Nie ma tu małpowania! Maluch uczy się wspinaczki przed chodzeniem

W wieku 8 miesięcy niemowlęta zaczynają się czołgać lub bawić się klockami – ale mała Ellie Farmer była już odnoszącą sukcesy wspinaczką, zanim zdążyła przejść.

Niesamowite dziecko wspinające się po skałach wspięło się po ścianach, zanim zdążyło się przejść

Jun.29.201500:52

Jej rodzice, Rachael Farmer, lat 28 i 31-letni Zak Farmer, zbudowali kamienną ścianę w pokoju Ellie, gdy miała 2 miesiące. Sześć miesięcy później, gdy zaczynała się podnosić, używała ściany, by zrównoważyć, iw końcu z pomocą rodziców, nauczyła się wspinać na mur..

“To fizycznie niemożliwe, aby ją zabrać z siłowni!” Uwielbia po prostu wchodzić na ścianę i wspinać się “- powiedziała Rachael TODAY.com, opisując Ellie jako bardzo energiczne i pełne przygód dziecko, które regularnie się uśmiecha i dużo śmieje.

20-miesięczny Ellie Farmer is a rock climbing pro
20-miesięczna Ellie Farmer to profesjonalna wspinaczka skałkowa! Ma nawet swoją skałę w swoim pokoju dziecinnym.Dzięki uprzejmości Rachael Farmer

A kiedy nadszedł czas, aby się wspiąć, ona jest w strefie. Maluch, który od niedzieli ma teraz 20 miesięcy, ćwiczy pięć razy w tygodniu na siłowni.

To nie jest łatwy trening – niektóre sesje mogą trwać od 30 do 60 minut. Ale Rachael mówi, że to jej córka niestrudzenie kontynuuje wspinaczkę.

“Jest bardzo skupiona, kiedy naprawdę się wspina,” powiedziała mama Ellie. “Bardzo koncentruje się na rozmieszczaniu stóp i osiągnięciu szczytu”.

Wewnątrz społeczności wspinaczkowej ciężka praca i poświęcenie Ellie nie pozostały niezauważone. A jej pozytywne nastawienie sprawia, że ​​znakomita wspinaczka jest cennym momentem dla całej rodziny.

Zak Farmer high fives his 20-month-old rock climbing daughter, Ellie
Zak Farmer wygrywa swoją 20-miesięczną córkę wspinaczkową, EllieDzięki uprzejmości Rachael Farmer

Najwyższy mur, na jaki się wspięła, miał 7 stóp wysokości.

“Kiedy robi coś z sukcesem, uwielbia świętować,” powiedziała Rachael. “Odwraca się, krzyczy i klaszcze.”

Tym, co sprawia, że ​​jest to bardziej święto, jest to, że Ellie sama osiągnęła wszystkie te najważniejsze kamienie milowe. Jej rodzice starają się być nierozsądni w swojej technice coachingu, tylko ją dostrzegają, jeśli jest wyżej niż stopa od ziemi.

20-miesięczny Ellie Farmer is a rock climbing pro!
20-miesięczna Ellie Farmer to profesjonalna wspinaczka skałkowa!Dzięki uprzejmości Rachael Farmer

Ponieważ jest zbyt młoda, aby nosić uprząż, Ellie uprawia styl wspinaczki zwany “boulderingiem”, który nie wymaga żadnych lin. Zwykle jest bardzo niska w stosunku do ziemi i faktycznie spada dość często, zgodnie z jej matką. Ale za każdym razem, gdy wspina się Ellie, wspiera ją pad pod ścianą, która pomimo swojej nazwy jest bardzo puszysta. Jeśli jest stopą lub mniej nad ziemią i zagrożona upadkiem, jej rodzice nie interweniują, aby mogła poczuć upadek.

Jeśli jest wyższa, Ellie jest monitorowana przez obserwatora, oprócz jej mamy i taty, którzy wkroczą, jeśli będzie to konieczne. Do tej pory nigdy nie odniosła obrażeń podczas uczestnictwa w tym sporcie.

A kiedy jest mała, jest bardzo silna. Rachael mówi, że dzięki sile, którą zbudowała, Ellie może trzymać się dowolnego paska przez co najmniej 30 sekund. Uzyskany przez nią mięsień jest bezpośrednim wynikiem niezliczonych godzin, które poświęciła na poprawę.

“Myślę, że był to dla niej pełny postęp, dzieci są oczywiście silne, jeśli pozwolisz im pracować w sporcie, szybko je budują” – powiedziała Rachael.

Rachael Farmer, pregnant with daughter Ellie, traverses a rock face
Rachael Farmer, w ciąży z córką Ellie, przemierza kamienną twarzDzięki uprzejmości Rachael Farmer

Rachael i Żak Farmer wiedzieli, że ich córka będzie daleko przed nią. Na siłowni była nazywana “The Rock Prodigy”, gdy była jeszcze w macicy. Obaj są zawodowymi rywalami, z wieloletnim doświadczeniem w sporcie.

Rachael wspięła się na trzy dni przed Ellie. W konkursie, który odbył się w pierwszym trymestrze Rachael, zajęła 1 miejsce.

Idąc śladem matki, Ellie, znana teraz jako “Mała Małpa zen” ze względu na swój spokój i siłę, jest na dobrej drodze, by zacząć wspinać się na uprzęży przy swoich drugich urodzinach.

Rachael Farmer and her 20-month-old rock climbing daughter, Ellie
Rachael Farmer i jej 20-miesięczna córka wspinaczki skałkowej, EllieDzięki uprzejmości Rachael Farmer