Mamy, które spotkały się online podczas ciąży, świętują dekadę jako najlepsi przyjaciele

Dzisiaj wspólne korzystanie z Internetu przez najlepszych przyjaciół jest powszechne. Ale 10 lat temu było to nieco rzadsze.

Tak więc grupa oczekujących matek, które nadal są przyjaciółmi dziesięć lat po spotkaniu na forum internetowym, jest pionierem.

Podczas swojej pierwszej ciąży, matka czworga Briean Vandeventer czuła się odizolowana i samotna. Była młoda i jedyna z jej przyjaciółek, która była w ciąży. Jej lekarz zasugerował, aby znaleźć grupę internetową i niechętnie, zaczęła szukać jej opcji.

Briean Vandeventer with her friend Ginni Dingeldein, who she met through an online moms group in 2008.
Briean Vandeventer ze swoim przyjacielem Ginnim Dingeldeinem, którego poznała przez internetową grupę matek w 2008 roku.Briean Vandeventer

“Nic nie wiedziałem o ciąży i dzieciach w tym czasie” – powiedział Vandeventer. “Perspektywa posiadania własnego dziecka była przerażająca i zastanawiałam się, czy jestem sama w tym, czy też są inne kobiety, które mogą udzielić mi porady.”

Vandeventer dołączyła do grupy kobiet w ciąży, która ma się pojawić w listopadzie 2008 roku na stronie JustMommies poświęconej ciąży i macierzyństwu. Było w niej ponad 50 kobiet, a Vandeventer szybko nawiązał znajomości.

Po joining an online support group for pregnant women, Vandeventer says she made lifelong best friends.
Po dołączeniu do grupy wsparcia online dla kobiet w ciąży, Vandeventer twierdzi, że przez całe życie była najlepszymi przyjaciółmi.Briean Vandeventer

Jednym z użytkowników była Chelsea Arledge, kalifornijska mama. Kiedy woda Arledge przełamała się w 19 tygodniu ciąży, mówi, że matki na forum miały jej plecy, podczas gdy ona spędzała 24 dni na łóżku i przedwcześnie rodziła w 23 tygodniu.

“Nigdy nie kwestionowali mojej decyzji o kontynuowaniu ciąży, która według wszystkich statystyk medycznych z pewnością nie zakończy się pomyślnie” – wspomina Arledge. “Nigdy nie straciłem nadziei i nigdy nie opuścili mej strony.”

Chelsea Arledge's son, Travis, was born premature at 23 weeks gestation in 2008.
Syn Chelsea Arledge, Travis, urodził się przedwcześnie w 23 tygodniu ciąży w 2008 roku. Chelsea Arledge

Syn Arleda, Travis, spędził pierwsze 142 dni w szpitalu, walcząc o życie.

“Większość tego, co dokumentowałem podczas jego długiego pobytu w NICU, składa się z moich stanowisk w mojej grupie mamusi – informacji o jego stanie, moich okrzykach i błaganiach o modlitwę, gdy patrzyliśmy, jak kilkakrotnie stuka w drzwi nieba”, powiedział Arledge. “Życie nie było płynną żeglugą po wypisaniu ze szpitala, nadal był bardzo delikatnym dzieckiem, które miało wiele następstw i terapii, ale nigdy nie byłem sam, ponieważ miałem moje plemię”.

Travis niedawno świętował swoje 10 urodziny i dziś kwitnie. Aby uczcić ten kamień milowy, Vandeventer i sześć innych mam z grupy JustMommies wyjechało do Kalifornii.

To year, the group's babies are turning 10.
W tym roku dzieci grupy kończą 10 lat.Briean Vandeventer

Vandeventer napisał o doświadczeniach związanych z Love What Matters, mówiąc: “W ostatni weekend polecieliśmy w połowie drogi przez Stany Zjednoczone, aby wziąć udział w 10. urodziny dziecka z grupą kobiet, które poznałem w Internecie. tak, zdaję sobie sprawę z tego, jak szalenie to brzmi. “

Ale dla Destiney Robb, matki Luizjany i członka grupy JustMommies, która również podróżowała na przyjęcie urodzinowe, ich podróż nie była szalona – to było doskonale typowe dla jej przyjaciół.

Dzieci born from the November 2008 online group, with siblings, at a meet-up in Michigan.
Dzieci urodzone w grupie internetowej z listopada 2008 roku, z rodzeństwem, na spotkaniu w Michigan.Briean Vandeventer

“W ciągu ostatnich 10 lat widziałem, jak ta grupa spotyka się na tak wiele sposobów” – powiedział Robb, wspominając pomoc JustMommies po autystycznej diagnozie swojego syna. “Jeśli kiedykolwiek miałem pytanie, te dziewczyny miały odpowiedzi – a przynajmniej pomysły – kochały mnie i wspierały przez złe dni i podczas zwycięstw, bez względu na to, jak małe, były tam, aby świętować ze mną. “

“Nasza grupa wspierała się nawzajem poprzez rozwody, małżeństwa, katastroficzne choroby, samobójstwa, ukończenie college’u, rozmieszczanie, przeprowadzki w całym kraju i przemieszczanie się na kontynentach” – powiedziała Katie Yeh, która mieszka w Kalifornii. “Mamy niesamowitą grupę kobiet z różnych środowisk, różnych grup wiekowych, ras, religii i środowisk społeczno-ekonomicznych – i nie ma to żadnego znaczenia”.

Destiney Robb, Chelsea Arledge and Ginni Dingeldein at a meet-up in Houston, Texas.
Destiney Robb, Chelsea Arledge i Ginni Dingeldein na spotkaniu w Houston w Teksasie.Briean Vandeventer

Grupa odnotowała razem łamiące się straty: jedna mama straciła dziecko w wieku trzech lat na raka; inne dziecko zginęło w wypadku samochodowym w wieku pięciu lat. Za każdym razem, gdy członek grupy znajduje się w kryzysie, te matki pojawiają się.

Robb mówi, że podczas gdy niektórzy żartowali sobie z ich spotkania online, ich przyjaźń przetrwała próbę czasu.

Briean Vandeventer and Ginni Dingeldein's kids Sawyer and Claire, at an early meet-up of the online group.
Briean Vandeventer i dzieci Ginniego Dingeldeina, Sawyer i Claire, na wczesnym spotkaniu grupy internetowej.Briean Vandeventer

“Właściwie ukuł termin” wyimaginowani przyjaciele “, ponieważ na początku ludziom trudno było zaakceptować, że mam internetową grupę mamusi” – powiedział Robb. Po tym, jak jej “prawdziwi” przyjaciele zobaczyli, że grupa mobilizuje się w czasach tragedii, to się zmieniło. “Nie sądzę, żeby ktokolwiek teraz to kwestionował. Wiek znajomych online przeszedł długą drogę w ciągu ostatnich 10 lat – kto nie ma obecnie relacji online?”

Dla tych, którzy mają nadzieję znaleźć w Internecie swoich “znajomych mamusi”, Vandeventer oferuje test lakmusowy.

“Trzymaj się prawej ręki”, powiedziała. “Trzymaj się z daleka od grup, które nieustannie spierają się o właściwy lub zły sposób na rodzica, Znajdź kobiety, które wzajemnie się dopingują i nawzajem się wspierają.”

Loading...