Kiedy są wystarczająco młode dziewczyny na wosk do bikini?

Większość z nas obchodziła czwartego lipca z fajerwerkami i rodzinnymi grilami. Ale ludzie z Uni K Wax Centers mają inny pomysł: woskowanie ciała dla dziewcząt w wieku 15 lat i poniżej.

Niedawno rozpoczęta kampania reklamowa, w której unosząca się w powietrzu, ekstatycznie wyglądająca dziewczyna w bikini, zachęca dziewczyny do “świętowania wolności i niepodległości w lipcu”, wykorzystując 50-procentowy rabat na wszystkie usługi woskowe. 

“W lipcu, dziewczęta w wieku 15 lat i młodsze mogą cieszyć się PIERWSZYM doświadczeniem woskowania i znaleźć NATURALNY, BEZPIECZNY i PRZYJEMNY”, czytamy w reklamie Uni K, która ma 25 franszyz na Florydzie i Nowym Jorku.

Wszystko to rodzi pytanie: czy dziewczęta, które są młode, potrzebują nawet usług woskowych?

“Byłbyś zaskoczony”, mówi Julie Arcey, asystent menedżera w South Miami Uni K Wax Center. “Niektóre dziewczyny stają się bardziej owłosione niż inne, mamy wiele młodych dziewcząt, dużo nastolatków, którzy wchodzą.”

Jak dotąd kampania reklamowa przyciągnęła kilku nowych klientów, ale “nic szalonego” – mówi Arcey.

“Większość z nich robi regularny wosk do bikini”, mówi. “Chcą dobrze wyglądać w swoich strojach kąpielowych.”

Reklamy przyciągnęły jednak wiele uwagi i krytyki ze strony dorosłych, którzy twierdzą, że oferta woskowania jest zbyt dojrzała dla młodych nastolatków i nastolatków. Jak napisała Alexis Brunsell na Facebooku TODAY Moms:

“Jako mama trzech dziewczyn, myślę, że to jest okropne, to kolejny przykład próbowania seksualizacji młodych dziewcząt i przekonania ich, że musisz być doskonały, bez skazy i modelki, żeby był piękny. być dziewczynami tak długo, jak to możliwe bez obawy o bycie pięknymi i doskonałymi.Jeśli mógłbym stanąć na mojej drodze, moja córka bawi się lalkami do ukończenia 30 lat! “

Według Arceya, dla nieletnich dziewcząt wymagana jest zawsze zgoda rodziców. W rzeczywistości jedna dziewczyna, która zareagowała na reklamę w lokalizacji Flatiron w Uni K w Nowym Jorku, została odrzucona.

“Do tej pory mieliśmy tylko jedną dziewczynę, ale ona nie miała z nią rodzica, więc nie mogliśmy jej zabrać”, mówi Melony Aponce, recepcjonistka salonu.

Aponce mówi, że woskowanie dla zestawu poniżej 18 lat nie jest takie rzadkie.

“W zeszłym miesiącu mieliśmy trzy dziewczynki w wieku poniżej 18 lat” – mówi. “W większości woskują brazylijskie lub bikini. Chociaż niektórzy przychodzą również do warg woskowych. “

Noemi Grupenmager, CEO i założyciel Uni K Wax Centers, mówi, że pomimo tego, że reklama pokazuje młodą dziewczynę w bikini, kampania nie próbuje zachęcić młodych dziewcząt do bikini lub brazylijskich wosków.

“Nie mogę wziąć odpowiedzialności za to, co ludzie myślą” – mówi. “Widziałem zdjęcie i widziałem piękną młodą dziewczynę bawiącą się na plaży, nie widzę niczego złego na obrazie, wierzę, że ludzie słyszą woskowanie i uważają, że brazylijski i bikini woskują.” W tej promocji nie byłem nawet mówimy o woskach bikini, robimy nogi, pacha, górne wargi – robimy wszystko. “

Grupenmager, która pracuje w branży woskowania od 22 lat, mówi, że większość dziewcząt w wieku 15 lat i mniej nie przychodzi na bikini lub brazylijskie woski.

