Oburzenie mediów społecznościowych skutkuje aresztowaniem w przypadku maltretowanego dziecka

Zdobądź jedną dla mediów społecznościowych.

DZISIAJ Rodzice zgłosili w maju historię Joshua Marbury i Alicii Quinney z Sherwood w stanie Oregon. Rodzice dwojga wrócili do domu z nocnej randki w marcu, aby odkryć, że najlepszy przyjaciel Marbury’ego, Markell Deon Hilaire, najwyraźniej zaatakował ich jednorocznego syna, Jakuba, podczas gdy był w Hilaire.

Nadużywane baby case
Jacob Marbury, w wieku 12 miesięcy po ataku.Joshua Marbury

Rodzice oczekiwali szybkiego aresztowania. Jednak dopiero pod koniec maja, gdy państwo ogłosiło, że nie będzie ścigać Hillaire’a z powodu precedensu Oregon, interpretującego legalną definicję “obrażeń fizycznych”, co utrudniłoby przekonanie w sprawie Baby Jacoba ponieważ jest za młody, by wyrazić, że doznał “znacznego bólu” w ataku.

POWIĄZANE: Zobacz, jak nowy pies pomógł 5-letniemu chłopcu z karłowatością stać na wysokościach

Sfrustrowani i rozpaczliwie żądający sprawiedliwości dla swojego małego chłopca, Marbury i Quinney pojawili się na Facebooku 20 maja, publikując zdjęcia ich poobijanego i posiniaczonego syna i prosząc, by opinia publiczna zażądała aresztowania. Zdjęcia i post Marbury szybko stały się wirusowe, a zwolennicy podpisali petycje, aby zmienić prawo w celu ochrony ofiar przemocy, takich jak Jakub. Post został udostępniony ponad 400 tys. Razy, odkąd Marbury opublikował go i zwrócił na siebie uwagę tak daleko jak w Europie.

Ostatecznie policja w Sherwood w stanie Oregon zatrzymała Hilaire, 27, w piątek, 3 czerwca bez incydentu po tym, jak Hilaire się ujawnił, zgodnie z komunikatem prasowym Sherwood P.D. oficer informacyjny Kapitan Mark Daniel. Hilaire został zaksięgowany na trzech oskarżeniach o przestępstwo: zbrodnicze złe traktowanie w pierwszym stopniu i napaść w trzecim i czwartym stopniu. Jego kaucja została ustalona na 10 000 $.

Markell Deon Hilaire
Markell Deon HilaireHrabstwo Washington

Aresztowanie to zwycięstwo zwolenników ruchu #justiceforjacob. Ale biuro prokuratora okręgowego w Washington wydawało komunikat prasowy, że nie może wypowiedzieć się na temat toczącej się sprawy, ale przypomina społeczeństwu, że aresztowanie nie zmienia problemu luki w prawie stanowym Oregonu w odniesieniu do ofiar, które nie mogą się same bronić:

ZWIĄZANE Z NIMI: Czy można zostawić w spokoju dom dziecka? Rodzice dzielą się na odpowiedź

“Mimo że w tym konkretnym przypadku zostały wniesione zarzuty, pozostaje konieczność ustalenia prawa Oregonu w celu ochrony podatnych ofiar. Zgodnie z obowiązującym prawem Oregonu, zwierzęta są bardziej chronione przed urazami fizycznymi niż wiele dzieci “, podało oświadczenie, wskazując link z większą ilością informacji na temat omawianego prawa Oregonu..

Quinney opublikowała aktualizację na swojej stronie na Facebooku w poniedziałek.

“W tym momencie nasza sprawa jest w rękach wymiaru sprawiedliwości. Dziękuję wszystkim za wsparcie i ciągłe wsparcie, ponieważ sprawa idzie naprzód. Będziemy dalej walczyć o prawo Oregonu, które zostanie zmienione! “- napisała.