Mama używa pasty do zębów, aby uczyć córkę lekcji na temat mocy słów

Obraz talerza rozlanej pasty do zębów stał się potężną, wirusową metaforą dla rodziców, gdy jedna mama wyjaśniła, jak użyła prostego przedmiotu domowego, by nauczyć córkę o sile swoich słów..

W postach Facebooka, które zostały udostępnione 1,8 miliona razy, odkąd po raz pierwszy opublikowała je w 2016 roku, Amy Beth Gardner z Cleveland w stanie Tennessee napisała o czymś specjalnym, co zrobiła, aby przygotować swoją najstarszą córkę do gimnazjum. Poprosiła córkę Breonna, a następnie 11, o wyciskanie pasty do zębów na talerzu, a następnie poprosiła ją, by włożyła pastę z powrotem do tubki. Kiedy jej córka zaprotestowała, Gardner kazał jej zapamiętać płytkę pasty do zębów na resztę życia. “Tak jak ta pasta do zębów, kiedy słowa opuszczą usta, nie możesz ich odzyskać” – powiedziała.

Podczas gdy metafora – jak wyciśnięta tubka pasty do zębów reprezentuje słowa pozostawiające naszą kontrolę – nie jest oryginalna, Gardner powiedział, że pomysł nauczenia jej córki w ramach przygotowań do pierwszego dnia gimnazjum wydawał się szczególnie ważny. “Wymyśliłem to, kiedy myłem zęby ostatnio,” powiedział Gardner DZIŚ rodzicom. “Od tygodni myślałem o tym, jak moja córka chodzi do gimnazjum i jak chcę ją przygotować najlepiej jak potrafię.”

Nigdy więcej nie przegap historii rodzicielskiej dzięki newsletterom TODAY! Podpisz tutaj.

Po zakończeniu wszystkich normalnych rytuałów z Breonną – “dekorowanie szafki, wybieranie munduru na pierwszy dzień, a nawet zaskakiwanie jej przed snem z nowym plecakiem” – powiedział Gardner. “Tuż przed pójściem spać Powiedziałem jej, że chcę z nią porozmawiać o słowach i jak jest coraz bardziej odpowiedzialna za jej słowa. “

Mamo Gives Daughter Unforgettable Lesson About Kindness By Squirting Tube of Toothpaste Onto a Plate
Paul i Amy Beth Gardner z córkami Breonna, obecnie 11 i Bridgett, obecnie 7, w dniu ich adopcji. Gardnerowie byli przybranymi rodzicami dla dziewcząt, zanim oficjalnie zostały rodziną. Dzięki uprzejmości Amy Beth Gardner

“Kiedy idziesz do gimnazjum, zaraz zobaczysz, ile waga przynoszą twoje słowa” – powiedział w rozmowie z nią Brendan. “Będziecie mieli okazję użyć swoich słów, aby zranić, poniżać, szkalować i ranić innych, a także będziecie mieli okazję użyć swoich słów, aby uzdrawiać, zachęcać, inspirować i kochać innych”.

Gardner zachęcał córkę, by ostrożnie używała jej słów. “Zdecyduj dziś wieczorem, że będziesz życiodawcą w szkole średniej, bądź znany ze swojej łagodności i współczucia, użyj swojego życia, aby dać życie światu, który tak bardzo tego potrzebuje, nigdy, nigdy nie będziesz żałował dobroci”. powiedziała.

Gardner powiedział, że Breonna zrozumiała metaforę, a dwójka spędzała czas na omawianiu przykładów czasów, w których sama Gardner użyła swoich słów dla dobra lub szkody. “Jako rodzic chcę, aby Breonna wykorzystał moje mocne strony i wyciągnął wnioski z moich słabości” – powiedział Gardner, który adoptował Breonnę i jej młodszą siostrę, Bridgett, wraz z mężem Paulem, po tym, jak wychował ich rodziców w 2014 r..

Z powodu ich trudnego początku w życiu, zanim ona i jej mąż spotkali się z nimi, Gardner powiedział, że jest ostrożna, aby zwrócić szczególną uwagę na rozwój emocjonalny Breonna, ale jej praktyki mogą być pomocne dla każdego rodzica nastolatka.

“Każdego ranka, kiedy idę, aby obudzić Breonę, biorę kilka minut, zanim zajmiemy się śniadaniem i pędem do drzwi szkoły, by powiedzieć jej, ile w nią wierzę, jak ważna jest dla mnie, jak cenne jest jej życie. jest “, powiedział Gardner. “Wiem, że kiedy staje się nastolatką i nastolatkiem, świat powie jej, w co wierzyć, chcę, aby każdego ranka słyszała mój głos, mówiąc jej, co widzę w niej i jak dumny jestem. jej. “

Powiązane wideo:

Dzieci i rodzice mówią o tym, jak boli mnie bullying

28 września 2017 r04:03

Komentarz edytora: ten artykuł został opublikowany po raz pierwszy 17 sierpnia 2016 r. I został zaktualizowany.