, nawet jeśli rodzice dzwonią z wyprzedzeniem, aby powiadomić linię lotniczą, że biletowany pasażer będzie korzystał z systemu zabezpieczającego przed dziećmi, czasami siedzenia są zbyt małe, aby umożliwić prawidłową instalację.

“Linie lotnicze są zobowiązane do uwzględnienia CRS w tej samej klasie usług”, powiedział Clowers. “Nie poddawaj się i sprawdź fotel. Ryzyko bezpieczeństwa dziecka nie jest odpowiedzią. Porozmawiaj z przełożonym i zachowaj spokój. ”

“Pozostały spokój może być trudną częścią”, powiedziała dr Marilyn J. Bull, dyrektor medyczny programu, który bada bezpieczeństwo fotelika dziecięcego w Riley Hospital for Children w Indianapolis w stanie Indiana. “Trudno jest latać z małymi dziećmi i następnie dodaj kłopoty z miejscami na górze. Wiele razy rodzice nie znają rzeczy, o które powinni się pytać lub robić. “

Agenci linii lotniczych i członkowie załogi czasami też nie wiedzą, co robić.

Niektórym rodzicom powiedziano niepoprawnie, że muszą sprawdzić przewoźnika zatwierdzonego przez FAA i podróżować z dzieckiem na kolanach. A Bull niedawno siedział w rzędzie przed matką, która posłusznie przypięła dwójkę swoich dzieci do fotelików podwyższających bez zatwierdzenia FAA, przygotowując się do lotu. – Stewardesa ciągle powtarzał matce, że musi zabrać dzieci z tych podwyższonych foteli, ale nie mogła wyjaśnić matce, dlaczego.

“Być może najważniejszą kwestią jest to, że linie lotnicze nie wydają się znać przepisów FAA, a stewardessy nie wydają się być zainteresowani ich poznaniem” – powiedziała Kate Hanni, założycielka FlyersRights.org. “Nasze dzieci zasługują na coś lepszego”.

Ale Sara Keagle, stewardesa, która pisze blog Flying Pinto, nie zgadza się z tym, że stewardessy nie znają przepisów FAA. “Nigdy nie byłem w trakcie lotu, w którym musieliśmy usunąć fotelik samochodowy” – powiedziała. “Wierzę, że stewardesy są gotowe do przestrzegania zasad.”

Mimo to przewodniczący NTSB, Hermann, powiedział, że chciałaby uzyskać lepsze informacje dla załóg lotniczych na temat tego, co należy zrobić, gdy fotelik dla dziecka zatwierdzony przez FAA nie pasuje do przypisanego fotelika.

“Jest to kwestia, której rodzice nie powinni spierać się z personelem pokładowym o tym, kiedy zabierają dziecko w podróż” – powiedziała. “Rodzice nie powinni być karani za robienie właściwych rzeczy”.

[email protected]

Opinia zwrotna dla Harriet Baskas

fałszywy

Wyślij Harriet Baskas e-mail.

falseTextFormfalsefalse

Wszystko o tobie…

UseNoReqNoUseNoUseNoUse

Proszę, nie tagów HTML.

Nie używać