“Przeważnie widzę górną wargę” – mówi. “Albo dolne nogi, to będzie 95 stopni i zobaczę dziewczyny w dżinsach, bo nie chcą, żeby ktokolwiek widział włosy, które mają na swoich nogach.”

Grupenmager mówi, że jeśli nieletnie dziewczyny chcą mieć woski do bikini, to w porządku, o ile mają zgodę rodziców.

“Są pewne dziewczyny, które mają linię bikini i nie ma nic złego w robieniu linii bikini”, mówi. “Ale nie robimy tego, dopóki matka nie przyjdzie i mamy pisemną zgodę”.

Hema Sundaram, założycielka i dyrektorka Sundaram Dermatology, Cosmetic & Laser Surgery i autor Face Value: The Truth about Beauty – oraz Guilt-Free Guide to Finding It, mówi, że chociaż reklama nie wspomina o wosku bikini, implikacja wyraźnie istnieje. A te woskowanie bikini – lub jakiekolwiek woskowanie ciała – nie jest czymś, co poleciłaby młodej dziewczynie.

“Musimy uważnie przemyśleć, co robimy, kiedy zachęcamy to pokolenie do woskowania ich regionów bikini”, mówi. “To wszystko jest częścią tego, co nazywamy” dorastaniem zbyt szybko “. Są to procedury seksualizacji mające na celu uczynienie tych małych dzieci bardziej atrakcyjnymi seksualnie. “

Ponadto, Sundaram mówi, że niektóre kobiety, które mają wosk, mogą odczuwać skutki uboczne, od wrastających włosków po oparzenia lub reakcje alergiczne..

Co to jest owłosiona młoda dziewczyna?

“Jako matka nastoletniej córki, nie czułbym się komfortowo z moją córką wchodzącą i woskującą się w jakiejkolwiek okolicy bez mojego bytu, by doradzić jej to i upewnić się, że to właściwa decyzja dla niej” – mówi Sundaram.

Nie każdy jest przerażony ofertą woskowania. W dziale “DZISIAJ Moms” na Facebooku kilka mam mówi, że usuwanie włosów nie powinno być wielkim problemem. Jak napisał Richelle Werth:

“Tak długo, jak dziewczyna czuje się z tym komfortowo, dlaczego nie?” Wolałbym, aby 14-latek został woskowany przez profesjonalistę, a następnie golić. Przygotowuję się do licencjonowanego estetyka do końca października, a jeśli moja córka postanawia, że ​​chce się woskować, kiedy osiągnie dojrzałość, z chęcią pomogę jej. “

Inni rodzice są rozdarci między tym, że nie chcą, aby ich córki rosły zbyt szybko i nie chcą, żeby ich drażniły włosy na ciele. Christine McKeown napisała:

Jestem również licencjonowanym kosmetologiem i widziałem dziewczyny w salonie / spa dla wszystkich różnych obszarów, które mają być woskowane. Jestem również mamą 3 dzieci i 2 z nich to dziewczynki. Jedna jest bardzo owłosiona, a druga jest blondynką i nie ma włosów, co tak ….. Moje owłosione piękno ma prawie 8 lat i jest świadoma własnych włosów na nogach, szczególnie teraz w lecie. Jestem rozdarta, że ​​zaczynam od woskowania tylko dlatego, że kiedy raz zaczniesz, nie zatrzymasz się. Czy ona jest młoda? Tak … Czy dzieci są okrutne? Tak, i dla mnie raczej nie chciałbym, żeby moje dziecko dręczyło się z włosów.

Co myślisz? Dołącz do rozmowy na naszej stronie na Facebooku.

 Więcej historii od TODAY Moms:

Woskowanie, golenie i piercing, o mój! Kiedy jest to w porządku dla dziewcząt z animacji??

Co jeśli rodzice objęli YOLO? Żyjesz tylko raz…

Mały chłopiec, który zainspirował partie rozdawane bananowi umiera