Kobieta pomaga bezdomnym dzieciom świętować urodziny: “zasługują na bycie świętowanym”

Dzieci w schroniskach dla bezdomnych w całym kraju często nie obchodzą urodzin ani urodzin, ale mieszkaniec Dallas Paige Chenault chce to zmienić.

W 2012 roku założyła The Birthday Party Project, która przynosi radość bezdomnym dzieciom jednorazowo na urodziny.

Założyciel and CEO of The Birthday Party Project Paige Chenault at a Candy Land-themed party.
Założyciel i dyrektor generalny projektu The Birthday Party Paige Chenault na imprezie o tematyce cukierkowej.Thisbe Grace Photography

“Moim życzeniem jest, aby każdy miał wspaniały dzień, jaki mam dzisiaj” – powiedział jeden z chłopców na TODAY.com, wygrzebując świeczki urodzinowe w schronisku w Dallas w Teksasie.

POWIĄZANE: Rodzina urządza przyjęcia urodzinowe dla tysięcy bezdomnych dzieci

Pomysł organizacji non-profit przyszedł do Chenault lata temu, kiedy czytała artykuł o przyjęciach urodzinowych dla dzieci. Jako organizator imprez z zawodu, ciężarna Chenault zaczęła się ekscytować, gdy dostała szansę, by urządzić przyjęcia dla swojego dziecka. Wkrótce potem natknęła się na zdjęcie młodego chłopca na Haiti, który był wyraźnie niedożywiony.

“To po prostu mnie uderzyło. Ten dzieciak nigdy nie poczuje się świętowany, jakbym mógł świętować moją córkę – powiedziała. “Mógłbym zrobić wiele rzeczy dla mojego dziecka, ale chcę to zrobić w większym stopniu z większym celem”.

Bezdomny children blow out their birthday candles in Dallas.
Bezdomne dzieci zdmuchują świeczki urodzinowe w Dallas.Thisbe Grace Photography

Projekt Birthday Party rozpoczął się od świętowania urodzin każdego bezdomnego dziecka w Teksasie. Cztery lata po rozpoczęciu działalności organizacja rozszerzyła się do ośmiu różnych miast w Stanach Zjednoczonych, w tym w Kansas City, Minneapolis, San Francisco, Chicago i Nowym Jorku.

Każdego miesiąca wolontariusze organizacji, znani również jako “entuzjaści urodzin”, udają się do licznych bezdomnych i przejściowych placówek w całym kraju, aby świętować urodziny dzieci, które przypadają w tym konkretnym miesiącu..

“Wiele z tych dzieci nie wie, jak wydmuchać świecę, a nawet wyrazić życzenie” – powiedział Chenault.

ZA young boy excitedly runs through a tunnel of people at his birthday party.
Młody chłopak podekscytowany przebiega przez tunel ludzi na przyjęciu urodzinowym.Mamones

W 2015 r. Organizacja będzie gościć 180 stron. Każdy z nich zawiera dekoracje, gry, muzykę, rozrywkę i oczywiście tort urodzinowy. Każde dziecko, którego urodziny przypadają w ciągu miesiąca, otrzymuje swój własny kapelusz, odznakę, tort urodzinowy o rozmiarze indywidualnym i zapakowany prezent o wartości około 30 USD..

“To niesamowite przeżycie”, powiedziała Nadia (która wolała nie wymieniać się swoim nazwiskiem) po przyjęciu na przyjęcie dla swojego syna w schronisku dla ofiar przemocy w Arlington w Teksasie. “Począwszy od takiego bólu i traumy, tak miło jest być w stanie odpocząć przez chwilę, odetchnąć i zobaczyć ten uśmiech na twarzy mojego dziecka. Nie mam słów, by opisać szczęście i radość, którą czuję. “

Każdego miesiąca ma inny motyw, aby dzieci się zabawiały. We wrześniu odbyły się “targi powiatowe”, na których każda agencja miała albo zoo albo maga na miejscu, a ten październik to temat “Monster Mash” z motywem Halloween..

Torian celebrating his birthday with the Birthday Party Project.
Torian świętuje swoje urodziny dzięki projektowi Birthday Party.Mamones

“To była najlepsza rzecz w historii”, powiedziała Maureen Jones, której syn Jayden niedawno zorganizował imprezę w schronisku w Teksasie z pomocą Chenault. “Większość z nas nie ma energii, funduszy ani nawet właściwych kanałów, aby zapewnić własne dzieci z takim świętowaniem. Nie mogłem dać Jaydenowi tego, co mu dali. Było tak pięknie.”

Strony wahają się od 400 do 1000 dolarów, w zależności od liczby dzieci świętujących w tym miesiącu. Projekt jest możliwy dzięki niezliczonym wolontariuszom i hojnym darowiznom.

Kamesha and a birthday enthusiasts enjoying the festivities in Dallas.
Kamesha i entuzjaści urodzin, którzy cieszą się uroczystościami w Dallas.Mamones

“Moim celem jest, aby każde dziecko odczuwało coś, co pozwala im wiedzieć, jak ważne są one, ile mają znaczenia” – powiedział Chenault. “Zasługują na to, aby je celebrować, że w tej chwili chaosu w ich życiu, w tej chwili zamieszania, że ​​jest światło i że są ludzie, którzy dopingują ich”.