Och, kochanie (ciasta)! Zobacz trend “smash”, biorąc burze na 1-letnich imprezach

Słynny roczek będzie obchodził swoje urodziny jutro, i chociaż nie ma jeszcze słowa na temat tego, czy mały książę George zadzwoni w drugim roku życia, sadząc swoją twarz w “roztrzaskanym torcie”, możemy oczywiście mieć nadzieję.

Gdyby książę William i księżna Kate wzięli udział w tym trendzie, dołączyliby do legionów rodziców, którzy przyjęli tort, czyli imprezę urodzinową, w której nowi dorośli 1-latkowie otrzymują ciastka do zniszczenia- uroczo – przed przyjaciółmi i rodziną.

Poprosiliśmy fanów TODAY o ich ulubione zdjęcia “smash cake” – i nie zawiedli!

POWIĄZANE: “Rozbijanie” burzy porywające imprezy urodzinowe dla dzieci

Dzięki uprzejmości Annie Sessa

“Zazwyczaj, gdy masz ciasto, masz dwa ciastka” – powiedziała TODAY.com Rachel Florio-Urso, ekspertka od trendów dla gwiazd. “Masz jeden dla dorosłych i jedzą to z ładnym widelcem i nożem, a potem masz jeden dla swojego malucha, a ty po prostu umiesz je postawić na krzesełku z wysokim krzesełkiem i pozwolić im mieć zabawa z nim. “

Nola Ying rang in her first birthday with this whipped cream cake.
Nola Ying zadzwoniła w swoje pierwsze urodziny z tym bitą śmietaną.Meena Duerson

Chociaż mogła nie wymyślić tego trendu, Florio-Urso użyła go dla czwórki jej dzieci. “Właściwie, dla mojego pierworodnego, po prostu pozwoliłem jej rozbić na wielkim torcie [dla dorosłych]”, powiedziała ze śmiechem.

Dzięki uprzejmości Brandi Christine

A także piekarnie wprowadziły ten trend. Od momentu premiery “Królowej ciastek” w Edina w stanie Minnesota około 10 lat temu, piekarnia Terri Leckas rozdawała darmowe, mniejsze “Teeny Cakes” dorosłym, którzy również kupują większe ciasta, aby świętować pierwsze urodziny dzieci.

POWIĄZANE: 15 najzabawniejszych miejsc, w których dzieci zasnęły: To nie może być wygodne!

Dzięki uprzejmości Jamie Pruitt

“Jeśli chodzi o motyw zwierząt w dżungli, zrobimy małe ciasto Teeny, które będzie pasować”, powiedział Leckas TODAY.com. “Może, ma na sobie małą tygrysią twarz.

Dzięki uprzejmości Jessica Marascio

Zauważyła, że ​​trend ten jest bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej, zwłaszcza że rodzice domagają się większych ciastek typu “roztrzaskać”, które działają lepiej w aparacie.

Dzięki uprzejmości Jamie Williamson

“Ludzie chcą większego ciasta, ponieważ mają zrobione specjalne sesje zdjęciowe” – dodała. “Chcą więcej bałaganu i chcą, aby postęp tortu był skończony”.

Dzięki uprzejmości Jennifer L Fisher

Właścicielka własnej firmy zajmującej się projektowaniem ciastek w Connecticut, Erica OBrien, powiedziała, że ​​bierze roztrzaskane ciasta. “Myślę, że kiedy się na to zgodzisz, wiedząc, że to będzie ostateczny wynik, to nie jest tak bolesne, jak praca nad dziełem sztuki, którego spodziewasz się podziwiać przez całą wieczność” – powiedziała.

POWIĄZANE: Dlaczego powinieneś pozwolić swoim dzieciom jeść (trochę) niezdrowe jedzenie

Dzięki uprzejmości Joanny Good

Przed przeprowadzką do Kalifornii, Eryn Kalavsky, który pracuje na stronie internetowej o nazwie The Chic, połączył siły z dwoma swoimi przyjaciółmi z Brooklynu, aby zorganizować przyjęcie urodzinowe dla swoich dzieci, w tym jej córki, Livy..

“Urodziny były w październiku, w okolicach Halloween, więc urządziliśmy imprezę o tematyce Halloween” – powiedział Kalawski TODAY.com. “[Roztrzaskane ciasto Livy’ego] było lampionem, a ja zrobiłem marchewkowe ciasto”.

Dzięki uprzejmości Tailee Dean Schrock

Przygotowanie, jak powiedziała, było kluczowe. Matki robiły sobie babeczki (chcąc delektować się pieczywem bez towarzyszącego mu gigantycznego bałaganu), a także ciasta dla dzieci do zniszczenia. Przedtem, pozwalając trzem dziewczynkom rozluźnić się z roztrzaskanymi ciastkami, rodzice rozwinęli upuszczoną tkaninę i umieścili na niej dzieci..

