Mama dzieli zdjęcia blizny po operacji brzucha malucha: widzę “życie, światło i nadzieja”

Finn Blumenthal był niemowlęciem, kiedy przeszedł pierwszą operację otwartego serca – w wyniku narodzin z wrodzoną wadą serca.

Jego matka, Kelly Blumenthal, mówi, że była nieprzygotowana dwa lata później, kiedy ona i jej mąż, Michael, dowiedzieli się, że Finn był w niewydolności serca i potrzebowałby drugiej procedury otwartego serca, by uratować mu życie.

W his short life, Finn Blumenthal has had 14 procedures, 12 surgeries, and 2 open heart surgeries.
W swoim krótkim życiu Finn Blumenthal miał 14 procedur, 12 operacji i 2 otwarte operacje serca.Kelly Blumenthal

“Nie sądziliśmy, że zobaczymy Halloween, ukończenia szkoły lub urodziny”, powiedział Blumenthal DZIŚ rodzicom. “Myśleliśmy, że jesteśmy w pożyczonym czasie.”

Blumenthals badał pediatrycznych chirurgów serca, decydując się na doktora Thomasa Spraya, kardiochirurgicznego chirurga w szpitalu dziecięcym w Filadelfii, aby przeprowadzić operację. 14 września dwuletni Fin przeszedł drugą operację otwartego serca.

“Mówią, że najsilniejsze serca mają najwięcej blizn”, napisał Blumenthal na stronie “Modlitwy za Finna na Facebooku”. “Dwa lata ta blizna parzy ci się w klatkę piersiową, nieustanne przypominanie mi każdego dnia o tym, przez co przeszedłeś, ale także o wszystkim, co przezwyciężyłeś. Dzisiejszej nocy patrzę na to inaczej niż kiedykolwiek przedtem, ponieważ jutro, przed 8 rano, będziesz miał nowy. “

W one of the touching posts Blumenthal uploaded to Facebook, she reflects on Finn's scar from his initial open heart surgery.
W jednym z wzruszających postów, które Blumenthal przesłała na Facebooka, zastanawia się nad bliznami Finna z początkowej operacji na otwartym sercu.Kelly Blumenthal

Blumenthal mówi, że operacja Finna okazała się sukcesem.

“Spodziewali się wsparcia życia, a zamiast tego naprawy zostały wykonane w 37 minut i nie było żadnych komplikacji”, powiedział Blumenthal. “Dwie godziny później stał w swoim łóżeczku – to był całkowity cud”.

Fin's second open heart surgery was a success, and doctors completed the repairs in 37 minutes.
Druga operacja otwartego serca Finna zakończyła się sukcesem, a lekarze ukończyli naprawy w 37 minut.Kelly Blumenthal

“To była najstraszniejsza, najbardziej złożona operacja jego życia” – kontynuował Blumenthal. “I w końcu udało nam się zostać rodziną, która tak dobrze sobie radzi i wraca do domu, jesteśmy wdzięczni”.

W zaktualizowanym poście przedstawiającym bliznę chirurgiczną swojego syna, Blumenthal szczerze opowiadała o swoich planach na przyszłość.

Już nigdy nie przegap historii rodzicielstwa dzięki biuletynowi TODAY Parenting! Podpisz tutaj.

“Dzisiaj twoja nowa ekipa usunęła twój bandaż i mogłam zobaczyć życie, światło i nadzieję, mogłam zobaczyć stabilność, długowieczność, urodziny, święta, śluby, ukończenia szkoły” – pisała mama-dwóch. “Po raz pierwszy mogłem spojrzeć na twoją bliznę i nie odczuwać bólu, a nie poczuć winy, że zostałeś okradziony z tak wielu możliwości życiowych.”

Fin's second open heart surgery incision.
Drugie otwarte cięcie chirurgiczne serca Finna.Kelly Blumenthal

Po niedawnej operacji, Blumentalowie zostali poinformowani, że serce ich syna zostało na razie naprawione. Podczas gdy może potrzebować kolejnych operacji w wieku dwudziestu lub kilkunastu lat, rodzina czteroosobowa koncentruje się teraz na spędzaniu czasu razem.

Blumenthal jest wdzięczna za Spray i zespół medyczny, który opiekował się jej synem, mówiąc, że oddali jej dziecko.

The Blumenthal family: Michael, Kelly, Mason, 3, and Finn, 2.
Rodzina Blumenthal: Michael, Kelly, Mason, 3 i Finn, 2.Stephanie Tignor Photography

W czasie pobytu w szpitalu mama z Virginii umieściła trzecią bliznę, pokazując dłoń Sprayu na maleńkim sercu, które właśnie naprawił.

“Masz ciężki dzień?” Blumenthal pyta w poście. “Połóż swoją rękę na sercu, poczuj to, To się nazywa cel, żyjesz z jakiegoś powodu, nie poddawaj się!”

Dr. Thomas Spray's hand over Finn's heart, moments after surgery.
Dr Thomas Spray przekazuje serce Finna, chwilę po operacji.Kelly Blumenthal

Blumenthal przypomina ważną rozmowę, jaką przeprowadziła z Sprayem przed operacją Finna.

“Powiedziałem:” Jeśli dasz mu życie, będę tak wdzięczny “- powiedział Blumenthal. “Powiedział:” Nie masz się czym martwić – dam mu życie, ale twoim zadaniem jest uczynić je pięknym “. Powiedziałem mu, że mamy umowę i potrząsaliśmy nią.

Tak jak Finn continues to heal from his surgery, his family will focus on living life to the fullest, together.
Gdy Finn będzie leczył się po operacji, jego rodzina skupi się na pełnym życiu, razem.Kelly Blumenthal

Teraz, gdy Blumentalowie wracają do domu po operacji, planują uczynić życie swojego syna tak pięknym, jak to tylko możliwe.

“Jeśli chce zjeść Oreosa o 7 rano, jeśli chce dołączyć do cyrku, jeśli chce być prawnikiem – cokolwiek chce zrobić – jest tutaj i jesteśmy po prostu podekscytowani.”