Najmłodsze imię dla dzieci w historii USA nie jest tym, co myślisz

Atticus i Olivia mają swój moment jako najlepsze nazwiska dla dzieci w 2017 roku, a Bear i Zendaya są na nogach.

Te nazwiska będą konkurować z Eleanor, Margaret, Jasper i Wyatt o supremację w 2018 roku.

Linda McCartney, Linda Evangelista and Linda Hamilton are part of the
Linda McCartney, Linda Evangelista i Linda Hamilton są częścią “najmodniejszej nazwy wszechczasów”. Getty Images / TODAY

Jednak istnieje jedno imię, które króluje najwyższe, jeśli chodzi o bycie najmodniejszym dzieckiem wszech czasów.

Weź łuk, wszyscy, Linda, tam.

Kiedy biotechnolog David Taylor przeanalizował nazwiska z wykorzystaniem bazy danych Ubezpieczeń Społecznych, stwierdził, że Linda cieszył się najdłuższym szczytem popularności każdej “modnej” nazwy w kraju od 1880 roku, a następnie Bretania, Debra i Shirley..

Nigdy więcej nie przegap historii imienia dziecka dzięki biuletynowi TODAY Parenting! Podpisz tutaj.

Opracował miernik, który bierze pod uwagę ogólną popularność nazwy i jak gwałtownie wzrósł i spadł. Ponadczasowa nazwa, taka jak Mary, nie może być uznana za modną, ​​ponieważ jest tak popularna od tak dawna, a skok nazwy Dineen był tylko krótkim fenomenem lat sześćdziesiątych..

Najbardziej popularne nazwy dla dzieci na 2017 rok…

29 listopada 2017 r01:29

Taylor uznał, że szczyt Lindy jako modnej nazwy trwał od 1938 do 1969 roku, w tym wybuch Lindy w 1947 roku, kiedy 5,48 procent wszystkich dziewcząt urodzonych w USA otrzymało to imię.

Ten skok nastąpił po tym, jak Jack Lawrence trafił w 1946 r. Piosenką “Linda”, która została napisana o 1-letniej Lindie Eastman, córce jego prawnika. Została Lindą McCartney, pierwszą żoną Beatlesów, ikoną Paula McCartneya.

Biorąc pod uwagę, że Emma, ​​najlepsze dziewczyny w bazie danych Social Security na rok 2016, należały do ​​1,01 procent urodzeń, prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy rocznego kolca, takiego jak Linda, chyba że Justin Bieber napisze hit “Emma”. “

Imiona dzieci na skraju wyginięcia, od Doris do Horacego

5 kwietnia 2017 r01:04

Niektóre z naszych najbardziej znanych Lindas, takich jak aktorka “Terminator” Linda Hamilton (ur. W 1956), supermodelka Linda Evangelista (1965) i aktorka “Egzorcystka” Linda Blair (1959) urodziły się podczas tego szczytowego okresu Linda.

Tylko 0,023 procent urodzeń kobiet w 2016 r., W sumie 434, spowodowało nazwę Linda, więc straciło ona na wartości od czasów swojej świetności.

W analizie Taylora, Dewey był jedynym chłopcem, który złamał 10 najlepszych, a to nastąpiło pod koniec XIX wieku od George’a Deweya, bohatera wojny hiszpańsko-amerykańskiej..

A więc Linda, nie bój się. To zajmie dużo podobnie myślących rodziców (i “Gwiezdne wojny”) dla takich jak Kylo i innych imion, by być najmodniejszymi wszechczasów.

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.