Najlepsze 6-palcowe produkty, które są bezpieczne i smaczne dla niemowląt

Ostatnie badania pokazujące, że niektóre produkty spożywcze sprzedawane jako “pokarmy pierwszego palca” dla dzieci mogą być dławiące, matki i ojcowie mogą być zdezorientowani co do karmienia nowych konsumentów, którzy dopiero uczą się karmić się.

DZIŚ zwrócił się do pediatry dr Tanyny Altmann, autorki “Co karmić dziecko” i jej matki 3, za jej zalecenia.

OBRAZ: Happy baby
Istnieje wiele zdrowych pokarmów dla palców, które może cieszyć się Twoje dziecko.Shutterstock

Samo karmienie to ważna umiejętność, dzięki której Twoje dziecko może uczyć się w wieku 8 lub 9 miesięcy i opanować je od 12 do 15 miesięcy. Bezpieczeństwo jest jednak kluczowe, ponieważ prawie każda żywność może stanowić zagrożenie zadławienia dla starszego niemowlęcia lub małego dziecka, jeśli nie zostanie należycie podana. Pamiętaj, że starsze niemowlęta mogą po prostu zaczynać dostawać zęby, i że jedzą poprzez zaciekanie jedzenia dziąsłami.

Oto moje 6 ulubionych ulubionych pokarmów dla niemowląt.

1. Groch

Gotowany na parze świeży, mrożony groszek ekologiczny jest moim ulubionym 15-miesięcznym dzieckiem! Niezwykle łatwe do parowania lub rozmrażania, są idealnym rozmiarem dla małych palców, które można poderwać, i mogą być łatwo zmiażdżone przez dziecięce dziąsła. Zielone warzywa mają prawie każdą witaminę i minerał, o którym możesz pomyśleć. Kiedy wcześnie wprowadzasz niemowlęta i często do zielonych warzyw, będą jeść więcej warzyw na całe życie!

2 jajka

Małe miękkie kawałki jajecznicy są doskonałym pokarmem dla pierwszego palca. Tak łatwo dla 9-miesięcznego-letniego, aby złapać i włożyć do ust. Jajka są zdrowym źródłem białka, tłuszczu i innych składników odżywczych. Robię jajecznicę w nocy (kto ma czas na gotowanie rano?) I szybko się rano podgrzewa na zdrową opcję śniadaniową dla wszystkich grup wiekowych.

3. Chrupki orzechowe

Całe orzechy są poważnym zagrożeniem zadławienia, ale kaszki z orzeszków ziemnych (chrupiące, przewiewne pakowane przekąski) chrzęszczą i rozpływają się między małymi dziąsłami. W Izraelu chrupki orzechowe są powszechnym pożywieniem pierwszego palca. Teraz wiemy, że wczesne i częste wprowadzanie białka z orzeszków ziemnych może zmniejszyć szanse dziecka na rozwój alergii na orzeszki ziemne w późniejszym życiu. Przecinałem je na pół przez pierwsze kilka miesięcy, dopóki nie poradzą sobie z całym zaciągnięciem się. Mój maluch zjada je przez garstkę!

4. Cheerios lub dowolne pełnoziarniste okrągłe płatki zbożowe

To ulubione zboże jest o wiele zdrowsze niż “chrupki dla dzieci”, z 5 prostymi składnikami, 3 gramami błonnika, bez fałszywych kolorów i tylko 1 gram cukru. (Nigdy nie pracowałem lub nie otrzymałem zapłaty od firmy, po prostu je uwielbiam!) Niosę mały pojemnik w torbie na pieluchy, aby uzyskać zdrową pełnoziarnistą przekąskę, gdy mój maluch zgłodniał, a mój 8-letni często kradnie je . Moja ogólna zasada wyboru zbóż dla dzieci to co najmniej 3 gramy błonnika i BRAK fałszywych kolorów, a wtedy wiesz, że to zdrowszy wybór!

POWIĄZANE: Niektóre “pokarmy z pierwszego palca” dla dziecka stanowią zagrożenie zadławienia, wynika z badań

5. Jagody

Jagody są obciążone witaminą C i innymi przeciwutleniaczami, aby pomóc nam zachować zdrowie. Kupuj ekologicznie, kiedy możesz i zawsze dobrze się myj. Gdy poza sezonem, kup je zamrożone. Mogą sprawić, że małe palce i języki będą fioletowe, ale są zdrowe, smaczne, miękkie, małe i łatwe w gumowaniu.

6. Fasola

Gotowane, miękkie ziarna lub soczewica są zdrowym źródłem białka, żelaza, cynku i błonnika na bazie roślin. Wielu rodziców może nie myśleć o dawaniu zwykłej fasoli dzieciom, ale są one w różnych kolorach i nawet fajnie się liczyć, więc idź bananami z fasolą! Zwykle lekko tłuczona fasola jest łatwa do odbioru dla starszych dzieci i małych dzieci. Stanowią świetny dodatek do lunchu lub jakiejkolwiek przekąski.

Badanie: Żywność dla dzieci może wyzwalać przyszłe słodycze

Sep.01.201500:27

Dr Tanya Altmann jest kalifornijskim pediatrą i autorką książki “Co karmić dziecko”.