Nota dla dziecka: Kliny na wysokim obcasie dla dzieci – moda na przód lub faux pas?

Nie jest tajemnicą, że kobiety uwielbiają wysokie obcasy. Heck, Manolo Blahnik był praktycznie piątym przyjacielem w “Seks w wielkim mieście”. Ale to były dorosłe kobiety, więc zdecydowanie było to dopuszczalne, a może drogie, modne.

Teraz projektanci robią szpilki dla małych dziewczynek, a rodzice je kupują. Babble ostatnio zakwestionował sens sprzedawania 3-calowych klocków młodym dziewczętom – coś, co obecnie robi Michael Kors. Brązowy, boho-chic, espadrille klin z 3-calowym obcasem jest inkrustowany kryształkami i spodoba się każdemu młodemu fanowi Rachel Zoe. (Małe dziewczynki z bardziej zirytowanym, miejskim klimatem mogą być bardziej przyciągane do błyszczącej srebrnej wersji).

 

Podczas gdy buty są reklamowane jako przeznaczone dla małych dzieci / młodzieży, rozmiary wydają się być dla dziewcząt w wieku 6-10 lat. Michael Kors jest z pewnością modnym człowiekiem, ale nie jest pierwszym projektantem, który sprzedaje obcasy młodym dziewczętom. W ubiegłym miesiącu rodzice TLC napisali o tendencji dziewcząt w wieku przedszkolnym noszących espadryle. Wskazywali na parę sprzedaną przez Target o wysokości 2,25 cala. Mówiono, że te buty nie były przeznaczone tylko na specjalne wycieczki, ale były popularnym szkolnym strojem. I nie zapominajmy o brouhaha, który został podniesiony, gdy 5-letni Suri Cruise włożył parę złotych, niskich obcasów – a szpilki Suri były praktycznie mieszkaniami w porównaniu do 3-calowego klina.

Tak, dziewczyny chcą wyglądać i ubierać się jak dorośli i tak, te buty są urocze, ale czy dziewczęta w wieku szkoły podstawowej powinny mieć na sobie szpilki? Na pewno nie będą biegać i grać w nich. Lub, jeśli tak, istnieje duża szansa, że ​​skończy się z powodu kontuzji kostki.

Być może jeden mały recenzent Zappos.com butów Michaela Korsa powiedział to najlepiej. Madison1 napisał:

Te buty są takie słodkie. Niestety moja mama powiedziała, że ​​nie mogę ich zdobyć, ponieważ nie wolno mi nosić obcasów. “

Cóż, mama Madison1 nie pozwoli jej nosić obcasów – a co z resztą mamusi? Czy obcasy dla dziewczyn to nieszkodliwa i modna garderoba, czy też są faux pas? 

Dana Macario jest współautorką TODAY Moms i mamą Seattle dla dwóch małych dzieci.

Więcej historii związanych z modą od TODAY Moms:

Woskowanie, golenie i piercing, o mój! Kiedy jest to w porządku dla dziewcząt z animacji??

Co sądzisz o butach “Shape-up” dla małych dziewczynek?

Czy bikini push-up dla małych dziewczynek przekracza linię?