Koniec z nagłówkiem: US Soccer z nowymi wytycznymi dla piłki nożnej dla młodzieży

Dni dzieci w wieku 10 lat lub młodszych kierujące piłką w meczu piłki nożnej lub treningu są skończone.

Rozstrzygając pozew zbiorowy w związku z dużą ilością wstrząsów sportowych, Federacja Piłkarska USA wydała nowe wytyczne, zakazując lub ograniczając graczy kierujących piłką w zależności od ich wieku. Dzieci w wieku 10 lat lub młodsze nie będą już mogły prowadzić piłki w praktyce lub grach, podczas gdy gracze w wieku od 11 do 13 lat będą mogli to robić tylko podczas treningu, a nie gier.

Nagłówki piłkarskie zakazane dla młodych graczy

10 listopada 2015 r01:40

Zmiany nastąpiły po pozwu zbiorowego wniesionego przez grupę rodziców i graczy w zeszłym roku do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w Kalifornii, który domagał się zmiany przepisów zapobiegających urazom głowy. Pozew obciążył FIFA, U.S. Soccer i American Youth Soccer Organization zaniedbaniem za rozwiązanie problemu. W 2010 roku więcej piłkarzy ze szkół średnich doznało wstrząsu mózgu (50 000) niż sportowców w zapasach, baseballu, koszykówki i softballu, jak zauważył sąd, według The New York Times.

Zmiany pojawiają się w momencie, gdy wstrząsy stały się poważnym problemem, szczególnie w piłce nożnej i piłce nożnej młodzieży.

POWIĄZANE: Czujniki drgań mają na celu pomoc młodym piłkarzom

Reakcja na te zasady była mieszana. Były członek reprezentacji USA, Taylor Twellman, analityk piłkarski ESPN, którego kariera zakończyła się z powodu wielokrotnych wstrząsów, opowiadał się za przeprowadzką. Inni postrzegali to jako krok wstecz w rozwoju młodych graczy.

Niektórzy eksperci twierdzą, że zakaz chodzenia może zaowocować bardziej utalentowanymi zawodnikami w nadchodzących latach, ponieważ są oni zmuszeni stać się bardziej wykwalifikowanymi. DZISIAJ Matt Lauer, rodzic piłkarza młodzieżowego, również ważył.

“Mam czternastolatka, który gra w piłkę nożną i naprawdę myślę, że to kwestia nauki prawidłowej techniki, ale jeśli nie są w stanie opanować jej w bardzo młodym wieku, może to spowodować uszkodzenie” – powiedział Lauer. “Mówią, że to powtarzalny charakter pozycji kuli może być problemem.”

Śledź TODAY.com pisarz Scott Stump na Twitterze.