“Wszyscy śpiewaliśmy” Happy Birthday “i pozwoliliśmy każdemu z nich odkrywać – dodał Kalavsky. “Jedna z dziewcząt była trochę zaniepokojona, a jej mama pomogła jej wyjść. Drugi po prostu na to spojrzał. I Livy po prostu pojechała do miasta bez wahania. Kiedy już się zaczęli, wszędzie było ciasto. “

Dzięki uprzejmości Rick Smith

Rick Smith, który prowadzi popularną stronę internetową Taty Noego, przypomniał sobie czas, w którym jego rodzina w 2012 r. Zarzuciła przyjęcie dla syna. Mimo tego, że Noah czerpał radość z niebieskiego luftu – podpowiedź pod tytułem “Our little Smurf!” – Smith polecił innym wybory kolorystyczne na szczyt roztrzaskanego ciasta.

“Możesz nie chcieć używać niebieskiego lub czarnego szronu”, napisał. “Są naprawdę brudne i trudne do oczyszczenia, [i] mogą pozostawić trwałą plamę na twarzy, dając ludziom znać, co robisz.”

Dzięki uprzejmości April Brown

Jego inne wskazówki to bycie blisko wanny, aby umożliwić szybkie sprzątanie, przyniesienie drugiej garderoby (zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców) i przygotowanie się na wszystko, aby “nie wyglądać tak, jak sobie wyobrażasz, ale cieszyć się każdą chwilą!”

Kalawski zaproponował kolejną pomocną wskazówkę: “Miej dużo chusteczek w torbie”.

Dzięki uprzejmości Stephanie Paciullo S

Aby uzyskać zdrowszą przekąskę, “używaj wszystkiego z mniejszą ilością cukru”, mówi Florio-Urso. “Używałbyś bardziej naturalnego, mączystego ciasta [być może] wanilii. A będziesz trzymał to bardzo prosto. W rzeczywistości można użyć puddingu czekoladowego jako wisienki na waniliowym cieście, zamiast lukru z lukrem cukrowym. Bez orzeszków ziemnych, ponieważ nie wiesz, czy mały [może być uczulony]. “

Dzięki uprzejmości Caryn Campos

Z lub bez rozbitego ciasta, rodzice powinni pamiętać, że wydarzenie powinno dotyczyć ich dzieci – doradził Florio-Urso.

POWIĄZANE: #StartTODAY: 9 sposobów nauczenia dzieci o odżywianiu, kondycji, pieniądzach, organizacji

“Wydaje mi się, że zbyt wielu rodziców ma pierwsze urodziny bardziej dla siebie, a nie dla dziecka”, powiedziała. “Ciesz się więzi z dzieckiem w tym czasie. Tu nie chodzi o ciebie i o szampana ze znajomymi. Chodzi o ciebie, ciesząc się czasem z dzieckiem.

Dzięki uprzejmości Jillian Eckel

Kalavsky – teraz matka zarówno dla Livy, 2½, jak i dla czterotygodniowego Milesa – powiedziała, że ​​impreza typu “smash-cake” może służyć jako metafora rodzicielstwa.

Dzięki uprzejmości Lauren Colombo Orbes

“Dzieci mają być niechlujne” – powiedziała. “Myślę, że jedną z najtrudniejszych części rodzicielstwa jest zaakceptowanie tego faktu … Niech będą bałagani i bawią się dobrze, ale możesz to zrobić w sposób, który zaspokoi twoją potrzebę posiadania rzeczy, które nie zostały całkowicie zniszczone.”

POWIĄZANE: Jak oszukać swoje dzieci do jedzenia ich warzyw

Smith zgodził się, mówiąc TODAY.com: “Najbardziej pamiętne momenty rodzicielskie powstają, gdy wyrzucamy reguły przez okno i po prostu pozwalamy swoim dzieciom bawić się”.

Dzięki uprzejmości Wendy Katz Rapp

Samozwańcza Królowa Ciast widziała kolejną przewagę tego trendu.

“Im młodsze karmicie je, tym lepiej w mojej książce” – powiedział Leckas. “Kiedy go posmakują, wrócą.”

Podziel się swoimi uroczymi zdjęciami dzieci, które robią ciastka na naszej stronie DZIŚ Parents na Facebooku.

Śledź pisarz TODAY.com Chris Serico na Twitterze.

Najsłodsze dziecko ma przed sobą “roztrzaskane ciasto”

22.2.201402:06