Myślisz, że dojazdy są długie? Spróbuj zostać astronautą z dziećmi

Pewnego dnia, Briggs Worden, 5, opowiedział historię swojej matce, Anne McClain, astronautce z NASA. W szkole z dumą dzielił się wiedzą, że jego mama jest inżynierem.

“Powiedziałem:” Czy powiedziałeś im coś jeszcze? “A on powiedział:” Mamo, żaden z moich przyjaciół nigdy nie spotkał inżyniera przedtem! “38-letni McClain powiedział DZISIAJ, śmiejąc się. “Nic, co robią twoi rodzice, nie jest interesujące. Briggs uważa, że ​​bycie astronautą jest całkiem normalne.

Gdy Anne McClain was in kindergarten she wrote a book about traveling to space.
Kiedy Anne McClain była w przedszkolu, napisała książkę o podróżach w kosmos.NASA

Podczas gdy Briggs może być rozczarowany karierą matki i zbliżającą się podróżą na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w listopadzie, robi wrażenie, jak ona i kolega Nick Hague zarządzają rodzicielstwem z rygorami bycia astronautą.

Oto, jak to robią.

1. Są uczciwi wobec swoich (starszych) dzieci.

“Obaj mamy tę przewagę, że mamy zaplecze wojskowe” – powiedział McClain. “Jest bardzo podobny.”

Haga, lat 42, ma doświadczenie w rodzicielstwie solo ze względu na obowiązek służby wojskowej. Kilka lat temu żona Hagi, Katie, została wysłana do Iraku. Walczył z rodzicem i pracował. Podczas gdy mu się sprzeciwił, wiedział, że to część umowy.

Nacięcie Hague hopes to inspire others to fulfill their dreams, too.
Nick Hague ma nadzieję zainspirować innych do spełnienia swoich marzeń.NASA

I podobnie jak dzieci wojskowe, dzieci astronautów stają się świadome rzeczywistości pracy swoich rodziców. Dzieci Hagi, Asher, 7 i Hudson, 11 lat, rozumieją, że może to być niebezpieczne. Równoważenie tego strachu przez podkreślanie znaczenia eksploracji kosmosu pomaga.

“Briggs będzie dorastał widząc … co dzieje się za marzeniami,” powiedział McClain. “On zrozumie, ile wysiłku potrzeba (aby przejść do kosmosu).”

2. Przygotowują dzieci do długiej separacji.

Rodzicielstwo w ciągu dwóch lat szkolenia, a następnie, sześć miesięcy od miejsca, wiąże się z wyzwaniami.

McClain wiedział, że Briggs będzie walczył z jej długimi podróżami. Tak więc dała mu kalendarz, by skreślić dni, kiedy jej nie było. Kiedy rozmawiała z nim kilka dni po wyjściu na pierwszą podróż, uświadomiła sobie, że jej strategia nie działa idealnie.

“Powiedział:” Dlaczego jeszcze nie wróciliście? “Powiedziałem:” To długo potrwa “, a on powiedział:” Już odszedłeś na zawsze “- powiedział McClain..

Od tego czasu Briggs się przystosował. Kiedy wyszła niedawno, zaczął płakać. Czując się winna, zadzwoniła z samochodu tylko po to, by dowiedzieć się, że jest całkowicie szczęśliwy. Dali mu wodę sodową i wyzdrowiał.

Podczas gdy na stacji kosmicznej McClain i Haga mogą porozmawiać co tydzień z rodziną za pomocą linku do wideo. Ale wiedzą, że ich małżonkowie zajmą się wszystkimi bezpośrednimi potrzebami.

Gdy Nick Hague saw
Kiedy Nick Hague zobaczył “Gwiezdne wojny” w wieku 3 lat, wiedział, że pewnego dnia chce wyruszyć w kosmos.NASA

“Dużo rodzicielstwa – nie ma możliwości obejścia tego – spadnie na ramiona małżonka w domu”, powiedział Haga. “Ciągły dialog pomaga mi zaangażować się”.

3. Tworzą znaczące tradycje.

“Jestem skoncentrowany na laserze, spędzając czas z rodziną, kiedy tam jestem. Chłopcy wiedzą, że mam zamiar odrzutowiec, a tata zasypia. Wiedzą też, że będziemy mieli pizzę i obejrzymy film – powiedział Hague.

Haga i jego synowie krytykują “Gwiezdne wojny”.

“To tradycja rodzinna” – powiedział. “Zawsze możesz zagłębiać się w rzeczywistość. Fakt, że w kulturze popularnej jest przestrzeń, podnosi jej świadomość. “

Podczas training periods, Anne McClain has learned how to parent her 5-year-old from a distance.
Podczas treningów Anne McClain nauczyła się wychowywać pięciolatkę z dystansu.NASA

Ale głównie, Hague i McClain mają nadzieję, że zainspirują swoje dzieci – i inne.

“Kiedy stawaliśmy w obliczu niepowodzeń,” powiedział McClain, “nadal chcieliśmy spełnić to marzenie”.