Pani Prezydent, w 2040? 11-latek tłumaczy walkę o zmianę konstytucji

Alena Mulhern nie jest typową kandydatką na prezydenta. 11-latek nadal jest w szóstej klasie i nie będzie działać do 2040 roku. Co ważniejsze dla niej, Alena została adoptowana z Chin jako niemowlę i będzie musiała zmienić Konstytucję USA, by służyć tylko temu krajowi Kiedykolwiek wiadomo.

11-latek urodzony w Chinach: Chcę kandydować na prezydenta w 2040 roku

Jun.01.201603:53

Pochodząca z Kingston w stanie Massachusetts Alena po raz pierwszy ogłosiła swój cel dotarcia do Białego Domu po obejrzeniu drugiej inauguracji prezydenta Baracka Obamy w telewizji.

“Słyszała, jak mówił:” Jesteśmy wierni naszemu wyznaniu, kiedy mała dziewczynka … wie, że może osiągnąć sukces we wszystkim, czego chce, ponieważ jest Amerykanką “i powiedziała:” Chcę być prezydentem “,” matka Aleny “. Barbara Caparell przypomniała. “Powiedziałem:” Cóż, kochanie, to jedyna rzecz, której nie możesz być. ” To było bolesne. “

Alena Mulhern and her mom
Alena Mulhern jako dziecko z jej przybraną mamą, Barbarą Caparell.DZISIAJ

Chociaż Alena uważa się przede wszystkim za “Amerykanina”, nie może zostać prezydentem, ponieważ nie jest naturalna. Jest to wymóg kwalifikowalności, który jest głęboko “niesprawiedliwa” dla osób takich jak ona.

“Są dzieci, które będą idealnym kandydatem na prezydenta, ale odmawiamy im tej szansy” – wyjaśniła Alena.

Przeczytaj więcej o inspirujących dzieciach: # 1000BlackGirlBooks założyciel zbiera książki dla bibliotek, szkół

Alena Mulhern
11-letnia Alena Mulhern planuje kandydować na prezydenta w 2040 roku, mimo że urodziła się w Chinach.DZISIAJ

Szósta równiarka przekuwa teraz swoją miłość do polityki w walkę o zmianę. W ubiegłym roku napisała do prezydenta Obamy i stanęła przed ustawą stanową stanu Massachusetts, aby bronić swojej sprawy. Ma nadzieję, że jej lokalni ustawodawcy wydadzą rezolucję wzywającą Kongres do rozważenia zmiany art. II Konstytucji Stanów Zjednoczonych, który szczegółowo określa kwalifikacje na prezydenta.

Ponieważ Alena czeka na omówienie projektu w Bostonie, pozostaje optymistką.

Alena Mulhern
Alena Mulhern umieszcza nalepkę na zderzak do swojej kampanii na samochodzie swojej matki.DZISIAJ

“Nie robię tego tylko dla mnie … Robię to dla każdego, kto jest podobny do mnie i ma wielkie marzenie” – powiedziała Alena.

Sprawdź platformę Aleny na 2040 poniżej!

Alena Mulhern
11-letnia Alena Mulhern, która planuje kandydować na prezydenta w 2040 roku, mimo że urodziła się w ChinachAngeliki Jackson / DZISIAJ