Karmienie piersią zdjęcie ukończenia szkoły mamy wzbudza kontrowersje

Z ramionami owiniętymi wokół dziecka, kalifornijska mama, która w zeszłym miesiącu opiekowała się swoją 3-miesięczną córeczką po ukończeniu college’u w czapce i szlafmyce – obraz, który teraz staje się wirusowy – była pełna dumy i szczęścia. I nie wie, o co tyle zamieszania.

“Byłem dumny z tego, że nie tylko ukończyłem szkołę, ale że muszę podzielić się chwilą z jedną osobą, która jest dla mnie najważniejsza i to jest moja córka” – powiedział Karlesha Thurman w poniedziałek.

Zdjęcie (zamieszczone poniżej), które pokazuje jej dziecko przy piersi, zdobyło wiele słów poparcia w ostatnich dniach, ale także narysowało kilka negatywnych komentarzy. Niektórzy mówili, że to niewłaściwe, że powinna się ukryć – i co gorsza. 

Thurman, która uzyskała tytuł księgowości, powiedziała, że ​​nigdy nie chciała uwagi ze względu na zdjęcie i nie zdawała sobie sprawy, że niektórzy ludzie mają problem z publicznym karmieniem piersią. Nie zastanawiała się dwa razy nad pielęgniarstwem wśród swoich absolwentów i nigdy nie miała problemu z pielęgnowaniem tam, gdzie potrzebowała.

“Szczerze uważam, że jako społeczeństwo ludzie lepiej rozumieją karmienie piersią i rozumieją znaczenie karmienia piersią” – powiedział Thurman 25.

“To nie jest obrzydliwe, to nie jest złe, nie jest to coś negatywnego” – dodał Thurman. “To najlepsza rzecz dla mojej córki. Więcej ludzi powinno to zrobić. “

Zdjęcie zostało zrobione na Kalifornijskim Uniwersytecie Państwowym w Long Beach 22 maja. Po tym jak jej imię zostało nazwane i przekroczyła scenę, Thurman wróciła na swoje miejsce, a jej przyjaciele poprosili o spotkanie z jej córką, Aaliyah..

W ciągu kilku minut od odzyskania córki od własnej mamy Aaliyah stała się wybredna, więc Thurman zrobił to, co zawsze robi, kiedy jej córka jest głodna: karmiła ją piersią. Nikt nie powiedział ani słowa, z wyjątkiem przyjaciela, który “pomyślał, że jest taki fajny” i poprosił o zrobienie zdjęcia.

Thurman nie zrobił nic ze zdjęciem aż do ostatniego weekendu, kiedy umieściła go na stronie na Facebooku, Black Women Do Breastfeed, aby wspomóc kobietę, która pisała o brudzeniu się, a pielęgniarka w miejscu publicznym.. 

Karlesha Thurman and her daughter, Aaliyah, at CSU Long Beach graduation on May 22, 2014.
Karlesha Thurman karmi piersią swoją córkę, Aaliyah, na Kalifornijskim Uniwersytecie Państwowym, uroczystość ukończenia Long Beach 22 maja 2014 r..Dzisiaj

“Zrobiłem to, aby pokazać, że to naturalne, to normalne, nie ma w tym nic złego” – powiedział Thurman. “Nie wiedziałem nawet, że publicznie doszło do kontrowersji na temat karmienia piersią, dopóki to wszystko nie nastąpi”.

Choć Thurman skasował jej zdjęcie, stała się ona najnowszą twarzą starań o normalizację karmienia piersią w miejscach publicznych, ponieważ Black Women Do Breastfeed udostępnił jej zdjęcie w nowym poście na Facebooku.

“Gratulacje, mamo !!!! Podarowanie córce więcej prezentów niż jednego! Czy to nie jest piękne ?! #normalizebreastfeeding, “przeczytaj podpis.

W miarę rozprzestrzeniania się zdjęcia, wsparcie online wlewa się, a wielu z nich gratuluje jej ukończenia szkoły jako mama karmiąca piersią.

“Gratulacje dla mamy za ukończenie i umieszczenie dziecka na pierwszym miejscu” – napisała Michelle Spruill na Facebooku grupy. “Karmiłem piersią wszystkie 3 moje dzieci. Nie pozwoliłem, by moje dzieci głodowały z powodu tego, jak mogłoby to sprawić komuś innemu. Dobra robota!”

“Pokazuje, że naprawdę troszczy się o swoje dziecko, zdobywając wykształcenie, aby poprawić jej życie i karmiąc piersią” – napisała Medricka Vaughn na Facebooku na stronie Blacktating Blog.

Inne reakcje w mediach społecznościowych nie były jednak tak pomocne.

Zdjęcie robi wiadomości w czasie, gdy czarne kobiety mają najniższy wskaźnik karmienia piersią wśród wszystkich ras i grup etnicznych w USA, mówi dr Lori Feldman-Winter, pediatra w Cooper University Hospital w Camden, NJ, który znalazł zdjęcie piękne.

“To wspaniały obraz, ponieważ łączy w sobie fakt, że jest wykształcona i będzie wykształconym profesjonalistą, a także czarnym i decydującym się na karmienie piersią” – powiedział Feldman-Winter, członek Amerykańskiej Akademii Pediatrii karmienie piersią. “Po prostu fajnie jest mieć coraz więcej wzorców czarnych kobiet karmiących piersią. Właśnie tego potrzebujemy, aby przezwyciężyć deficyty, które obserwowaliśmy przez lata. Widzieliśmy tę różnicę między czarnymi kobietami i innymi kobietami w USA “.

Spośród wszystkich dzieci urodzonych w USA w 2010 roku, 77 procent było karmionych piersią w porównaniu do 62 procent czarnych dzieci, według najnowszych danych z CDC.

Matka Thurmana karmiła piersią swoją czwórkę dzieci i zachęcała Thurmana także do opieki. Thurman, który ma kilku czarnych przyjaciół, którzy są pielęgniarkami, zastanawiał się, dlaczego żadna matka nie zdecyduje się na pielęgniarkę.

“Jeśli jesteś w stanie karmić piersią, nie rozumiem, dlaczego nie miałbyś racji, niezależnie od rasy” – powiedziała. “Jeśli możesz dać dziecku prezent tak wielki jak mleko matki, nie rozumiem, dlaczego miałbyś odmówić im tego ze względu na społeczeństwo”.

Mimo że wskaźniki karmienia piersią wzrosły, niektóre kobiety napotykają luz, gdy robią to publicznie, kiedy ludzie mylą laktacyjną pierś z seksualną piersią, powiedziała Diana West, konsultantka ds. Laktacji i rzeczniczka La Leche League International, która uznała, że ​​zdjęcie może pomóc.

“Czasami potrafią oświecić ludzi” – powiedział West. “Im więcej kobiet karmionych piersią w miejscach publicznych, tym bardziej normalne stają się one”.

Thurman, który jest zaręczony, mówi, że krytykujący nie powstrzymają jej od karmienia córki, gdziekolwiek ona będzie musiała.

“Uwielbiam patrzeć na swoją córkę i wiedzieć, że mam to, czego potrzebuje, aby rosnąć i że jestem tą, która ją karmi” – powiedział Thurman. “Połączenie, które masz, gdy karmisz piersią swoje dziecko, jest niewytłumaczalne”.

Lisa A. Flam jest reporterem wiadomości i stylów życia w Nowym Jorku. Śledź ją na Twitterze.