Mama tworzy kolorowankę, by pokazać synowi, że superbohaterowie mogą płakać

Kiedy 3-letni syn karykaturzysty Linnéa Johansson, Kaspian, wrócił do domu po szczególnie trudnym dniu w przedszkolu, walcząc o powstrzymanie łez, była zaskoczona, słysząc jego powód, dla którego odmówił płaczu.

Linnéa Johansson was inspired to create the drawings by her son.
Linnéa Johansson zainspirowała się do stworzenia rysunków jej syna.Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

“Powiedziałem mu:” Dlaczego nie chcesz płakać? “, A on odpowiedział:” Ponieważ Spider-Man nie płacze “- powiedział Johansson, matka dwójki dzieci. “To dziwne zjawisko, że dzieci, które są tak emocjonalne i wrażliwe, muszą odnosić się do tych płytkich modeli ról.”

Więc Johansson, która mieszka w Norwegii z rodziną, postanowiła stworzyć bardziej wrażliwego superbohatera dla swojego syna. Jeden rysunek Spider-Mana zamienił się w książeczkę do kolorowania dla dzieci, pokazując wszystko od pieczenia ciasteczek Batmana do Supermana płaczącego nad upuszczonym lodem.

To superhero gets emotional over an unlucky ice cream cone.
Ten superbohater staje się emocjonalny nad pechowym stożkiem lodów.Linnea Johansson / LimpAn / Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

“Dla chłopców modele do naśladowania są brutalne i agresywne” – powiedział Johansson. “Wydaje się, że jedyne emocje, które mogą pokazywać, są albo neutralne, albo rozgniewane.”

Linnéa Johansson envisioned Spider-Man in a wheelchair.
Linnéa Johansson wyobraziła sobie Spider-Mana na wózku inwalidzkim.Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

Książka kolorowanki Johanssona “Super-Soft Heroes” jest dostępna za darmo na jej stronie internetowej (nie ma ona własności do postaci licencjonowanych, które zilustrowała). Johansson mówi, że jest wdzięczna za możliwość przekazania jej wiadomości dzieciom na całym świecie.

Dzieci color drawings that show everything from Batman wearing a baby to Spider-Man in a wheelchair.
Kolorowe rysunki dzieci, które pokazują wszystko, od Batmana noszącego niemowlę do Spider-Mana na wózku inwalidzkim.Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

Pośród obrazów jest niemowlęcy Batman i Superman przytulający niemowlęta, zaprojektowane przez Johanssona jako zabawny sposób na zatrzymanie ludzi i zadawanie pytań na temat ról płciowych, które nasze społeczeństwo przedstawia dzieciom..

Kocięta can cast a spell over anyone, even Superman.
Kocięta mogą rzucić urok na każdego, nawet Supermana.Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

“To jest kolorowanka z celem … nie została stworzona z zamiarem sprzedaży produktów dzieciom, ale rozśmieszania ich. Chcę im pokazać, że silni mężczyźni powinni mieć ciepłe serca i że kobiety powinny same decydować. Bycie wrażliwym jest w rzeczywistości siłą, a bycie innym jest nie tylko w porządku, to dar, ponieważ przynosi różnorodność i nowe perspektywy. “Johansson powiedział DZISIAJ.

Święty sweet pastries, Batman!
Święte słodkie wypieki, Batman!Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

Johansson mówi, że podczas gdy biegle posługuje się sześcioma językami, jej ulubionym językiem jest ilustracja i wyrażanie myśli za pomocą obrazów.

Mało fingers color a drawing featuring a big guy with a big heart.
Małe palce kolorują rysunek z dużym facetem o wielkim sercu.Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

Teraz, gdy zmierzyła się z zachowaniami superbohaterów, artystka skupiła się na dziewczynach – z wizerunkami księżniczek Disneya ukazujących ich siłę. Na jednym z obrazków Śpiąca Królewna mówi “nie” księciu, który próbuje ją pocałować, podczas gdy ona śpi, a Kopciuszek próbuje jej ręki jako wideo gracza w innym.

To princess doesn't want a kiss from the prince and lets him know it in Linnéa Johansson's drawing.
Ta księżniczka nie chce pocałunku od księcia i pozwala mu to poznać na rysunku Linnei Johansson.Dzięki uprzejmości Linnéa Johansson

Johansson mówi również, że po zabarwieniu swoich ilustracji jej syn przestał powstrzymywać łzy. Artystka ma nadzieję, że jej praca stanie się bardziej wirusowa, dzięki czemu będzie miała więcej okazji do wypowiadania się w imieniu dzieci, które próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie.

“Mam nadzieję, że mogę sprawić, że inne dzieci, które lubią siebie nie pasowały, czują, że mogą być sobą i że jako jednostki mają wartość”, powiedział Johansson.