Nauczyciel rozpętuje debatę, publikując swoją pensję w Internecie: “Nie możesz na niej żyć”

Ile powinien zapłacić nauczyciel?

Nauczycielka z Arizony Elisabeth Milich postawiła to pytanie w następstwie strajku nauczyciela w Wirginii Zachodniej, kiedy opublikowała zdjęcie jednego z jej odcinków wypłat na Facebooku, aby zainicjować debatę na temat rekompensaty dla nauczycieli.

Arizona teacher, Elisabeth Milich, shares her pay stub.
Nauczycielka z Arizony, Elisabeth Milich, rozpaliła debatę, kiedy udostępniła swój odcinek wypłaty w Internecie.DZISIAJ

W poście, którą od tamtej pory usunęła, sfrustrowany Milich zrobił zdjęcie rocznej części wynagrodzenia z wynagrodzenia, które pokazało, że przeszły one od 35 490 $ do 35 621 $, a wzrosły o 131 $..

“Zaśmiałem się, gdy zobaczyłem dawną pensję w porównaniu z nową” – napisała. “Potrzebuję wykształcenia, żeby to zrobić?”

Nauczyciel posts her annual salary online
Nauczycielka ze szkoły podstawowej w Arizonie opublikowała w Internecie wynagrodzenie, aby podnieść świadomość na temat niskich wynagrodzeń nauczycieli. Elisabeth Milich

Milich uczy się od siedmiu lat, a obecnie jest nauczycielem drugiej klasy w Whispering Wind Academy w Phoenix. Arizona ma jednych z najgorzej opłacanych nauczycieli szkół publicznych w kraju, ze średnią pensją w wysokości 47.218 USD, w porównaniu do średniej krajowej 58.353 USD rocznie według National Education Association Research.

“Wiem, że nie zarabiam dużo pieniędzy, ale kiedy widzę to czarno na białym, jestem jak” wow! “” Milich powiedział DZISIAJ. “Mam na myśli, uwielbiam uczyć, absolutnie kocham to, ale kiedy zobaczysz, jaka jest pensja, nie możesz na tym żyć. “

Milich powiedziała partnerowi NBC Phoenix, że często musi płacić za materiały studenckie, takie jak taśmy i markery, z własnej kieszeni. Wciąż spłaca kredyty studenckie 20 lat po ukończeniu college’u.

Posta Milicha znalazła się pośród nauczycieli z Arizony, protestujących przeciwko wyższym płacom, zainspirowanych strajkiem nauczycieli w Zachodniej Wirginii w zeszłym miesiącu, który zakończył się, gdy obiecano im podwyżkę o 5 procent.

Milich zauważył, że była w stanie pozostać w edukacji z powodu pensji jej męża, ale jej przyjaciele i współpracownicy nie mają tyle szczęścia.

“Moi przyjaciele nauczyciele, z którymi pracuję, pracują trzy i cztery prace, aby związać koniec z końcem” – powiedziała – “Wiem, że nauczyciele uczą dzieci w przedszkolu przez cały dzień, a potem wychodzą i idą kelnerką do Applebee’s”.

Próba nauczyciela w West Virginia kończy się po 4 dniach

28 lutego 2017 r00:27

Badanie przeprowadzone w 2017 roku przez Morrison Institute for Public Policy Uniwersytetu Arizony State wykazało, że 42 procent zatrudnionych w Arizonie nauczycieli w 2013 roku opuściło zawód po trzech latach, a kiedy skorygowane o koszty utrzymania, wynagrodzenie nauczyciela w szkole podstawowej w Arizonie jest najniższe w kraju.

Milich początkowo wysłała swoją pensję, aby uświadomić nauczycielom wynagrodzenie, ale postanowiła odłożyć ją po tym, jak trochę negatywnej uwagi otrzymywała..

Biuro gubernatora Arizony Doug Ducey wydało oświadczenie dla NBC News w odpowiedzi na problemy podniesione przez Milicha.

“Gubernator podniósł ceny za edukację K-12, a nauczyciele płacą najwyższy priorytet w budżecie. Średnia wypłata nauczyciela wzrosła w ubiegłym roku o 4,4 procent”.

Oświadczenie dodało, że wzrost płac jest posunięciem “we właściwym kierunku, ale jest jeszcze więcej pracy do wykonania”.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.